1527
021-27630

پرستار کودک ، مزایا و چالش‌ها

مزایای داشتن پرستار کودک چیست؟

والدینی که پرستار کودک مناسبی دارند آن را توصیه می کنند.آنها این جنبه از پرستار داشتن را دوست دارند که لازم نیست با فامیل سر و کله بزنند تا بتوانند برای نگهداری کودک به آنها تکیه کنند. همچنین با یکدیگر بحثی برای بردن یا برداشتن فرزند خود از مهدکودک ندارند.
ماندن در خانه

برای والدین صبح‌ها پر دغدغه نیست چون لازم نیست فرزند خود را لباس پوشانده و وسایل اورا آماده کنند تا او را به بیرون ببرند.همچنین با وجود پرستار در خانه فرزندتان در خانه وحوالی خانه می‌ماند و می تواند طبق برنامه‌ی شما بخورد و بخوابد.

مراقبت یک به یک (One-on-one care)

بعضی والدین می گویند باعث آسودگی خاطر است که بدانیم مانند مهدکودک لازم نیست فرزندمان برای جلب توجه با دیگر کودکان رقابت کند و فرزندمان مراقبت منحصر به فردی دارد.چون اگر در مهد کودک گریه کند یا نیاز به رسیدگی داشته باشد ممکن است همیشه در اولویت اول نباشد.

انعطاف پذیری

برنامه ریزی با پرستار بچه نسبت به مهدکودک انعطاف پذیری بیشتری دارد چون مهد هرروزه در ساعت مشخصی تعطیل می‌شود.

وقتی از یک مرکز مراقبت از کودک پرستار استخدام می‌کنید در مورد اینکه چطور امور فرزندتان را اداره می‌کند با او صحبت کنید. در این‌صورت می‌دانید چقدر جای انعطاف‌پذیری در برنامه ریزی او وجود دارد و پرستار می‌داند که چقدر حقوق برای وقت اضافه دریافت می کند.

چالش‌های پرستاری‌کودک چیست؟

پرستار بچه بدون نظارت است و همین مساله اهمیت اینکه فردی قابل اعتماد را پیدا کنید دو برابر می کند. اینجاست که انتخاب یک مرکز مراقبت کودک در منزل مطمئن ضرورت می‌یابد. همچنین معمولا وقتی پرستارتان تصمیم گرفت برود باید تلاش زیادی کنید تا پرستار دیگری بیابید. در این‌صورت تنها یک مرکز خدمات مراقبتی کودک که توانایی جایگزینی سریع پرستار شما را دارد می‌تواند کمک حال شما باشد. به طور کلی چالش‌های پرستار در منزل را می‌توان موارد زیر ذکر کرد:

گزینه ی پشتیبانی: چه ‌می‌شود اگر پرستار به هر دلیل به صورت موقت یا دائم تصمیم به ترک منزل بگیرد؟

می توان در قرار داد با تعیین کردن مدت زمانی که پرستار به شما اطلاع می دهد که می خواهد شما را ترک کند (حدود یک ماه قبل) در هم ریختگی ناشی از رفتن او را کم کرد تا بتوان در آن زمان پرستار جایگزین را پیدا کرد. یک مرکز خدمات نگهداری کودک توانمند می‌تواند پشتیبا شما باشد.

کم شدن تعامل اجتماعی کودک: کودک چگونه با همسن و سال‌های خود در ارتباط قرار می‌گیرد؟

زندگی اجتماعی کودکتان نیز مساله ی دیگری است. مهدکودک و پیش دبستانی به صورت خودکار فرزندتان را در تعامل اجتماعی با همتایان خود قرار می‌دهد اما مراقبت در منزل اینگونه نیست. برای جبران این مشکل می توان کودک را در کلاس‌های جانبی نام نویسی کرد یا پرستار کودک را تشویق کرد که کودک را به گردش ببرد تا با دیگر کودکان در تعامل باشد. این از مواردی است که می‌تواند با مرکز نگهداری و پرستار کودک هماهنگ شود.

هزینه: آیا مخارج پرستار در منزل بالا نیست؟

هزینه نیز مساله‌ی مهمی است. پرستار کودک یکی پرهزینه ترین نحوه ی مراقبت از کودک است براساس مقاله منتشر شده از جانب اتحادیه بین‌المللی پرستاری کودک (International Nanny Association)  هزینه هفتگی متوسط پرستار در منزل 700 دلار تخمین زده می‌شود که متناسب با برخی عوامل می‌تواند کمتر یا بیشتر شود.
اما این نکته همواره مورد پذیرش بوده است که پرستار در منزل مطمئن همواره موجب رضایت کارفرما بوده‌است. رضایت پرستار فرزند شما به همراه حمایت مرکز مراقبت از کودک قطعا از جانب ایشان جبران می‌شود.

تشریفات اداری و مباحث قانونی: چه ملاحظات حقوقی در قبال مراقب از کودک لازم است؟

پرداخت مالیات امنیت اجتماعی پرستار بر عهده کارفرماست و می‌بایست به موقع و دقیق پرداخت شود زیرا مراقبت بیمار، مراقبت سالمند یا مراقبت کودک از مشاغل خانگی حساب می‌شود. استخدام یک سیستم خدمات برای پیگیری این موارد می‌تواند مفید باشد. (مرکز سلامت اول: در ایران چنین مشکلی متوجه کارفرمایان پرستار بیمار، پرستار سالمند یا پرستار کودک نیست و تمامی ملاحظات حقوقی از جانب مرکز مراقبت تامین می‌شود.)

مطالب مرتبط

تغذیه پرستار کودک

نکاتی در مورد استخدام پرستار کودک در منزل

پرستار کودک ، مزایا و چالش‌ها

پرستار کودک

پرستار کودک ، چرا کودک من شبها از خواب می پرد؟

تکنیک های مصاحبه با پرستار کودک

چهارده راه برای صرفه جویی در هزینه‌های پرستار کودک!

پرستار کودک بد!

مراقبت از کودک، دستورالعمل تماشای تلویزیون برای کودکان خردسال

دستمزد یک پرستار کودک چقدر است ؟

چرا به پرستار کودک نیاز داریم؟


ثبت در: 1395/04/15