چه زمانی به فکر انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان باشیم؟

تصمیم گیری و انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان آسان نیست ؛ فرقی نمیکند این تصمیم گیری برای مدتی کوتاه است و یا به دلیل بیماری هایی مانند آلزایمر .هنگام سپردن عزیزان به مرکز مراقبت از سالمندان حالاتی مانند احساس گناه ، ناراحتی ، نا امیدی و عصبانیت نرمال هستند .توجه به سرمایه و نیاز های دارویی و درمانی میتواند به شما و خانواده تان در انتخاب آگاهانه یک مرکز مراقبت از سالمندان کمک کند .

برخی سوالات متداول در مورد زمان انتخاب مرکز مراقبت از سالمندان

آیا نیاز های فرد به خوبی توسط مرکز مراقبت از سالمندان برطرف می شود؟

ممکن از بعد از مدتی نیاز های دارویی و درمانی سالمند در خانه قابل رسیدگی نباشند .اگر فرد نیاز به مراقبت ?? ساعته داشته باشد ؛ برای مثال فراموشکار باشد ، مراجعه به یک مرکز مراقبت از سالمندان میتواند گزینه خوبی باشد .اگر نیاز های سالمند بسیار نادر هستند و به سختی بر طرف میشوند استفاده از خدمات مخصوص سالمندان میتواند زندگی بهتری را برایشان فراهم کند.

آیا یک پرستار ساده میتواند از افراد کهنسال مراقبت کند؟

معمولا سرپرست خانه مسئولیت های کار و خانواده را بر عهده می گیرد اما برای یک نفر ممکن نیست که 24 ساعت روز را پاسخ گوی همه کار ها و مسئولیت ها باشد.وقتی سالمندی را به مرکز مراقبت از سالمندان می برند نیاز او به انجام کار های روزانه و سرویس و خدمات مراقبت از سلامتی او بر طرف می شود. اما با این حال ممکن است نیاز به خدمات و مراقبت های پزشکی زیاد باشد به گونه ای که خدمات نگه داری در منزل نتوانند مانند مرکز مراقبت از سالمندان پاسخ گوی این نیاز ها باشد و یا هزینه آنها بسیار زیاد شود.

نیاز به مرکز مراقبت از سالمندان دائمیست یا موقت؟

گاهی در شرایط موقتی و گذرا افراد به جای مراجعه و ارتباط با مرکز مراقبت از سالمندان از خدمات مراقبت در منزل استفاده میکنند و یا خود اعضای خانواده اوضاع را کنترل میکنند اما اگر این شرایط به شرایطی دائمی تبدیل شود میتواند بسیار پرهزینه شود و یا مراقبت اعضای خانواده کافی نباشد .
بنابراین در شرایط دائمی انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان بهترین گزینه است.
انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان کار آسانی نیست و ممکن است نیاز فوری به بستری کردن سالمند شما را تحت فشار قرار دهد . هرچه اطلاعات بیش تری داشته باشید شانس بیشتری برای پیدا کردن یک مرکز مراقبت از سالمندان منحصر به فرد برای عزیزانتان خواهید داشت .

انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان

انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان

نکاتی برای تسهیل روند انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان

با آشنایان شروع کنید

آیا پزشک خانوادگی شما پیشنهادی در خصوص مرکز مراقبت از سالمند مناسب دارد ؟ آیا دوستانی دارید که با مراکز متفاوتی سرو کار داشته باشند؟ کسی با تجارب دست اول در خصوص مرکز مراقبت از سالمندان میتواند به شما در رد کردن برخی گزینه ها کمک کند . در هر صورت باید به یاد داشته باشید که نیاز های افراد متفاوت است و همیشه یک راهکار نمی تواند صحیح باشد .

خودتان تحقیق کنید

منابع آنلاین برای انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان (مانند سایت های رتبه بندی این مراکز ) از اطلاعات موثق برای طبقه بندی این مراکز استفاده می کنند .
از این منابع برای بدست آوردن اطلاعات استفاده کنید .

به نیاز های درمانی نیز توجه کنید

هر مرکز مراقبت از سالمندان تخصص های متفاوتی در زمینه های مختلف دارد . آیا مرکز مورد نظر شما تجربه ای در زمینه نیاز های شما مانند آلزایمر و یا بیماری های خاص دارد ؟ آیا شما بدنبال یک توان بخشی کوتاه مدت هستید ؟

انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان

انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان

فاکتور های مکانی

به طور کلی هر چه در انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان توجه بیشتری داشته باشید که به خانه سالمند نزدیک تر باشد برای خانواده و دوستانش آسان تر است که به دیدن او بروند

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد و در فکر انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان باشید. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527