مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

نمونه گیری در منزل چگونه انجام می شود؟ انواع نمونه گیری در منزل

انواع نمونه گیری در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

یکی از مهمترین مواردی که به پزشک کمک می‌کند تا در کمترین زمان بیماری مراجعه کننده را تشخیص دهد، انجام آزمایش است. وقتی به پزشک مراجعه می‌کنید و مشکلاتتان را می‌گویید، پزشک معالج تا حدودی بیماری شما را حدس می‌زند. اما برای تشخیص درست بیماری به آزمایش نیاز است، به همین دلیل است که معمولاً پزشکان در مراجعه اولیه برای بیمار آزمایش می‌نویسند. در برخی موارد بیمار نمی‌تواند برای انجام آزمایش به آزمایشگاه‌های سطح شهر مراجعه کند. بعضی افراد هم به خاطر ضعف در سیستم ایمنی، مراجعه به مکان‌هایی مانند آزمایشگاه برای بیمار او خطرناک است.

البته برای برخی از آزمایش‌ها، بیمار باید در طول روز چندین بار آزمایش بدهد و این برای بیمار و اطرافیان او سخت است. در چنین شرایطی بحث نمونه گیری در منزل به وجود می‌آید که نیاز خروج از منزل این بیماران برطرف می‌شود. امروزه موسسات و آزمایشگاه‌هایی وجود دارند که خدمات پرستاری و آزمایشگاهی در منزل را انجام می‌دهند. شما می‌توانید با استفاده از خدمات این موسسات و آزمایشگاه‌ها، نمونه گیری و آزمایش خود و اطرافیانتان را در منزل انجام دهید. ما امروز در این مقاله از موسسه خدمات پرستاری سلامت اول می‌خواهیم در مورد نمونه گیری در منزل و انواع آن صحبت کنیم.

بهترین مرکز برای نمونه‌گیری خون در منزل

همان طور که می‌دانید دقت در انجام آزمایش‌ها یک امر بسیار مهم و حیاتی است. اگر آزمایشی که انجام می‌شود دچار خطا باشد، می‌تواند پزشک معالج را به اشتباه بیندازد. یعنی اگر آزمایش نمونه گیری خون در منزل به درستی انجام نشود، می‌تواند مشکلاتی برای بیمار به وجود آورده یا طول درمان را افزایش دهد. به همین دلیل شما باید برای انجام خدمات خون‌ گیری و نمونه‌ گیری در منزل، به موسسات و آزمایشگاه‌هایی مراجعه کنید که کادری مجرب و با تجربه دارند.

نمونه گیری در منزل
برای تشخیص درست بیماری به آزمایش نیاز است

امروزه موسسات و آزمایشگاه‌های زیادی در سطح تهران هستند که خدمات نمونه گیری در منزل تهران را ارائه می‌دهند. یکی از با تجربه‌ترین و حرفه‌ای‌ترین موسسات مرکز خدمات پرستاری در منزل سلامت اول است. سلامت اول با کادری مجرب و با تجربه، انواع روش های نمونه گیری در منزل را به خوبی و با دقت بسیار بالا انجام می‌دهد. اگر شما هم قصد انجام آزمایش نمونه گیری خون در منزل دارید، می‌توانید با کارشناسان و مشاوران سلامت اول تماس بگیرید. و درخواست اعزام پرستار بیمار را بکنید، این مرکز با توجه به شرایط بیمار، یکی از پرسنل آزمایشگاهی خود را برای خون گیری و نمونه گیری در منزل برای شما می‌فرستد.

نحوه نمونه گیری در منزل

خون گیری و نمونه گیری در منزل هم مانند خون گیری در آزمایشگاه است. با این تفاوت که شما در منزل خودتان بسیار راحت‌تر از آزمایشگاه هستید و بدون داشتن استرس می‌توانید آزمایش مد نظرتان را انجام دهید‌. همانطور که گفتیم نمونه گیری نیاز به دقت بسیار بالایی دارد. این کار باید توسط افراد مجرب که فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی هستند، انجام شود.

اهمیت نمونه گیری به این دلیل است که کل پروسه درمان شما را تحت شعاع قرار می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با نحوه نمونه گیری در منزل، مهم‌ترین وظایف افرادی که آزمایش نمونه گیری خون در منزل را انجام می‌دهند، بررسی می‌کنیم:

  • گرفتن نمونه از بیمار با حفظ استانداردهای لازم آزمایشگاهی
  • دقت در برچسب زدن و ثبت مشخصات بیمار روی نمونه‌ها
  • قرار دادن نمونه‌ها در دستگاه مخصوص برای حفظ کیفیت آن‌ها
  • کمک به حفظ اعتماد به نفس بیمار با محرمانه نگه داشتن نتیجه آزمایش

پیشنهاد مقاله: چکاپ نوزادان توسط پرستاران چگونه انجام می شود؟

انواع روش های نمونه گیری در منزل

در بسیاری از مواقع بیمار تحت مراقبت در منزل می‌باشد یا این که به خاطر آلودگی محیط آزمایشگاه نمی‌تواند در آزمایشگاه حضور پیدا کند. در چنین شرایطی خانواده‌ها از خدمات نمونه گیری در منزل استفاده می‌کنند. خوشبختانه امروزه آزمایشگاه‌ها و موسسات زیادی وجود دارند که خدمات نمونه گیری در منزل را به بهترین شکل انجام می‌دهند. نمونه گیری در منزل روش‌های مختلفی دارد که در ادامه برخی از مهمترین انواع روش‌ های نمونه گیری در منزل را بیان می‌کنیم:

نمونه گیری در منزل به کمک پرستار
خون گیری و نمونه گیری در منزل هم مانند خون گیری در آزمایشگاه است.
  • نمونه گیری به صورت مویرگی
  • نمونه‌گیری به روش شریانی یا خون خشک شده
  • نمونه‌گیری وریدی
  • نمونه‌گیری‌های مرتبط با مغز استخوان یا آسپیراسیون

شما می‌توانید انواع نمونه گیری در منزل تهران را به راحتی با استفاده از خدمات آزمایشگاه‌ها و موسسات مختلف بدون مراجعه به آزمایشگاه و در منزل خودتان انجام دهید.

پیشنهاد مقاله: چکاپ های ماهانه نوزادان تا چه زمانی ادامه دارد؟

کلام پایانی

در این مقاله از سایت سلامت اول درباره نمونه گیری در منزل و انواع آن صحبت کردیم. گفتیم که در شرایطی که بیمار امکان مراجعه به آزمایشگاه را ندارد، باید از خدمات آزمایشگاهی در منزل استفاده شود. علاوه بر این اهمیت و حساسیت نمونه‌ گیری در منزل را بررسی کردیم و گفتیم برای انجام آن باید از نیروی متخصص استفاده شود. مرکز خدمات پرستار اول یکی از معتبرترین مراکزی است که پرسنل متخصص خود در حوزه علوم آزمایشگاهی را برای این کار درنظر گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت از خدمات نمونه گیری در منزل تهران با کارشناسان ما در تماس باشید.


سوالات متداول

انواع روش‌های نمونه گیری در منزل کدامند؟

روش‌های نمونه‌گیری مویرگی، شریانی، وریدی و روش مرتبط با مغز استخوان.

تفاوت نمونه‌گیری در منزل با آزامایشگاه چیست؟

تفاوتی در نحوه نمونه‌گیری در منزل با آزمایشگاه وجود ندارد. فقط خون گیری و نمونه گیری در منزل به خاطر شرایط بیمارانی که امکان مراجعه به آزمایشگاه ندارند، انجام می‌شود.

بهترین مرکز برای نمونه گیری در منزل تهران کدام است؟

مرکز سلامت اول یکی از معتبرترین موسساتی است که نمونه گیری در منزل یکی از خدمات پرستاری او در منزل می‌باشد.

وظیفه پرسنل نمونه گیری در منزل چیست؟

مهم‌ترین وظیفه این افراد، انجام نمونه گیری با حفظ استانداردهای آزمایشگاهی و حفظ کیفیت آن تا رسیدن به آزمایشگاه است.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.