مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

5 نکته ی مفید در مراقبت از کودک یک ماهه

5 نکته ی مفید در مراقبت از کودک یک ماهه

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

آیا به تازگی مادر شده اید؟ آیا برای مراقبت از کودک خود نیازمند اطلاعات هستید؟
اگر پاسختان به سوالات بالا مثبت است، بهتر است ادامه ی مطلب را نیز بخوانید تا مراقبت از کودک را به شکل کاملتر و بهتری به انجام برسانید. اگر در این زمینه تجربه و اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد می شود از پرستار کودک کمک بگیرید.


به کودک به طور مرتب غذا دهید.


در طول روز نوزاد باید چندین بار تغذیه شود. برای اثر بخشی زیاد مراقبت از کودک، به نوزاد خود در طول روز حداقل 6 بار غذا دهید. اکر با پستان به کودک شیر می دهید، تعداد دفعات شیردهی می تواند به 12 بار در روز افزایش یابد.اگر کودک عادات خوابی منظمی ندارد، در غذا دادن به کودک، سعی نکنید دخالت کنید. اجازه بدهید که کودک هر زمان که خواست، غذا بخورد تا بدین شکل مراقبت از کودک را به نحو احسن انجام دهید.


عادات خواب کودک را تشخیص داده و به او کمک کنید که بخوابد


مراقبت از کودک، شامل مراقبت از الگوی خوابی کودک نیز می شود. زمان های خوابیدن کودک ممکن است نامنظم باشد و در هر ساعت روز بخوابد. پس به نوزاد اجازه دهید که هر وقت دلش خواست بخوابد.
نسبت به خواب کودک حساس باشید. بسیاری از کودکان دوست دارند که بعد از شیر خوردن، بخوابند .بنابراین بعد از شیر دادن بهتر است کودک را در گهواره بخوابانید. در مراقبت از کودک تلاش نکنید که الگوهای خوابی او را دستخوش تغییر کنید.

 

با کودک بازی کنید و با او تعامل داشته باشید.


با کودک خود هر زمان که بیدار است، تعامل کنید. او را با نام کوچک صدا کنید.برای نوزاد آهنگ پخش کنید و سعی کنید در عین مراقبت از کودک توجه او را جلب کنید.
تا زمانی که کودک نمی تواند بایستد، زمانی را برای تقویت نیمه ی بالای بدن(از لحاظ فیزیکی) او اختصاص دهید.همچنین برای کودک اسباب بازی های رنگارنگ و جذاب تهیه کنید.با این حال از مراقبت از کودک غافل نشوید.


از امنیت کودک اطمینان حاصل کنید.


گهواره ی کودک را در یک مکان آرام و به دور از پنجره قرار دهید تا کودک از باد و باران و غبار و … در امان بماند و مراقبت از کودک را با مخاطره مواجه نسازد.
از قرار دادن اسباب بازی یا هر وسیله دیگری در گهواره خودداری کنید. هنگامی که کودک بر روی نیمکت نشسته و یا قصد تغییر مکان دارد، با قرار دادن دست خود در پشت او، وظیفه مراقبت از کودک را به خوبی انجام دهید زیرا ممکن است کودکان زیاد اینور و آنور بروند. بنابراین به کمک شما نیازمندند.
وقتی کودک را با کالسکه بیرون می برید، وسایل لازم را برای مراقبت از کودک به همراه ببرید. از گرفتن کودک با یک دست به شدت اجتناب کنید.برای بلند کردن و یا نگاه داشتن کودک از دو دست خود استفاده کنید.


از مراقبت های پزشکی اطمینان حاصل کنید.


موعد اولین واکسن برای مراقبت از کودک حدودا یک ماه بعد از تولد است.بنابراین از قبل تحقیق کنید که کودک چه واکسن هایی را باید دریافت کند. همچنین برای مراقبت از کودک، از عدم تماس کودک با افراد بیمار در کلینیک اطمینان حاصل کنید. چون بیماری های مسری از راه دور هم توانایی انتقال را دارند و ممکن است مراقبت از کودک را با مشکل مواجه کند.
قبل از آب و غذا دادن به نوزاد حتما دستان خود را بشویید.
سعی کنید که در فواصل زمانی مشخص اقدام به نعویض پوشک کودک بنمایید

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار