نگهداری از سالمند دیابتی

نگهداری از سالمند دیابتی

نگهداری از سالمند دیابتی خانم ها و آقایان در رده های سنی مختلف دچار بیماری دیابت می شوند. اما سالمندان بیشتر از همه در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند. از آنجایی که سالمندان مبتلا به دیابت ممکن است با علائمی از قبیل افزایش یا کاهش ناگهانی قندخون مواجه شوند، به دریافت خدمات پرستاری در منزل احتیاج دارند. شما می توانید برای دریافت خدمات پرستار در منزل به وبسایت موسسه پرستاری معتبر و شناخته شده مراجعه کرده و در خواست تان را برای استخدام پرستار دز منزل ثبت کنید.

نگهداری از سالمند دیابتی

نگهداری از سالمند دیابتی

دیابت چیست و با چه علائمی همراه است؟

بیماری دیابت، نوعی اختلال متابولیکی است که به دلیل اختلال متابولیکی در بدن رخ می دهد. در بیماری دیابت، بدن انسولین کافی تولید نمی کند یا در برابر هورمون انسولین از خود مقاومت نشان می دهد. انسولین، هورمونی می باشد که می تواند میزان قندخون را کاهش دهد. بیماری قندخون یا دیابت دارای دو نوع می باشد. دیابت نوع یک و دو از انواع بیماری دیابت محسوب می شوند.

به طور معمول افزاد زیر 30 سال و کودکان دچار عارضه ی دیابت نوع یک می شوند. در دیابت نوع یک، لوزالمعده قادر به ترشح انسولین نمی باشد. دیابت نوع دو نیز از انواع دیگر بیماری دیابت است. در دیابت نوع دو، بدن به اندازه ی کافی قادر به ترشح انسولین نمی باشد. این عارضه بیشتر در افراد سالمند رخ می دهد. علائم دیابت نوع دو در سالمندان می تواند شامل تشنگی زیاد، تکرر ادرار، زخم دیابتی، بی حسی دست و پا باشد. پرستار سالمند در منزل می تواند در کنترل علائم بیماری دیابت به سالمند کمک کند.

نگهداری از سالمند دیابتی

نگهداری از سالمند دیابتی

پرستار سالمند دیابتی

دیابتی ها به دریافت خدمات پرستاری بیش از سایر افراد احتیاج دارند. پرستار بیمار دیابتی باید دارای ویژگی هایی مانند مسئولیت پذیری، صبر و حوصله، نظم، دانش کافی باشد. این ویژگی ها به پرستارها کمک می کند که بهتر قادر به رسیدگی از سالمندان باشند. پرستار سالمند دیابتی وظایف متعددی را برعهده دارد. وظایف پرستار سالمند دیابتی عبارتست از:

نگهداری از سالمند دیابتی

نگهداری از سالمند دیابتی

  • مصرف منظم داروها در نگهداری از سالمندان دیابتی

یکی دیگر از نکات مراقبتی که پرستاران برای سالمندان دیابتی انجام می دهند، توجه به مصرف داروهای آنها به صورت دقیق و منظم است. عده ای از مبتلایان به دیابت برای کاهش قندخون به مصرف قرص کاهش دهنده قند خون احتیاج دارند. بنابراین، نگهداری سالمند می تواند این وظیفه را داشته باشد که زمان مصرف قرص قندخون را به بیمار یادآوری کند.

  • تزریق انسولین در سالمندان دیابتی

یکی از خدمات پرستاری در منزل برای سالمند دیابتی، تزریق انسولین است. در صورتیکه قصد استخدام پرستار سالمند دیابتی را دارید، باید به موسسه پرستاری معتبر مراجعه کنید. پرستاران سالمند مد نظرتان باید دارای تخصص و تبحر کافی در زمینه ی ارائه خدمات پرستاری به بیماران دیابتی باشند.

  • تست مرتب قند خون سالمند دیابتی

پرستار سالمند دیابتی می تواند وظیفه ی کنترل قند خون بیمار را برعهده بگیرد. استفاده از دستگاه و تست قندخون برای سنجش مرتب میزان قندخون بیمار دیابتی، کاری است که پرستار سالمند دیابتی انجام می دهد.

  • تعیین برنامه غذایی برای سالمند دیابتی

فرد دیابتی باید برای کنترل میزان قندخون برنامه ی غذایی مناسبی داشته باشد. در صورتیکه فرد دیابتی رژیم غذایی مناسبی نداشته باشد دچار مشکلات مرتبط با افزایش یا کاهش قندخون خواهد شد. بنابراین، پرستار سالمند می توانند برنامه ی غذایی برای فرد دیابتی تعیین کند. مصرف شیرینی جات، غذاهای حاوی فیبر زیاد، نان  و شیرین کننده مصنوعی باید از رژیم غذایی فرد دریابتی حذف شود.

پرستار سالمند می توانند میزان قندخون وی را کنترل و اندازه گیری کند. در صورتیکه سالمند دچار افت قندخون شده باشد، پرستار می تواند مواد غذایی شیرین را در رژیم غذایی وی بگنجاند. همچنین، در صورتیکه قندخون بیمار دیابتی بیشتر از حد نرمال باشد، باید از مصرف غذاهای شیرین اجتناب کرده و انسولین تزریق کند.

نگهداری از سالمند دیابتی

نگهداری از سالمند دیابتی

 

بیشتر بخوانید :8 نکته درباره نحوه نگهداری از سالمند

خدمات پرستاری

آیا از سالمندان دارای دیابت مراقبت می کنید و به دنبال استخدام پرستار برای آنها هستید؟ به شما پیشنهاد می کنیم که از طریق موسسه پرستاری اقدام به استخدام پرستار سالمند کنید. موسسات پرستاری معتبر و شناخته شده انواع خدمات پرستاری از قبیل اعزام پرستار سالمند در منزل را به شما ارائه می دهند. پرستاران این موسسات پرستاری دارای تخصص و تبحر کافی برای رسیدگی به بیماران دیابتی می باشند. بنابراین، سالمندان دیابتی را می توانید با خیال راحت به پرستاران بسپارید.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527