مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

فیزیوتراپی سالمند در منزل

فیزیوتراپی سالمند در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

سالمندان با گذشت زمان و بالا رفتن سن کم کم ضعف زیادی را در عضلات و ماهیچه های خود احساس می کنند. همچنین بسیاری از شرایط پزشکی مثل سکته، عمل های جراحی، آرتروز و غیره ممکن است ضعف های حرکتی زیادی را برایشان به وجود بیاورد که باعث ضعف ماهیچه هایشان هم می شود. بسیاری از این آسیب ها به وسیله فیزیوتراپی در مان می شود. در این مطلب از سایت سلامت اول می خواهیم درباره فیزیوتراپی سالمند در منزل نکاتی را به شما عزیزان بگوییم.

هرچه سن بالاتر می رود، مشکلات حرکتی و فعالیت روزمره هم کمتر می شود. با کاهش تحرک چه بخواهیم و چه نخواهیم اندام های حرکتی فرد با اختلال مواجه می شود. به همین دلیل در سالمندان دردهایی مثل درد کمر، درد زانو و … بیشتر خودشان را نشان می دهند. اگر شما سالمند هستید و یا سالمند عزیزی در منزل دارید که دردهای آزار دهنده ای در اندام های حرکتی شان احساس می کنند، تمرینات فیزیوتراپی می تواند برایتان بسیار کمک کننده باشد. با توجه به اینکه سالمندان با بالارفتن سن دیگر حوصله شلوغی و ترافیک را کمتر دارند به شما توصیه می کنیم برای پرستاری سالمند در منزل خود از خدمات فیزیوتراپی سالمند در منزل استفاده کنید.

فیزیوتراپی سالمند در منزل شامل چه مواردی می شود؟

این دسته از خدمات شامل موارد متنوعی می باشد که در ادامه بیشتر درمورد آن صحبت می کنیم. لازم به ذکر است اگر شما نیز به خدمات فیزیوتراپی سالمند در منزل نیاز داشتید می توانید با ما در سلامت اول تماس بگیرید.

فیزیوتراپی باعث می شود سالمندان علاوه بر این که اندام های حرکتی شان بهبود پیدا کند، در کارهای روزمره هم توان بیشتری داشته باشند.  علاوه بر این ها اگر سالمند آسیبی دیده باشد با فیزیوتراپی می تواند خسارت ناشی از آسیب را به حداقل برساند.

مزایای فیزیوتراپی سالمند در منزل

برای این که شما خدمت فیزیوتراپی در منزل را بیشتر درک کنید، مزایای این خدمت را برایتان بازگو می کنیم.

مزایای فیزیوتراپی سالمند در منزل
فیزیوتراپی سالمند در منزل

کاهش در هزینه های رفت و آمد

واضح است که در منزل هزینه رفت و آمدی وجود نخواهد داشت و این هزینه ها را می توان پس انداز کرد.

مصون ماندن از بیماری های دیگر در سالمند

همزمان با بالا رفتن سن آسیب پذیری انسان در برابر بیماری های واگیر دار و یا شرایط آب و هوایی مثل آلودگی هوا و یا بارندگی بیشتر می شود. افراد با ماندن در خانه در برابر سایر بیماری ها محافظت می شوند.

نبود سختی در رفت و آمد سالمند

سالمندان به دلیل کهولت سن و مشکل پا درد سختی زیادی را در بیرون از منزل تجربه می کنند. بنابراین طبیعی است که خدمات فیزیوتراپی سالمند در منزل را به فیزیوتراپی در درمانگاه و مراکز درمانی بیشتر ترجیح می دهند.

امکان حضور سایر افراد خانواده در هنگام فیزیوتراپی

هنگامی که افراد خانواده در هنگام انجام عملیات درمانی در کنار سالمند و یا فرد بیمار وجود دارند، قوت قلب و آرامش خاطر بیشتری برای او فراهم می شود. همچنین افراد خانواده می توانند به توصیه های فیزیوتراپیست گوش دهند و آن ها را به خاطر بسپارند.

پیشنهاد مقاله : فیزیوتراپی برای دیسک کمر

انواع روش های فیزیوتراپی سالمند در منزل

متخصصین فیزیوتراپیست به روش های زیر می توانند به سالمندان در حرکت کمک کنند.

انواع روش های فیزیوتراپی سالمند در منزل

ارائه تمرینات کششی به سالمندان

تمرینات کششی باعث بهبود کشش در تاندون ها و عضلات می شود. تاندون ها به مرور زمان کوتاه تر می شوند و با تمرینات کششی بهبود پیدا می کنند. کسش عضلات هم موجب می شود مفاصل سالمند بهتر حرکت کند.

آب درمانی

گرما و سرمای آب در آب درمانی باعث می شود که عضلات بهبود و تقویت شوند. این درمان یک نوع درمان مکمل محسوب می شود. همچنین آب استرس را هم از انسان دور می کند.

استفاده از تحریکات الکتریکی

گاهی اوقات الکتریسته به منعطف تر شدن عضلات کمک می کند و حرکت سالمند را بهبود می بخشد.

آموزش تمرینات لازم

در فیزیوتراپی سالمند در منزل تمرینات به او آموزش داده می شود تا بتواند زندگی سالم تری داشته باشد.

ماساژ درمانی و یا درمان های سنتی

ماساژ می تواند به بهبود گردش خون در عضلات کمک کند و حرکت را آسان تر کند.

کلام آخر

فیزیوتراپی سالمند در منزل ترکیبی از روش های درمانی مختلف است که می تواند به کمک پرستار بیمار و انجام کارهای حرکتی سالمند را بهبود ببخشد و عملکرد عضلات او را بهتر کند. اگر شما هم سالمندی را می شناسید که به این خدمات نیاز دارد به شما توصیه می کنیم موسسه پرستاری سلامت اول را به آن ها معرفی کنید. با یک تماس می توانید از خدمات متنوع ما استفاده کنید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار