1527
021-27630

پرستار در منزل

پرستار، فردی است که در زمینه اصول علمی و مهارتهای حرفه‌ای مراقبت، درمان و آموزش بیماران تحصیل کرده و در آن مهارت داشته باشد.هرچند در گذشته به تمام مراقبین بیماران و ناتوانان پرستار می‌گفتند ولی امروزه پرستار و یا مراقبت از بیمار ، سالمند و کودک باید تحصیلات آکادمیک داشته باشد و یا حداقل در این زمینه آموزش های لازم را با مجوز های قانونی اخذ کرده باشد.

پرستار نمی‌تواند مرکز درمانی مستقلی داشته باشد بلکه در مراکز درمانی تاسیس شده مانند بیمارستان، درمانگاه،مراکز پرستاری در منزل  و یا مطب عضوی از تیم درمانی است. در ایران سازمان نظام پرستاری به عنوان سازمان صنفی پرستاران می‌باشد.

پرستاری در منزل یک نوع از مراقبت های در خانه و خانواده را برای افراد جامعه اعم از کودک ، سالمند و بیمار فراهم می کند. محیطی امن و آشنا برای فردی که نیازمند خدمات پرستاری است ، کمک پرستاران و یا پرستاران به صورت 24 ساعته در دسترس هستند ، احساس آرامش و امنیت در منزل مسکونی خود به همراه خدمات مراقبتی و درمانی ارایه شده توسط پرستاران آموزش دیده می تواند برای هر شخصی که نیاز به پرستاری و مراقب دارد لذت بخش و باعث افزایش روحیه او شود.

در کشورهای پیشرفته دنیا خدمات مراقبتی ، پرستاری در منزل به صورت علمی و آکادمیک در مراکز معتبر آموزش داده می شود ، این پرستاران و مراقبین آموزش دیده طیف وسیعی از اطلاعات از جمله رفتار با کودکان ، سالمندان و بیماران ، کمک های اولیه ، مدیریت خانواده و حرفه مددکاری و... را به صورت آکادمیک آموزش دیده و در مرحله بعد ، از طرف مراکز معتبر و دارای مجوز های قانونی کشور متبوع برای خدمت رسانی به منازل خانواده ها وارد می شوند.

یکی از اهداف اصلی تاسیس چنین مراکزی ایجاد اشتغال برای پزشکان ، پیراپزشکان و پرستاران و کلیه اقشار جامعه علاقه مند به آموزش های پرستاری و مراقبتی است. از دیگر اهداف این مراکز می توان به بالا سطح رفاه اجتماعی ، کاهش هزینه‌های مراقبتی جامعه ، بهبود کیفیت خدمات پرستاری ، کاهش دوران نقاهت و توان بخشی اشاره نمود.

از آنجایی که مراکز پرستاری در منزل نوع خدمتی که ارایه می دهند به صورت مستقیم با حریم شخصی خانواده ها سر و کار دارد ، پرستاران و مراقبین در ارتباط با آنها باید در سطح بالایی آموزش های لازم را در این زمینه دیده باشند، فلذا وجود آموزشگاه های اختصاصی جهت تامین نیروی انسانی متخصص در مراکز پرستاری و مراقبتی در منزل برای این مراکز امری ضروری به نظر می رسد.

خدمات پرستاری در منزل سعی در ایجاد یک سیستم ارجاع کوچک دارد. هر بیمار ، سالمند و یا کودک پس از تماس تحت نظر یک مشاور ( پرستار) عمومی خواهد بود و بعد به یکی از متخصصان ما (کارشناسان برون سازمانی) معرفی می شود.پس از آن متخصص و تیم پرستاری مسوولیت مشترک را به عهده می گیرند. جز مهم این طرح ، صرفه جویی در هزینه کلانی است که خانواده ها از پرستاری و مراقبت در خارج از منزل خود باید متحمل شوند..طیف وسیعی از استفاده کنندگان خدمات پرستاری ، مراقبتی در منزل را سالمندان ،کودکان و یا بیماران با محدودیت حرکتی ، مبتلایان به بیماری های مزمن یا صعب العلاج و یا افراد End Stage  تشکیل می دهند، زنان باردار، نوزادان و بیماران روانی میتواند از استفاده کنندگان از مراکز مراقبتی ، پرستاری در منزل باشند.

مرکز پرستاری، مراقبتی سلامت اول با رویکرد آموزش محور و مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی و با تجربه بیش از 5 سال در این زمینه با کادری مجرب و تحصیلکرده آمادگی ارایه خدمات با استانداردهای جهانی را دارا می باشد . ما مفتخریم اعلام کنیم با داشتن آموزشگاه اختصاصی معتبر ، نیروی های پرستاری و مراقبتی هزاران نفری و کارشناسانی مجرب و آموزش دیده به عنوان بزرگترین و معتبر ترین مرکز ارایه خدمات پرستاری ، درمانی و مراقبتی در ایران هستیم .

 


ثبت در: 1395/04/01