بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان :کاهش وزن بعد از 60 سالگی یک هدف واقع بینانه است. و حفظ وزن سالم می تواند به شما کمک کند تا به عنوان یک سالمند زندگی فعال و فعالی داشته باشید. با این حال، بسیاری از افراد مسن باید استراتژی های کاهش وزن قبلی خود را تنظیم کنند تا با خیال راحت پوندهای اضافی را از دست بدهند. دلیل آن این است که آنچه برای افراد جوان در مورد کاهش وزن کار می کند، لزوما برای افراد مسن کار نمی کند.در این مقاله قصد داریم تا چند نکته مهم جهت تنظیم بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان را گوشزد کنیم با ما همراه باشید.

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

چگونه رژیم غذایی برای کنترل چاقی در سالمندان را ایجاد کنیم؟

چاقی برای افراد مسن یک خطر بزرگ است و برای کنترل آن مانند افراد جوان نمیتوان با کم کردن بعضی از مواد غذایی شروع کرد. اما این بدان معنا نیست که نمی توانید به سالم ترین وزن خود برسید. شما می توانید با افزایش سن با درک اینکه چگونه بدن شما با افزایش سن تغییر می کند و ایجاد یک برنامه کاهش وزن ایمن و موثر وزن کم کنید.

برای بسیاری از سالمندان، این فرآیند با تعیین وزن ایده آل شروع می شود. و از آنجا که ترکیب بدن با افزایش سن تغییر می کند، ممکن است متوجه شوید که وزن هدف و اولویت های سلامتی شما با افزایش سن تغییر می کند. این تنها یک دلیل ضروری است که اگر فکر می کنید باید وزن کم کنید، با تیم مراقبت های بهداشتی خود همکاری نزدیک دارید.

بیشتر بخوانید: نگهداری از سالمند

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

مهم ترین نکات رژیم غذایی برای کنترل چاقی در سالمندان چیست؟

علت اصلی چاقی خوردن بیش از حد از نوع نامناسب غذا است. بنابراین باید کمتر غذا بخوریم و همچنین سالم تر غذا بخوریم. ورزش نیز می تواند کمک کند و فواید زیادی برای سلامتی دارد. در اینجا نکات مهم ما برای رژیم غذایی و ورزش آورده شده است:

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

  1. سالم بخورید

مهم ترین نکته در رژیم غذایی برای کنترل چاقی در سالمندان سالم خوردن است. یک رژیم غذایی سالم شامل حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات در روز، کربوهیدرات های پر فیبر (برنج سبوس دار، ماکارونی، نان، جو دوسر) و مقدار متوسطی از پروتئین کم چرب، شیر و محصولات لبنی است. راهنمای Eatwell انگلستان توصیه های غذایی را برای بزرگسالان برای دستیابی به یک رژیم غذایی متعادل سالم ارائه می دهد. غذاهای پرچرب، نمک و شکر باید در حد اعتدال و با دفعات کمتر مصرف شوند.

بیشتر بخوانید: اعزام پرستار

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

  1. ورزش را با یک رژیم غذایی سالم ترکیب کنید

ورزش و یک رژیم غذایی سالم در کنار هم در کاهش چربی بدن و تغییرات ترکیب بدن موثرتر از رژیم غذایی به تنهایی هستند و تمرینات مقاومتی برای کاهش وزن موثرتر از تمرینات استقامتی هستند. یک بررسی اخیر نشان داد که ورزش می‌تواند چربی خطرناک اطراف اندام‌های شما را کاهش دهد (معروف به چربی احشایی، همراه با خطر بالاتر بیماری)، در حالی که یک رژیم غذایی کم کالری برای کاهش وزن بیشتر مفید است.

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

بهترین رژیم برای کنترل چاقی در سالمندان

  1. کالری کافی مصرف کنید.

از مهم ترین نکات رژیم غذایی برای کنترل چاقی در سالمندان کنترل گالری مصرفی است. این ممکن است یک نکته عجیب به نظر برسد. به هر حال، بسیاری از رژیم‌های غذایی مد روز به رژیم‌های غذایی نیاز دارند تا کالری مصرفی خود را به شدت کاهش دهند. و احتمالا شنیده اید که راز کاهش وزن در خوردن کالری کمتر است.

با این حال، این استراتژی کم کالری می تواند نتیجه معکوس داشته باشد، به ویژه برای سالمندان. وقتی بدن ما احساس می کند که انرژی کافی برای برآوردن نیازهای اولیه ما دریافت نمی کند، متابولیسم ما می تواند برای حفظ انرژی به حالت گرسنگی برود. باز هم، احتمالاً می‌توانیم از تکامل تشکر کنیم. قبل از دسترسی به سوپرمارکت ها و فست فودها، گرسنگی اغلب نشانه کمبود غذا بود.

بیشتر بخوانید: چگونه متابولیسم بدن خود را افزایش دهیم

  1. خواب کافی داشته باشید.

سالمندان اغلب برای خواب کافی تلاش می کنند. اما از دست دادن خواب عادت دیگری است که می تواند به متابولیسم شما آسیب برساند. و تحقیقات در مجله بین المللی چاقی، محرومیت از خواب را با احتمال بیشتر چاقی برای افراد مسن مرتبط دانسته است.

  1. سطح استرس خود را کاهش دهید.

هنگامی که تحت فشار مزمن هستید، بدن شما می‌تواند حالت استرس شما را به عنوان نشانه‌ای تعبیر کند که باید انرژی خود را حفظ کنید. و پاسخ “پرواز یا مبارزه” ایجاد شده توسط هورمون های استرس مانند کورتیزول می تواند باعث تولید گلوکز شود زیرا بدن ما فکر می کند ممکن است به انرژی نیاز داشته باشیم. نتایج می تواند بر متابولیسم شما تأثیر بگذارد، علاوه بر این که میل به شیرینی جات را تحریک می کند. اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، برخی از مطالعات نشان می دهد که فعالیت های آرامش بخش مانند مدیتیشن می تواند به متابولیسم کمک کند.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527