آلودگی هوا چقدر بر سلامت سالمندان تاثیر دارد؟

آلودگی هوا چقدر بر سلامت سالمندان تاثیر دارد؟

آلودگی هوا چقدر بر سلامت سالمندان تاثیر دارد؟ قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می تواند باعث بروز مشکلات جسمی و حتی روحی روانی در سالمندان شود. بنابراین، سالمندان باید کمتر در معرض هرنوع آلودگی هوا قرار بگیرند. قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا باعث بروز علائمی مانند سوزش چشم و گلو در افراد می شود.

به دلیل اینکه سالمندان بیشتر از بقیه به دریافت خدمات پرستاری و پزشکی نیاز دارند، رفت و آمد آن ها به بیمارستان ها نیز بیشتر است. بنابراین، دریافت خدمات پرستاری و پزشکی در منزل می تواند گزینه ی خوبی برای سالمندان باشد.

آلودگی هوا چقدر بر سلامت سالمندان تاثیر دارد؟

آلودگی هوا چقدر بر سلامت سالمندان تاثیر دارد؟

آلودگی هوا چه تاثیری روی سلامت سالمندان دارد؟

آلودگی هوا می تواند سلامت افراد را در زمینه های مختلف تحت تاثیر قرار دهد. از تاثیرات آلودگی هوا روی سلامت افراد سالمند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشکلات تنفسی در سالمندان

مهمترین تاثیر آلودگی هوا بر سلامت افراد، بروز مشکلات تنفسی در آنها است. آلودگی هوا می تواند تاثیرات مخربی روی سلامت ریه داشته باشد. به عبارت دیگر، آلودگی هوا می تواند احتمال بروز بیماری های آسم، بیماری انسداد مزمن ریه، سرطان ریه را افزایش دهد. در بیماران مبتلا به آسم و انداد مزمن ریه، جریان هوا مسدود شده و در نتیجه فرد با مشکلات تنفسی مواجه می شود.

سالمندان دارای مشکلات تنفسی بیشتر از دیگران به مراقبت و رسیدگی احتیاج دارند. بنابراین، به منظور مراقبت از سالمند دارای مشکل تنفسی بهتر است که پرستار سالمند استخدام کنید. پرستار سالمند می تواند تمام امور مربوط به نگهداری و مراقبت از سالمند دارای مشکلات تنفسی را در منزل انجام دهد.

آلودگی هوا چقدر بر سلامت سالمندان تاثیر دارد؟

آلودگی هوا چقدر بر سلامت سالمندان تاثیر دارد؟

  • مشکلات قلبی و عروقی در سالمندان

آلودگی هوا باعث بروز مشکلات قلبی و عروقی در سالمندان نیز می شود. آسیب به دیواره ی رگ های خونی و سخت شدن رگ های خونی از عوامل ایجاد کننده ی مشکلات قلبی است. سخت شدن دیواره ی رگ های خونی می تواند باعث افزایش فشار خون و در نتیجه حمله قلبی شود. در افراد سالمند قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می تواند احتمال بروز بیماری قلبی را افزایش دهد. بنابراین، سالمندان برای محافظت از سیستم قلب و عروق باید از قرار گرفتن در محیط های آلوده اِجتناب کنند.

به عنوان سالمند باید از قرار گرفتن در ترافیک و مکان های شلوغ و آلوده مانند بیمارستان خودداری کنید. بنابراین، هنگام بروز بیماری های مختلف بهتر است که به جای بیمارستان از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنید. خدمات پرستاری در منزل می تواند گزینه ی خوبی برای به حداقل رساندن آسیب ناشی از آلودگی هوا بر سلامت سالمندان باشد.

آلودگی هوا چقدر بر سلامت سالمندان تاثیر دارد؟

آلودگی هوا چقدر بر سلامت سالمندان تاثیر دارد؟

  • بیماری سرطان در سرطان

سرطان یکی از بیماری  هایی است که در سنین مختلف به ویژه دوران سالمندی رخ می دهد. آلودگی هوا از عوامل زمینه ساز سرطان است. به طور معمول افرادی که در معرض آلودگی هوا قرار می گیرند بیشتر از سایرین دچار سرطان ریه می شوند. پس اگر شما نیز به دنبال راهی برای جلوگیری از سرطان ریه هستید، تا حد اِمکان از تردد به محیط های آلوده خودداری کنید.

دود سیگار، دود کارخانه جات، تردد در جاده های شلوغ و پر رفت و آمد و آلوده می تواند احتمال بروز سرطان ریه را در سالمندان افزایش دهد. همچنین، افرادی که به صورت مستقیم با مواد شیمیایی صنعتی مانند بنزین کار می کنند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان خون قرار دارند.

  • بیماری آلزایمر در سالمندان

آلزایمر یکی از بیماری هایی است که به دلیل قرار گرفتن در معرض آلاینده ی هوا در سالمندان رخ می دهد. سالمند دارای آلزایمر به رسیدگی و مراقبت بیشتری احتیاج دارد.

آلودگی هوا چقدر بر سلامت سالمندان تاثیر دارد؟

آلودگی هوا چقدر بر سلامت سالمندان تاثیر دارد؟ سلامت سالمندان

استخدام پرستار در منزل

افراد مسن در دوران سالمندی به مراقبت های بیشتری احتیاج دارند. به دلیل اینکه سالمندان بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مختلف مانند سرطان ریه و مشکلات ریوی قرار دارند، بیشتر به پرستاری و مراقبت نیاز خواهند داشت. شما می توانید برای مراقبت و رسیدگی از سالمندان در منزل، پرستار سالمند استخدام کنید. موسسه های پرستاری می توانند پرستار سالمند مجرب و متخصص را برای رسیدگی به سالمندان به منزل تان اعزام کنند.

با دریافت خدمات پرستاری در منزل، پروسه ی مراقبت از سالمندان روند بهتری را طی خواهد کرد. بنابراین، بهترین کار استخدام پرستار در منزل برای رسیدگی به فرد سالمند دارای مشکلات ریوی و سایر بیماری ها می باشد.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527