مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از کودک در منزل بی شک در جامعه ی کنونی ما بسیار حائز اهمیت است . پدر و مادر شاغل بر خلاف میل باطنی خود که زمان کافی را جهت محبت و توجه و رفع نیازهای احساسی کودک دلبندشان را ندارند اما در مقابل کودک نیز علاوه بر رفع گرسنگی ، تشنگی و تعویض لباس ، نیاز به توجه و احساس امنیت در نبود والدین دارند . با این اوصاف مراقبت از کودک در منزل تا حد بسیار زیادی به نفع والدین خواهد بود .

مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از کودک در منزل

دوران کودکی یکی از حساس ترین برهه های زندگی هر شخصی است . کودک در این سن نیازهای عاطفی و احساسی بسیار زیادی دارد و مراقبت از کودک نیاز به تجربه کافی ، حوصله و دانش لازم را دارد .

امروزه که اکثر مادران شاغل هستند و یا پدر و مادر هر دو شاغل هستند ، مشکلی که با آن مواجه هستند همین موضوع مراقبت از کودک عزیزشان در منزل است .

همچنین تعداد مهد کودک ­هایی که از نوزادان پرستاری و مراقبت می­کنند محدود هستند؛ بنابراین ممکن است درنزدیکی محل سکونت این نوع خانواده ها مهدکودکی با این خدمات وجود نداشته باشد. دراین شرایط اغلب خانواده ­ها ترجیح می ­دهند پرستار کودک استخدام کنند.

مراقبت از کودک در منزل چه سود و فوایدی برای کودک دارد ؟

این مساله واضح است که مراقبت از کودک در منزل باعث آرامش روانی بیشتر والدین می شود به شرط آنکه مراقب کودک خود فردی با مهارت های بالا و لازم جهت نگهداری از کودک در خانه را داشته باشد .

با این حال اما اکثر مادران شاغل با مشکل کمبود پرستار و مراقب کودک در منزل مواجه هستند چرا که اکثر والدین تمایلی به نگهداری کودکشان در مهدهای کودک برای ساعات زیاد ندارند و بیشتر ترجیح می هند در منزل از کودک مراقبت شود .

پرستار کودک شما باید توانایی برقراری ارتباط خوب با کودک را داشته باشد و به نیازهایشان به دقت توجه کند و البته نیز قابل اطمینان و مورد تایید باشد .

پرستار کودک در منزل حتما باید دارای تجربه کافی و سابقه پرستاری در این زمینه داشته باشد چرا که رفتار و تجربه وی می تواند در آموزش و تربیت کودک تاثیر بسزایی داشته باشد .

مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از کودک در منزل

فواید مراقبت از کودک در منزل

کسب مهارت و سرگرمی های متنوع

مهمترین مزیت نگهداری کودک در منزل این است که پرستار کودک می تواند این فرصت طلایی را به کودک دهد تا مهارت ها و سرگرمی های جدیدی را یاد بگیرید . معمولا پرستاران کودک دارای توانایی های متنوعی هستند مثلا می توانند با کودک زبان کار کنند و یا ورزش کنند که این موارد باعث می شود فرصت های متنوعی برای کودک شما ایجاد شود .

داشتن فعالیت و تحرک

مطمئنا در ساعاتی که پرستار با کودک است ، کودک تمام روز را جلوی تلویزیون هدر نمی دهد بلکه تحرک بیشتری در داخل خانه و بیرون خانه خواهد داشت که توجه به این مساله باعث رشد مغزی  کودک می شود و سلامتی و رفاه را برای کودک به همراه خواهد داشت .

توجه فردی و اختصاصی به کودک در منزل

برعکس مهدکودک یا مدرسه ، مراقبت از کودک در منزل توسط پرستار ، اختصاصی بوده و در این حال کودک می تواند مراقبت و توجه بیشتری را از پرستار دریافت نماید.

راحتی و آرامش بیشتر در خانه

یکی از مزیت های بزرگ مراقبت و نگهداری کودک در منزلتان این است که در وقت شما صرفه جویی می شود چون پرستار کودک خود به منزل می آید و از طرفی دیگر کودک نیز در خانه خودش بیشتر احساس آرامش ، راحتی و امنیت می کند چراکه خانه برای وی بسیار آشناست .

وظایف پرستار به هنگام مراقبت از کودک در منزل عبارتند از  :

  • بهداشت و حمام کودک
  • غذا دادن و داشتن منوی غذایی مفید متنوع و سالم
  • توجه به داروهای مورد نیاز کودک
  • تفریح و سرگرمی و نیز بازی با کودک
  • همیاری و دقت در انجام تکالیف مدرسه

توجه داشته باشید که وظایف فوق براساس سن کودک متغییر است .

مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از کودک در منزل

در آخر لازم است به این نکته بسیار مهم اشاره کنیم که مهمترین فایده مراقبت از کودک در منزل این است که این روزها اکثر افراد شغل دورکاری دارند ولی با وجود اینکه تمام وقت در منزل هستند اما توانایی مراقبت همزمان از کودک و حتی انجام امور منزل ، برای این افراد میسر و ممکن نیست و در اینجا وجود یک پرستارکودک در منزل ضرورتی غیرقابل انکار است . پرستار کودک از فرزندشان مراقبت کامل می کند و هیچ نگرانی از این بابت برای والدین وجود نخواهد داشت .برای انتخاب و گزینش بهترین پرستار به سایت موسسه سلامت اول  مراجعه کرده و بهترین انتخاب را کنید.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527