مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

راهنمای پرستار کودک دوره های آموزشی مراقبت از کودکان

پرستار کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در بسیاری از مناطق دنیا، پرستار کودک ملزم به رعایت و داشتن ضوابط و صلاحیت های خاصی نیست. اما یک پرستار کودک خوب برای متمایز شدن از دیگر پرستاران باید چه ویژگی ها و صلاحیت هایی داشته باشد؟

هر پرستار کودک صرف نظر از سن و تجربه، باید کارش را با دوره های مراقبت از کودکان و همچنین کمک های اولیه شروع کند. دوره های دیگری نیز وجود دارد که پرستار کودک می تواند برای کسب مهارت و تجربه کار، در آنها شرکت کند.

مهارت های اساسی مراقبت از کودکان

دوره های کار پرستار کودک توسط صلیب سرخ در بسیاری  از کشورهای جهان برگزار می شود. این دوره ها، از معتبر ترین دورهای بین المللی در زمینه کار پرستار کودک هستند.

این دوره ها معمولا ساختار یک روزه دارند و اتمام دوره، به تنها شش ساعت حضور پرستار کودک نیازمند است. در بسیاری از مناطق نیز، این دوره های به صورت آنلاین برگزار می شود. با این وجود پیشنهاد ما به پرستار کودک این است که در به صورت حضوری در این دوره ها شرکت کند تا در صورت وجود هرگونه سوال بتواند پاسخ را به دست بیاورد.

گذراندن این کلاس ها در کسب دانش، مهارت و تجربه کار به پرستار کودک کمک فراوانی می کند و این موضوع باعث تمایز او از دیگر پرستاران کودک می شود. به علاوه، هر چقدر که پرستار کودک تخصص، مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد، می تواند دستمزد و حقوق بیشتری را تقاضا و دریافت کند. برای مثال پرستاران کودک برای مراقبت از کودکان معلول باید آموزش های تخصصی و روانشناسی ببینند.

راهنمای پرستار کودک در شرایط بحرانی 

از سوی دیگر، پرستار کودکی که این دوره ها را گذرانده و مهارت لازم را به دست آورده است، برای شرایط بحرانی و اضطراری آمادگی بیشتری دارد. بسیاری از مردم فکر می کنند که مهارت های اولیه لازم برای کار مراقبت از کودکان در هر بزرگسالی وجود دارد، اما واقعیت این است که این مهارت ها باید به پرستار کودک آموخته شود. به ویژه زمانی که پرستار کودک تاکنون سابقه مراقبت از کودک را نداشته باشد.

در دوره های آموزشی کار پرستار کودک 

  • چگونگی برخورد پرستار کودک با کودکانی که گوش به حرف نمی دهند
  • چگونه می توان به یک پرستار کودک حرفه ای تبدیل شد و در مذاکره با والدین موفق بود
  • پرستار کودک در چه مواردی باید با اورژانس و یا والدین تماس بگیرد
  • پرستار کودک در مواجهه با اتفاقات غیر مترقبه باید چه کارهایی انجام دهد
  • به پرستاران کودک آموزش اصول روانشناسی و تربیتی داده می‌شود تا برای مثال مهارت نه گفتن را به کودک آموزش دهند.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار