مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

معیار های تبدیل شدن به موسسه خوب پرستاری

پرستار سالمند و شرایط آن

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

معیار های تبدیل شدن به موسسه خوب پرستاری :در این مقاله می خواهیم در مورد معیار های تبدیل شدن به موسسه خوب پرستاری صحبت کنیم و اینکه بدانیم که یک پرستار با تجربه می تواند چه خدمات منحصر به فردی را برای افراد به ارمغان بیاورد. همچنین دیگر مسائلی که بسیار برای انتخاب و سنجش یک پرستار مورد نیاز است را مورد بررسی قرار می دهیم.

امروزه با تغییر شیوه زندگی و تبدیل شدن آن به زندگی ماشینی و شهری درگیری روزانه اشخاص بسیار زیاد شده است، به حدی که اعضای خانواده ها امکان نگهداری سالمندان را در خانه نداشته و به پرستاری خوب جهت نگهداری سالمند در مواقعی که چند ساعتی را در منزل نیستند، نیاز داشته باشند.

اما از آنجایی که حساسیت های زیادی برای نگهداری سالمندان وجود دارد، اغلب خانواده ها به کمتر کسی برای این کار اطمینان می کنند. بنابراین شما به عنوان یک مرکز پرستاری خوب باید با معیارهای بهترین موسسات آشنا شوید تا بهترین خدمات را به افراد ارائه دهید.

بیشتر بخوانید : چالش انتخاب پرستار خوب

معیار های یک موسسه پرستاری خوب چیست؟

معیار های تبدیل شدن به موسسه خوب پرستاری
معیار های تبدیل شدن به موسسه خوب پرستاری

از معیار های تبدیل شدن به موسسه خوب پرستاری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

داشتن مهارت و تجربه کافی پرستار برای نگهداری از سالمندان

نحوه نگهداری سالمندان به شرایط ویژه‌ نیاز دارد که انجام آن توسط هر پرستاری امکان پذیر نخواهد بود و نیازمند دانش و تجربه ی کافی است. در واقع پرستاری می تواند به سالمند کمک کند که به تمام نکات مراقبتی آگاهی کافی داشته باشد و در این زمینه سال‌ها تجربه جمع آوری کرده و به تمام اخلاق ها و حساسیت های افراد مسن واقف باشد

قابل اعتماد بودن پرستاران

از  ویژگی های مهم دیگر که جزو معیار های تبدیل شدن به موسسه خوب پرستاری است می توان به قابل اعتماد بودن پرستار اشاره کرد. در واقع پرستار باید به مسائل بیمار احساس مسئولیت کند و به تغییر حالت های مثل ترس، اضطراب، ناراحتی و غیره بیمار توجه کند. همچنین تمامی مسائل بیمار را در ذهن خود نگهداری کند، به طوری که سالمند یا همان فرد بیمار به او اطمینان کاملی داشته باشد.

کسب رضایت کامل مشتریان

یک موسسه پرستاری خوب که تمامی خدمات پرستاری را اعم از پرستار سالمند جهت نگهداری سالمند و پرستار کودک ارائه می دهد زمانی می‌تواند به عنوان بهترین مرکز پرستاری انتخاب شود که رضایت تمامی مراجعین را کسب کند و جهت آگاهی از کیفیت خدمات ارائه شده توسط پرستاران و کادر با مشتری خود در ارتباط باشد.

خدمات پرستار در منزل چگونه است؟

معیار های تبدیل شدن به موسسه خوب پرستاری

معمولاً پرستارانی که در منزل فعالیت می‌کنند امکان ارائه خدماتی مانند وصل سرم، وصل سوند معده، وصل سونداژ، نمونه گیری، آزمایش در منزل و ارسال نمونه به آزمایشگاه، پرستاری از بیماران قلبی (کسانی که به نارسایی قلبی یا بیماری های دریچه قلبی مبتلا اند)، آموزش به خانواده بیمار در زمینه مراقبت های بهداشتی از نوزاد، کودکان، زنان باردار و غیره، پانسمان عمومی و نوین در منزل که این پانسمان برای انواع زخم ها مانند سوختگی، زخم بستر، زخم های متعاقب و زخم های حاصل از جراحی قابل اجرا است را دارند.

نکات مهم هنگام اعزام پرستار به منزل چیست؟

معیار های تبدیل شدن به موسسه خوب پرستاری

از جمله معیار های تبدیل شدن به موسسه خوب پرستاری این است که این نکات را زمان اعزام پرستار به منزل به پرستار یاداور شوید:

  • پرسش نکات و دستورات پزشک از خانواده سالمند و یادآوری آن به پرستار
  • بررسی دقیق زمان تزریقات و مصرف دارو به دقت توسط پرستار
  • حضور الزامی پرستار در کنار بیمار برای بررسی علائم حیاتی بیمار و در مواقع اضطراری انجام سریع اقدامات حیاتی
  • مطلع کردن پرستار اگر بیمار رژیم غذایی خاصی دارد
  • دقت کافی پرستار نسبت به تعویض سوند مثانه (تعویض در بازه زمانی مشخص طبق دستور پزشک و دقت کافی نسبت به علائم التهاب و عفونت)

سخن پایانی

بسیاری از اشخاص مانند سالمندان و کودکان وجود دارند که نیاز به مراقبت های پرستاری و مراقبت های ویژه براساس ویژگی های بدنی و خصوصیات فردی دارند. همان طور که می دانیم این افراد توانایی مراجعه به مراکز درمانی را ندارند و باید در محیط منزل از آن ها نگهداری کرد. بنابراین وجود موسسات پرستاری خوب برای این افراد نیاز است تا مشکلات و نیازشان برای پرستار بیمار داشتن یا همان پرستار در منزل برطرف کرد.

به همین دلیل ما در این مقاله به مبحث معیار های تبدیل شدن به موسسه خوب پرستاری پرداختیم تا افراد بتوانند از مراکز خوب با خدمات مطلوب استفاده کنند.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.