مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

چالش های پرستار سالمند (وظایف و چالش ها و آن‌چه که باید بدانید)

تغذیه در سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مراقبت از سالمندان می تواند چالش های گوناگونی را برای پرستار سالمند به وجود بیاورد. پرستار سالمند در حین انجام وظایف باید سعی کند با سالمند رابطه ای صمیمانه برقرار کند؛ زیرا ایجاد یک رابطه بین سالمند و پرستار سالمند، تاثیر زیادی بر بهبود عملکرد پرستار سالمند دارد. آگاهی از چالش های کار، امری مهم به شمار می رود و عدم آگاهی از آن ها باعث می شود پرستار سالمند هنگام انجام وظایف دچار مشکل شود.
ممکن است از خودتان بپرسید پرستار سالمند چه وظایفی را بر عهده دارد؟ پرستار سالمند علاوه بر کمک به سالمند در فعالیت های روزانه (مانند غذا خوردن و استحمام) به او در ورزش کردن و مصرف دارو نیز کمک می‌کند. در ادامه، نکاتی را برای بهبود عملکرد پرستار سالمند ارائه می کنیم.

نکاتی اساسی در مورد چگونگی بهبود عملکرد پرستار سالمند

پرستار سالمند باید با حوصله به حرف های سالمند گوش دهد؛ انجام این کار به ایجاد یک رابطه مثبت میان پرستار سالمند و سالمند کمک می کند. با بالا رفتن سن، توانایی های جسمی سالمند کاهش می‌یابد و این موضوع باعث ناراحتی او می شود. با گذشت زمان این احساس ناراحتی در سالمند گسترش می یابد و کوچکترین اشتباه از جانب پرستار سالمند او را عصبانی می کند. در این زمان برقراری ارتباط با سالمند کمی مشکل است و پرستار سالمند باید با صبر و حوصله با سالمند همدردی کند. پرستار سالمند می تواند تنها با گوش دادن به حرف های سالمند از ناراحتی او بکاهد.

نکات ضروری چالش‌های مراقبت از سالمندان در منزل
چالش‌های پرستاران سالمند چیست؟

پرستاران بهتر است شناخت کاملی از وضعیت فیزیکی و روانی بیماران سالمند داشته‌باشند. برای این منظور، باید با دقت و به تفصیل تاریخچه بیماری ها و داروهای مصرفی بیمار را بررسی کنند. همچنین، نیاز به ارتقاء مهارت‌های مربوط به مراقبت‌های ویژه سالمندان دارند.

تشویق سالمند به داشتن استقلال در انجام کارهای شخصی

پرستار سالمند با تشویق سالمند به داشتن استقلال در انجام کارهای شخصی می تواند به بالا رفتن اعتماد به نفس او کمک کند. پرستار سالمند می تواند همزمان با رعایت حد و مرز ها در انجام وظایف، به سالمند اجازه دهد بعضی از کارها را به تنهایی انجام دهد.

برقراری ارتباط یا سالمند ار زاه‌های گوناگون

برقراری ارتباط موثر با سالمند از اهمیت زیادی برخوردار است. اغلب اوقات سالمند از مشکلات شنوایی رنج می برد. در این زمان پرستار سالمند می تواند از راه های مختلف ( مانند برقراری تماس چشمی) با سالمند ارتباط برقرار کند.
پرستار سالمند باید تمایل خود را برای کمک به سالمند نشان دهد و به نیاز های او توجه کند. پرستار سالمند می تواند با نشان دادن تمایل خود برای کمک به سالمند، اعتماد او را جلب کند. انجام این کار به ایجاد یک رابطه صمیمی میان پرستار سالمند و سالمند کمک می کند.

پیشنهاد مطالعه: مرکز مراقبت از سالمندان چگونه جاییست؟

توجه کامل به سالمندان هنگام پرستاری

این نکته برای پرستار سالمند از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا نیازها و توانایی های جسمی سالمند روزانه تغییر می کنند و پرستار سالمند می تواند با تنظیم یک برنامه و اولویت بندی وظایف، همه نیازهای سالمند را برآورده کند. به عنوان مثال، پرستار سالمند باید هنگام انجام یکی از وظایف مطمئن باشد که انجام آن باعث نادیده گرفتن وظایف دیگر نمی شود.
پرستار سالمند باید درمورد بیماری ها و مشکلات سالمند اطلاعات کافی داشته باشد؛ هنگام کار با سالمندان ممکن است سوال های گوناگونی برای پرستار سالمند پیش بیاید. برای مثال اگر سالمند مبتلا به یک بیماری خاص (مانند آلزایمر) باشد تعداد این سوالات افزایش می یابد. بنابراین پرستار سالمند باید اطلاعات خود را درباره این بیماری بالا ببرد. زیرا نداشتن اطلاعات کافی در مورد بیماری های سالمند میتواند مراقبت از او را به کاری دشوار تبدبل کند.

صحبت با اعضای خانواده در مورد وضعیت جسمی سالمند

پرستار سالمند باید با اعضای خانواده سالمند مشورت کند و چالش های این کار را به حداقل برساند. زیرا پرستار سالمند با این کار می تواند اطلاعات لازم درمورد وضعیت جسمی سالمند را به راحتی به دست بیاورد. پرستار سالمند همچنین باید با افراد دیگر (مانند پزشک) در ارتباط باشد تا در صورت ایجاد هرگونه تغییر در وضعیت جسمی سالمند از آن مطلع شود. انجام این کار نگرانی های پرستار سالمند را کاهش می دهد.
در ابتدای کار ممکن است چالش ها و وظایف پرستار سالمند کمی مشکل به نظر برسد اما همیشه اینطور نخواهد بود. زیرا پرستار سالمند می تواند روش های جدیدی را برای مقابله با چالش ها یاد بگیرد و با این کار به بهبود عملکرد خود کمک کند.

پیشنهاد مطالعه: یافتن بهترین مرکز مراقبت از سالمندان

کار پرستار سالمند بسیار مهم است و یک پرستار سالمند علاوه بر توانایی انجام وظایف، باید از ویژگی های مهم دیگر نیز برخوردار باشد. پس اگر قصد دارید کار پرستار سالمند را برعهده بگیرید به خاطر داشته باشید که پرستار سالمند مهم ترین نقش را در زندگی سالمند بر عهده دارد. همچنین می توانید با داشتن اطلاعات کافی و استفاده از نکات بالا در این کار پیشرفت کنید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار