مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

4 روش هوشمندانه برای مسافرت بدون دغدغه با کودک

4 روش هوشمندانه برای مسافرت بدون دغدغه با کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مسافرت بدون دغدغه با کودک: مسافرت به همراه کودک می تواند بسیار اعصاب خرد کن باشد. جدا از مسائل و مشکلاتی که در اثر غفلت در خدمات مراقبتی توسط پرستار بچه می تواند به وجود آید، در صورت مواجهه با شرایطی که کودک رفتار پرخاشگرانه از خود بروز می دهد چکار می کنید؟
یا این که نگهداری کودک طی سفر می تواند به یک مسئله پیچیده تبدیل شود، بزرگترین نکنه مثبت آن این است که کودک به تنهایی نمی تواند جا به جا شود و به کمک شما نیازمند است. مرکز خدمات پرستاری سلامت اول با این مقاله در سفر کنار شماست.

5 توصیه برای سفر راحت

هوشمندانه وسایل مورد نیاز خود را برای سفر جمع و جور کنید.
والدین تازه کار تمایل زیادی به بردن حجم زیادی از وسایل که ممکن است در نگهداری کودک به آن ها کمک کند، دارند. توجه به این نکته ضروریست که فارغ از این که به کجا سفر می کنید پوشک و شیر خشک را به راحتی می توانید پیدا کنید.هم چنین لباس، بیش از استفاده 3 روز کودک را به همراه نبرید. زیرا در مقصد امکان خشکشویی و شستشو خواهید یافت.
به هر صورت که سفر می کنید، یک پوشک به ازای هر ساعت مسافرت در نظر بگیرید. همچنین یک دست لباس کامل، خشک و تمیز برای مواقع ضروری در نظر بگیرید چون خراب کاری کودک معمولا در بدترین زمان ممکن روی می دهد.

آماده شدن برای نگهداری از کودک در سفر

آمادگی نگهداری کودک

اگر برای رفع تشنگی کودک اقدام به شیر دادن به او می کنید، آمادگی نگهداری کودک را داشته باشید. همچنین کودکان بزرگتر از 6 ماه نیز در صورت مصرف زیاد شیر خشک و یا آب ممکن است نیاز به مراقبت بیشتر داشته باشند
در صورتی که با هواپیما سفر می کنید، تغییر فشار هوای کابین در هنگام پرواز می تواند منجر به درد گرفتن گوش کودک شود و نگهداری کودک را دچار مخاطره کند. برای حل این مشکل می توانید از یک پستانک استفاده کنید و آن را در دهان کودک قرار دهید.

پیشنهاد می‌شود: اهمیت انتخاب پرستار برای نوزادان

مقابله با میکروب ها

مطمئن شوید که تمام واکسن های اولیه و ضروری برای کودک تزریق شده باشد و قبل از سفر از پزشک متخصص اطفال بخواهید تا برای نگهداری کودک در مقابل آنفولانزا، واکسن مربوطه را به کودک تزریق نماید.
فارغ از اینکه چقدر نگهداری کودک خود را جدی میگیرید، هوایی که در آن تنفس می کنید با افراد دیگر مشترک است و همین امر میتواند منجر به انتقال بیماری گردد و نگهداری کودک را با مشکل رو به رو کند.
به یاد داشته باشید که عوامل منجر به آنفولانزا در هر کشور می تواند با کشور دیگر متفاوت باشد.
توصیه: داروهای مورد استفاده کودک را به اندازه 3 تا 4 روز بیش از طول سفر به همراه داشته باشید زیرا ممکن است در اثر وقوع یک تاخیر ناخواسته، نگهداری کودک و سلامت او با مخاطره همراه شود. اگر یک اتفاق پزشکی سبب لغو پروازتان شد، با آژانس هواپیمایی و هتلی که قصد اقامت در آن را داشته اید تماس بگیرید و ببینید که آیا بر سر کرایه های غیر قابل استرداد مذاکره می کنند یا خیر. یک برگ گواهی از سوی پزشک متخصص اطفال می تواند کارگشا باشد

تصورات خود را اصلاح کنید.

سفرهای زمینی همراه با بچه می تواند 2 برایر زمان عادی طول بکشد زیرا باید توقف های زیادی را در طول مسیر در نظر بگیرید تا کودک حرکت کند و عضلات خود را منبسط کند. در صورت امکان، سفر های خود را چند روزه در نظر بگیرید تا به کودک فرصت دهید تا با شرایط خو گرفته و عادت کند. این کار سبب می شود تا نگهداری کودک راحت تر شده و کودک بی قراری نکند.

پیشنهاد می شود: مادر یار کیست ، چه وظایفی بر عهده دارد و مهارتهای موردنیاز او چیست؟

لباس های مناسب انتخاب کنید

برای آسان تر کردن نگهداری کودک، لباس هایی که راحت پوشیده و تعویض می شوند را انتخاب کنید و وسایل و لباس های گرم را برای هوای سرد در نظر بگیرید.
وقتی که از گیت های بازرسی رد می شوید و یا پوشک بچه را عوض می کنید، مهم است که این کار را سریع انجام دهید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار