نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم جهت کنترل چاقی کودکان

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم جهت کنترل چاقی کودکان :به احتمال زیاد شنیده اید که چاقی در  کودکان در حال افزایش است. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، در 30 سال گذشته، تعداد کودکان مبتلا به چاقی تقریبا دو برابر شده است. آیا تا به حال نگران این بوده اید که این روند ممکن است بر فرزندان شما تأثیر بگذارد؟ به همین دلیل به عنوان یک والد باید بهترین رژیم غذایی برای کنترل چاقی در کودکان  را در نظر بگیرید.در ادامه مقاله ۱۰ قدم برای بهترین رژیم غذایی برای کنترل چاقی کودکان را به شما آموزش خواهیم داد.

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم جهت کنترل چاقی کودکان

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

بهترین رژیم غذایی برای کنترل چاقی کودکان چیست؟

۱۰ قدم در رژیم غذایی برای کنترل چاقی کودکان وجود دارد. شما می توانید با تمرین این راهکارها برای جلوگیری از دوران کودکی به فرزندان خود کمک کنید تا فعال تر شوند، رژیم غذایی سالم تری داشته باشند و به طور بالقوه حتی عزت نفس آنها را بهبود بخشند.

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

 • روی کاهش وزن تمرکز نکنید

اولین قدم برای داشتن رژیم غذایی برای کنترل چاقی در کودکان تایین هدف درستی است. از آنجایی که بدن کودکان هنوز در حال رشد است، وزارت بهداشت ایالت نیویورک (NYSDH) استراتژی های کاهش وزن سنتی را برای جوانان توصیه نمی کند. یک رژیم غذایی با کالری محدود ممکن است از دریافت ویتامین ها، مواد معدنی و انرژی کودکان برای رشد مناسب جلوگیری کند.

در عوض روی کمک به فرزندتان در ایجاد رفتارهای غذایی سالم تمرکز کنید. همیشه قبل از اینکه فرزندتان را در رژیم غذایی قرار دهید، با پزشک اطفال یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خانواده خود صحبت کنید.

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

 • غذاهای مغذی ارائه دهید

یک رژیم عذایی برای کنترل چاقی در کودکان باید دارای ارزش غذایی بالایی باشد. وعده‌های غذایی سالم، متعادل و کم‌چرب، تغذیه‌ای را ارائه می‌کند که کودکان شما به آن نیاز دارند و به آن‌ها کمک می‌کنند عادات غذایی هوشمندانه‌ای ایجاد کنند. به آنها در مورد اهمیت خوردن وعده های غذایی متعادل با انواع مواد مغذی مانند غلات کامل، میوه ها و سبزیجات، لبنیات، حبوبات و گوشت بدون چربی آموزش دهید.

 • ممنوعیت نشستن طولانی

یک رژیم غذایی سالم برای کنترل چاقی در کودکان دارای تحریک کافی است. منبع CDCTrusted پیشنهاد می‌کند که زمان بچه‌ها روی مبل را به بیش از دو ساعت در روز محدود کنید. بچه ها از قبل باید برای تکالیف و مطالعه آرام وقت داشته باشند، بنابراین باید زمان آنها را با سایر فعالیت های کم تحرک مانند بازی های ویدیویی، تلویزیون و گشت و گذار در اینترنت محدود کنید.

 • تحرک داشتن

منبع CDCTrusted توصیه می کند که همه بچه ها هر روز حداقل یک ساعت فعالیت بدنی داشته باشند. این می تواند فعالیت های هوازی مانند دویدن، تقویت عضلات مانند ژیمناستیک و تقویت استخوان ها مانند طناب زدن باشد.

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

 • وسوسه ها را از بین ببرید

برای داشتن یک رژیم غذایی برای کنترل چاقی در کودکان باید غذا های ناسالم و وسوسه ها را دور کنید. اگر در یخچال خود غذای ناسالم تهیه کنید، احتمال اینکه فرزندتان آن را بخورد بیشتر خواهد بود. بچه ها برای مثال هایی از نحوه غذا خوردن به والدین نگاه می کنند. بنابراین یک الگوی سالم باشید و گزینه های وسوسه انگیز اما ناسالم مانند تنقلات پر کالری، پر از قند و نمک را از خانه حذف کنید.

به یاد داشته باشید، کالری نوشیدنی های شیرین نیز افزایش می یابد – بنابراین سعی کنید مقدار نوشابه و آبمیوه ای را که برای خانواده خود خریداری می کنید کاهش دهید.

بیشتر بخوانید: غذای مناسب کودکان یک‌ساله چیست؟

 • چربی ها و شیرینی ها را محدود کنید

رژیم عذایی برای کنترل چاقی کودکان دارای شیرینی و چربی مناسب است. بچه ها متوجه نمی شوند که خوردن کالری زیاد از آب نبات و سایر شیرینی ها و خوراکی های چاق کننده می تواند منجر به چاقی شود مگر اینکه آن را برای آنها توضیح دهید. اجازه دهید بچه ها گهگاه چیزهای خوبی داشته باشند، اما آن را عادت ندهید.

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

 • هنگام غذا خوردن تلویزیون را خاموش کنید

به گفته کارشناسان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد (HSPH) اگر کودکان در حین خوردن میان وعده تلویزیون تماشا کنند، ممکن است پرخوری کنند. تحقیقات نشان داده است که کودکان هر چه بیشتر تلویزیون تماشا کنند، بیشتر احتمال دارد وزن اضافی اضافه کنند. HSPH همچنین خاطرنشان می کند که کودکانی که در اتاق خواب خود تلویزیون دارند نیز بیشتر از کودکانی که اتاق های بدون تلویزیون دارند، دچار اضافه وزن هستند.

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

نکات مهم برای رژیم غذایی سالم

 • عادات سالم را آموزش دهید

هنگامی که کودکان در مورد نحوه برنامه ریزی وعده های غذایی، خرید غذاهای کم چرب و تهیه غذاهای مغذی یاد می گیرند، عادات سالمی در خود ایجاد می کنند که ممکن است تا آخر عمر باقی بماند. بچه ها را در این فعالیت ها مشارکت دهید و آنها را تشویق کنید تا در آگاهی بیشتر از انتخاب های غذایی خود مشارکت کنند.

بیشتر بخوانید: اضافه وزن در کودکان چه دلایلی دارد و روش های کنترل و درمان آن چیست؟

 • صبحانه را حذف نکنید

القای یک برنامه منظم از وعده‌های غذایی در دوران کودکی می‌تواند به افزایش احتمال ادامه این عادت خوب در کودکان کمک کند. به آنها بیاموزید که یک صبحانه سالم:

 1. ضربه مغز و انرژی آنها را شروع می کند

 2. به قوی نگه داشتن آنها کمک می کند

 3. از بیماری های مزمن جلوگیری می کند

 

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527