مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

هزینه نگهداری سالمند به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه نگهداری سالمند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

هزینه پرستار سالمند چقدر است؟ پاسخ این سؤال هم به نوع مراقبت و هم به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. آنچه در ادامه می‌آید مروری بر خدمات مراقبت از سالمندان و هزینه‌های مرتبط با آن است.

فهرست مطالب:

 • هزینه نگهداری سالمند
 • هزینه‌های زندگی سالمندان
 • هزینه نگهداری سالمند در خانه
 • کاهش هزینه‌ها
 • سخن آخر

هزینه نگهداری سالمند

احتمالاً شما و خانواده‌تان تشخیص داده‌اید که یکی از عزیزان سالخورده نیاز به مراقبت بیشتری دارد تا دوران پیری را شاد و ایمن بگذراند. اما با وجود گزینه‌های مختلف زندگی سالمند کدام گزینه می‌تواند به بهترین وجه نیاز سالمند شما را تأمین کند؟

هزینه نگهداری سالمند عامل اصلی تصمیم‌گیری برای اغلب خانواده‌ها است. دانستن اینکه برای هر نوع مراقبت  چه هزینه‌هایی نیاز است فرایند تصمیم‌گیری را آسان می‌کند.

اطلاع از اینکه ارائه‌دهندگان مراقبت‌های سالمندان هزینه‌ها را چگونه محاسبه می‌کنند و چگونه قیمت‌ها در طول زمان نوسان می‌یابد مانع از غافلگیری‌تان در این راه می‌شود. همچنین می‌توانید قیمت‌ها را مقایسه کرده و مناسب‌ترین برنامه مراقبتی برای رفع نیازهای عاطفی و بهداشتی عزیزانتان را پیدا کنید.

هزینه نگهداری سالمند

بیشتر بخوانید : هزینه پرستار سالمند در منزل

هزینه‌های زندگی سالمندان

هزینه‌های مراقبت از سالمندان به میزان نیاز آنها به مراقبت‌های شخصی و همچنین ترجیحات آنها بستگی دارد. اینکه مایلند در منزل بمانند یا به مراکز مراقبت از سالمندان مراجعه کنند بر میزان هزینه‌ها اثرگذار است. به‌طورکلی هزینه زندگی کمکی و سایر مراقبت‌ها بر اساس سطح مراقبت و سایر عوامل خارجی متغیر است.

برخی از مؤلفه‌ هایی که بر هزینه  نگهداری سالمند تأثیر می‌گذارد، عبارت‌اند از:

 • محل زندگی:هزینه‌های مراقبت از سالمندان در مناطق شهری ۱۵ درصد بیشتر از جوامع غیرشهری است.
 • سطح مراقبت‌های پزشکی: اغلب هزینه اعزام پرستار و فیزیوتراپیست به محل زندگی شما هزینه بیشتری دارد.
 • مکان مراقبت: مراقبت‌های تمام‌ وقت در خانه یا پرستار در منزل معمولاً هزینه بیشتری نسبت به زندگی کمکی در محیط‌های گروهی دارد.
 • میزان رفاه: مراکز مراقبت از سالمندان با امکانات رفاهی مانند استخر، زمین تنیس و غذاخوری به سبک رستوران گران‌تر از جوامع بدون این امکانات است.
 • میزان اختصاصی بودن مراقبت‌ها: یک آپارتمان شخصی یا اتاق خصوصی در مراکز مراقبت از سالمند هزینه بیشتری در بر دارد.

هزینه نگهداری سالمند در خانه

اگر تصمیم به استخدام پرستار سالمند گرفته‌اید، بهتر است بدانید هزینه نگهداری سالمند توسط پرستار به چه مواردی بستگی دارد. هزینه‌ها ارتباط مستقیمی با وضعیت جسمانی سالمند دارد. اگر سالمند شما وضعیت سلامتی جسمی و روحی خوبی دارد و رفتارهایی مانند پرخاشگری و تندخویی نداشته باشد هزینه‌ها به‌مراتب کمتر می‌شود.

هزینه نگهداری سالمند

سایر مواردی که پر هزینه‌ها تأثیرگذارند در ادامه مطرح می‌شود:

 • توانایی سالمند در انجام کارهای شخصی‌اش: اگر سالمند شما توانایی انجام کارهای روزمره‌اش را دارد و فقط برای پرکردن اوقات تنهایی‌اش نیاز به پرستار دارد هزینه استخدام پرستار کم می‌شود.
 • توانایی سالمند در حرکت بدون کمک واکر، عصا یا ویلچر و عدم نیاز به کمک برای رفتن به دستشویی باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. اگر حمام کردن سالمند بر عهده پرستار باشد قیمت بالاتر می‌رود.

هزینه نگهداری سالمند در خانه

 • توانایی کنترل ادرار و عدم نیاز به پوشک میزان هزینه‌ها را کاهش می‌دهد؛ اما اگر سالمند شما علاوه بر عدم کنترل ادرار توانایی حرکت نیز ندارد به دلیل سخت شدن کار پرستار نیاز است هزینه بالاتری پرداخت کنید.
 • کارهایی مانند آمپول زدن یا وصل کردن سرم به دلیل این که نیاز است پرستار مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد موجب افزایش قیمت می‌گردد.
 • انجام وظایف و امور منزل مانند پخت‌وپز، نظافت، گردگیری، مهمانداری و مدت زمانی که پرستار در منزل حضور دارد بر میزان هزینه‌ها اثرگذار است.

کاهش هزینه‌ها

مراقبت از والدین سالخورده یا سایر عزیزان ممکن است یکی از مهم‌ترین نقش‌هایی باشد که ایفا می‌کنید؛ اما  می‌تواند بار مالی سنگینی به شما تحمیل کند. صورت‌حساب‌های پزشکی و هزینه‌های مراقبت طولانی‌مدت می‌تواند زیاد باشد، به‌ویژه اگر تحت پوشش بیمه نباشید این هزینه‌ها را باید از جیب خودپرداخت کنید.

اگر والدین شما در مکانی دور از شما زندگی می‌کنند و نیاز است برای مراقبت از آنها مسیرهای طولانی را طی کنید، بهتر است برای کاهش هزینه‌های جابه‌جایی و سفر محل زندگی‌تان را تغییر دهید یا والدینتان را در نزدیکی خودتان ساکن کنید.

هزینه نگهداری سالمند

برای کاهش هزینه‌های پزشکی و تأمین دارو از شرکت‌های بیمه یا سایر برنامه‌های پوشش هزینه‌های مراقبتی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : خدمات مراقبتی و نگهداری سالمند در منزل

سخن آخر

اگر هنوز تصمیم خود را نگرفته‌اید و نمی‌دانید از چه مؤسسه‌ای چه نوع خدماتی دریافت کنید، می‌توانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات دقیق از نرخ هزینه‌ها و مراقبت‌های سالمند با شماره پشتیبانی درج شده در سایت تماس بگیرید.

مؤسسه پرستاری سلامت اول دارای کادری مجرب و مطمئن با سال‌ها فعالیت در این زمینه است که می‌تواند پاسخگوی تمامی نیازهای شما و عزیزانتان باشد.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار