پرستار نوجوان در منزل

راهنمای استخدام پرستار نوجوان در منزل

نوجوانی دوره مهمی از زندگی است که نیاز به توجه و مراقبت‌های ویژه دارد. یک پرستار نوجوان در منزل می‌تواند نیازها و علت رفتارهای نوجوان را تشخیص دهد و شیوه درستی برای برقراری ارتباط با او انتخاب کند.

آنچه در این راهنما می‌خوانید:

 • نوجوانی و ویژگی‌های این دوران
 • پرستار نوجوان چه خصوصیاتی دارد؟
 • چرا پرستار نوجوان استخدام کنم؟
 • نکات استخدام پرستار نوجوان در منزل
 • کلام پایانی

نوجوانی و ویژگی‌های این دوران

نوجوانی حدفاصل کودکی و بزرگسالی است. آغاز و پایان دوران نوجوانی دقیقاً مشخص نیست و باتوجه‌به افراد و جوامع مختلف متغیر است. بااین‌وجود تعیین سن شروع نوجوانی با تغییرات جسمی، ظاهری، اخلاقی و رفتاری قابل تشخیص است. به‌ طورکلی سن شروع نوجوانی بین ۱۱ تا ۱۳ سالگی و سن پایان این دوران در حدود ۱۸ تا ۲۰ سالگی است.

در این دوران فرد به‌شدت حساس و خود محور می‌شود به همین دلیل نیاز است با آگاهی و آرامش بیشتری با نوجوان برخورد کرد و مراقب باشیم تا عواطف و احساسات او را جریحه‌دار نکنیم. جالب است بدانید دوران نوجوانی در جوامع پیشرفته و صنعتی نسبت به جوامع ساده بیشتر طول می‌کشد.

مشغله‌های فکری زیاد، اضطراب و نگرانی مداوم باعث می‌شود که نوجوان زودرنج و پرخاشگر شود، وجود پرستار نوجوان در منزل می‌تواند تا حد زیادی از این چالش‌ها جلوگیری کند. این حساسیت‌ها و هیجانات به علت تغییرات غدد و ترشح هورمون‌ ها است که زندگی عاطفی و احساسی نوجوان را به‌شدت تحت‌ تأثیر قرار می‌دهد.

همچنین بخوانید : پرستاری در منزل

پرستار نوجوان چه خصوصیاتی دارد؟

به دلیل حساسیت زیاد دوران نوجوانی لازم است برای انتخاب پرستار نوجوان در منزل بسیار دقت کنید. یک پرستار شایسته ویژگی‌ های زیر را دارد:

 • تحصیلات مرتبط داشته باشد و در زمینه کاری‌ اش از اطلاعات جامعی برخوردار باشد.
 • باتجربه باشد و به روش‌های صحیح تربیتی و آموزشی کاملاً مسلط باشد.
 • نحوه و اصول تربیتی و آموزشی پرستار منطبق با اصول والدین باشد و در همین راستا تلاش کند.
 • پرستار باید قادر باشد ارتباط صحیح و سالمی با نوجوان برقرار کند. ازآنجایی‌که برقراری ارتباط با نوجوان سخت‌تر از ارتباط با کودک است، توانایی پرستار در جلب اعتماد نوجوان و ایجاد رابطه دوستانه با او بسیار حائز اهمیت است.
 • یک پرستار خوب دلسوز و مهربان است و به امور تغذیه و سلامتی شخصی که عهده‌ دار مراقبت از اوست، اهمیت می‌دهد.
 • در نهایت مهم‌ترین ویژگی که باید به آن توجه داشته باشید، خوش‌اخلاقی و شور و شوق زندگی در وجود پرستار است که به نوجوان منتقل می‌شود.
خصوصیات پرستار نوجوان

خصوصیات پرستار نوجوان

 

چرا پرستار نوجوان استخدام کنم؟

برخی از والدین برای این که بتوانند پیوند صمیمانه‌تری با فرزندشان ایجاد کنند و امور و مسائلی که ذهن نوجوان را درگیر کرده است کاهش دهند، پرستار نوجوان استخدام می‌کنند. نوجوان راحت‌تر می‌تواند درباره مسائل بهداشتی، مراقبتی، احساسی، مسائل و درگیری‌هایش در مدرسه و بسیاری موارد دیگر با پرستار صحبت کند.

بدین صورت پرستار آگاه و تحصیل‌ کرده با ارائه مشاوره‌ های صحیح به نوجوان او را تشویق به انجام رفتار درست می‌کند و به مسیر درست رهنمون می‌شود.

نکات استخدام پرستار نوجوان در منزل

همان‌طور که بیان شد به علت این که نوجوانی دوره بحرانی و ویژه‌ای در زندگی است، لازم است در انتخاب پرستار به دو نکته مهم توجه کنید:

 1. اولین نکته‌ای که لازم است مراعات کنید، انتخاب دقیق و آگاهانه است. صحیح‌ترین شیوه‌ ای که می‌تواند در انتخاب پرستار نوجوان در منزل به شما کمک کند، مراجعه به مراکز معتبر و دارای مجوز رسمی است. مؤسسات پرستاری با عنایت به شرایط و نیازهای شما اقدام به اعزام پرستار می‌کنند.

امتیاز مثبتی که این مؤسسات دارند این است که در صورت بروز هرگونه مشکل با پرستار اعزامی شما می‌توانید نسبت به تعویض پرستار مبادرت کنید.

 1. برای استخدام پرستار لازم است متناسب با نیازتان پرستاری انتخاب کنید که در زمینه موردنظرتان دارای تخصص و تجربه باشد. به طور مثال وضعیت سلامتی و جسمانی فرزندتان، جنسیت وی، آموزش و غیره در انتخاب پرستار مؤثر هستند.

کلام پایانی

در دنیای امروز که نوجوانان زمان زیادی را در فضاهای مجازی سپری می‌کنند، رفتار آگاهانه والدین می‌تواند مانع از بروز بسیاری از آسیب‌ها شود. یادتان باشد هرچه فرزندتان بیشتر از شما فاصله بگیرد، زمان بیشتری را در فضای مجازی و گروه‌های دوستانش می‌گذراند. مطالعه کردن و کسب اطلاعات جدید درباره دوران نوجوانی بسیار کمک‌کننده است.

تعریف کردن خاطرات دوران نوجوانی‌تان می‌تواند راه مناسبی برای برقراری ارتباط دوستانه با وی باشد. همچنین می‌توانید از خدمات پرستاری مؤسسه سلامت اول به‌منظور دریافت خدمات مطمئن بهره ببرید.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527