مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

7 نکته ی ضروری راجع به مراقبت از کودک در اولین تفریح تابستانی

7 نکته ی ضروری راجع به مراقبت از کودک در اولین تفریح تابستانی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

اولین مسافرت با کودک می تواند از جهاتی خیلی جذاب و از جهات دیگر ترسناک باشد. مراقبت از کودک در سفر مسئله ی مهمی است. در ادامه‌ی مطلب به چند نکته اشاره شده است تا مراقبت از کودک در مسافرت را برای شما یا پرستار کودک  آسان و راحت کند.

نکات آمادگی های قبل از سفر کودک 


هر چه زودتر به بستن ساک و جمع آوری وسایل اقدام کنید.حداقل یک هفته قبل از سفر راجع به وسایل لازم برای مراقبت از کودک فکر کرده و به جمع آوری آن ها مشغول شوید تا بعدا در مراقبت از کودک دچار مشکل نشوید.


در جمع کردن وسایل، توجه به موارد زیر می تواند مفید باشد:
? کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از آفتاب سوختگی
? پوشک مخصوص شنا
? کلاه های کشدار به منظور ثابت ماندن بر سر کودک
? پوشک تمیز
? اسپری مخصوص ضد حشره
? شیر خشک
? و …
? کودکان نیز نیاز به پاسپورت دارند.


اگر قصد مسافرت به خارج از کشور را دارید، زمان لازم برای اخذ پاسپورت برای کودک را در نظر بگیرید. بسته به خطوط هوایی مورد استفاده و سن کودک، ممکن است نیازی به بلیط برای کودک نداشته باشید.


حق و حقوق خود را بدانید.


بسته به ایرلاینی که با آن پرواز می کنید، ممکن است اجازهی بردن بعضی وسایل لازم برای مراقبت از کودک تا سقف 100 گرم را به درون هواپیما داشته باشید. در این صورت، حتما وسایل ضروری در مراقبت از کودک را در یک کیف دستی قرار دهید.
? وسایل سرگرمی کودک را به همراه داشته باشید.
تعدادی از کتاب ها و اسباب بازی های مورد علاقهی کودک را با خود به مسافرت ببرید. با این کار در طی پرواز یا حرکت با ماشین، کودک سرگرم شده و مراقبت از کودک ساده تر می شود.. حتی در مواقع عادی در هتل، این کار می تواند سبب راحت تر شدن مراقبت از کودک شود.


خوابیدن کودک را در نظر بگیرید.


اگر قصد استفاده از گهواره برای مراقبت از کودک را دارید، حتما از قبل، اقدام به هماهنگی با هتل و رزرو گهواره بکنید. اگر نگران چرت های روزانهی کودک هستید، می توانید برای مراقبت از کودک، از کیسه های خواب مخصوص که عملکردی مشابه آغوش بچه دارند، استفاده کنید.


گیت بازرسی و کالسکه


اگر قصد دارید که برای مراقبت از کودک در سفر با خود کالسکه به همراه داشته باشید، حتما از نوع تاشوی آن استفاده کنید.بعضی از ایرلاین ها اجازه بردن کالسکه به هواپیما را می دهند. با این حال باید از گیت بازرسی فرودگاه عبور کند تا اجازه حمل آن را داشته باشید. از بردن کالسکه های حجیم و غیر قابل انعطاف خودداری کنید.


خودتان را فراموش نکنید.


با تمامی اوصاف ذکر شده، فراموش نکنید که این سفر برای شما نیز هست. بعضی هتل ها، خدمات مراقبت از کودک را ارائه می دهند و در صورت تمایل می توانید از آن استفاده کنید. همچنین می توانید بعضی از اوقات، مراقبت از کودک را به همسر خود بسپارید.
زمانی را بدون حضور کودک، به منظور لذت بردن از سفر برای خود در نظر بگیرید.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.