مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

8 نکته مهم در انتخاب پرستار کودکان

انتخاب پرستار کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

این که آیا شما یک مرکز مراقبت از کودکان رسمی ، مهد کودک، و یا مراقبت در خانه را انتخاب کنید، مسائلی اساسی وجود دارد که شما باید بدانید و بر رعایت آن ها اصرار داشته باشید. برای کمک به شما در گرفتن این تصمیم، ما با مادران و کارشناسانی که در مرکز مراقبت از کودکان فعالیت می کنند، گفتگو کرده ایم. در اینجا هشت راه که در انتخاب مراقب کودک به شما کمک می کنند آورده ایم:

1- نگاه کردن

 هنگامی که شما در حال بازدید از مرکز مراقبت از کودک هستید، به چگونگی تعامل کارکنان با کودکان توجه داشته باشید. در حالت ایده آل، یک پرستار باید روی زمین نشسته و در حال بازی با بچه ها باشد و یا کودک را روی پاهای خود نگه داشته باشد. نوزادان در سال های اولیه زندگی خود، باید روابط نزدیک، دوست داشتنی، و تعاملی با بزرگسالان داشته باشند تا رشد کنند. به همین دلیل مهم است که با پرستار صمیمی باشد و به مراقبت از کودک علاقه مند باشد، و اگر این چنین باشد، حتی در مراقبت گروهی هم، نوزادان و کودکان مراقبت یک به یک (one-on-one care) دریافت میکنند. (در آمریکا، هر چند تک تک ایالت ها نسبت نیروی انسانی خود و امکانات مراقبت از کودکان را بصورت مستقل تعیین می کنند، آکادمی اطفال آمریکا به طور خاص توصیه می کند که نسبت یک بزرگسالان برای هر سه نوزاد تا 24 ماه سن رعایت شود.)

2. درخواست تعهد 

 دکتر شاتوف، که یک پزشک خانواده حرفه ای در سنت لوییس است تاکید می کند که مراقبت از کودک باید مداوم و قابل پیش بینی باشد و این عامل کمک می کند تا آنها یک دلبستگی ایمن به مراقبان خود داشته باشند. اگر شما دنبال یک پرستار خانگی برای کودک خود هستید، درخواست کنید که فردی که شما در نظر میگیرید، یک تعهد یک ساله برای مراقبت از کودک شما داشته باشد. اگر شما یک مرکز مراقبت از کودک را برای این کار انتخاب می کنید، تحقیق کنید که پرستاران فعلی چه مدت آنجا کار کرده اند و معمولا گردش مالی ای که مرکز تجربه می کند، چه مقدار است.

3. بررسی سیاست ها

 بررسی کنید که آیا شما می خواهید فلسفه پدر و مادری را بر روی موضوعاتی مانند نظم و انضباط (آیا پرستاران زمان استراحت در نظر میگیرند، یا کودکان را سرزنش می کنند؟ ) تلویزیون (آیا تلویزیون در تمام طول روز روشن است و یا به مقدار کم روشن می ماند؟ ) تغذیه (چه تنقلات یا نوشیدنی هایی برای کودکان ارائه می شود؟) خواب (زمان چرت زدن ها کی خواهد بود؟ چگونه نوزادانی که داد و بیداد میکنند را بخوابانیم؟) و غیره با پرستار در میان بگذارید. در مورد سیاست های که برای کودک بیمار وجود دارد پرس و جو کنید (چه علائمی مانع توجه کردن و حضور ذهن یک کودک است؟) همچنین پرس و جو کنید که آیا یک برنامه پشتیبان برای زمانی که مراقب روزانه و یا مراقب خانگی بیمار شده و قادر به حضور در منزل و کار کردن نباشد وجود دارد؟ هر چه در ابتدا از مرکز مراقبت از کودک سوالات بیشتری بپرسید و آشناتر گردید، کمتر احتمال دارد که بعدا شگفت زده و غافلگیر شوید.

انتخاب پرستار کودک

4. رها کردن و مراقب بودن

 در حالی که حرف های سایر مادرها و پدرها یا مطالب منابع مورد اعتماد دیگرمهم است، شما نیاز دارید تا مکانی را ببینید و سپس ارزیابی کنید که آیا مطابق با نیاز شما است یا خیر. البته، محیط مراقبت از کودکان باید تمیز نگه داشته شود تا برای کودکان ایمن باشد، و به خوبی با کتاب ها و اسباب بازی هایی که مناسب سن هستند تجهیز شده باشد. جزئیات دیگری که باید در نظر گرفته شود: هنگامی که کودکان بزرگتر از فضای مشترک استفاده می کنند، اسباب بازی هایی که قطعات کوچک تر دارند (خطرات خفگی) باید به دور از نوزادان کم سن تر نگه داشته شوند. در حالت ایده آل، نوزادان و کودکان باید مکان خاص خود را داشته باشند که بیش از حد توسط کودکان نوپای قدیمی تر دوست داشته نشوند. اتاق و یا مکان جداگانه ای که تنها به بازی و پرش و جست و خیز اختصاص داده شده باید در نگاه اول جذاب جلوه کند، اما در نظر داشته باشید که جنین در حال رشد زمان زیادی نیاز به استفاده از کف اتاق برای توسعه و تقویت عضلات خود دارند. در صورت امکان، سعی کنید به بازدید از همان مرکز مراقبت از کودک در زمان های مختلف روز بپردازید تا حسی از چگونگی تعامل کارکنان با کودکان و حالت معمول آن را به دست آورید. شما ممکن است بعد از آنکه فرزند شما در آنجا ثبت نام شده است، در چندین مورد زمان هایی برای سرزدن به آن مرکز، بصورت تصادفی، در نظر بگیرید، تا ببینید که اوضاع در آنجا چگونه است. گاهی اوقات بازدیدهای شما تایید میکنند که آن مکان برای مراقبت از کودک شما مناسب است. اما گاهی اوقات آنها صرفا چشم های خود را باز نگه داشته اند!

بیشتر بخوانید : مراحل انتخاب پرستار کودک

5. صحبت کردن

 تا زمانی که کودک شما بتواند صحبت کند، در مورد اینکه روز فرزند شما چگونه بوده است، شما بر آنچه مراقب به شما می گوید تکیه می‌کنید. اطمینان حاصل کنید که شما می توانید به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. هنگامی که شما برای اولین بار صبح فرزند خود را رها می کنید، شما باید مراقب را در جریان اینکه فرزندتان چگونه شب را خوابیده است بگذارید، اگر فرزندتان دندان درآورده، اینکه آیا او صبحانه خورده است یا نه را نیز باید به پرستار بگویید. در پایان روز شما می خواهید که اطلاعات مشابهی را بدانید، مانند تعداد پوشکی را که او استفاده کرده است، زمانی که او خوابیده است، و اگر او در کل خوشحال بوده است یا نه. ترجیحاً همیشه با پرستار بصورت فردی صحبت کنید. در صورتی که امکان پذیر نیست، زمان مناسبی را برای تلفن زدن به او در نظر بگیرید، شاید در زمان خوابیدن کودک.

6. حل سریع مشکلات

 اجتناب ناپذیر است که شما درگیری هایی با پرستار خود را تجربه بکنید، که ممکن است بزرگ و یا کوچک باشد. به جای نادیده گرفتن، سریعا رسیدگی به مشکلات را شروع کنید، قبل از آنکه آنها به نسبت رشد کنند. برخی از مسائل می تواند به سرعت حل و فصل شوند؛ بعضی دیگر ممکن است به بحث بیشتری نیاز داشته باشد. دکتر دبورا بورشر، که یک پزشک متخصص اطفال حرفه ای در سینسیناتی است، تاکید می کند که هر چند ممکن است با پرستار درگیر باشید، با او به شیوه ای محترمانه برخورد کنید، اما ترس از صحبت کردن نداشته باشید. هنگامی که یک موضوع دشوار را مطرح میکنید، نظر پرستار را بخواهید و آن را بشنوید. به عنوان والدین، شما باید حرف آخر را به پرستار خانگی بزنید، اما زمانی که مراقب می داند که او شنیده شده است است، شما به احتمال زیاد برای درخواست همکاری پا پیش بگذارید. به عنوان مثال، به جای درخواست زمان چرت زدن که یک خواب راحت را به ارمغان می آورد، از پرستار بخواهید تا اگر ایده ای در مورد چگونه تنظیم کردن برنامه کودک دارد ارائه دهد تا اینکه کودک تا شب زیاد خسته نباشد.

انتخاب پرستار کودک

7. به احساس خود اعتماد کنید

 هر پدر و مادری می داند که چه موقع چیزی کاملا درست پیش نمی رود. شما ممکن است از مرکزی که همه در مورد آن حرف های خوبی می زنند، ناامید شوید یا در مراقبت از کودک پرستاری که بسیار توصیه شده است، احساس بدی پیدا کنید. اگر این اتفاق بیفتد، جستجو را ادامه دهید. نوزادان سزاوار این هستند تحت که مراقبت خوبی باشند و در اینصورت است که رشد و پیشرفت می کنند. اگر چیزی با احساس و وضعیت شما درست پیش نمی رود، برای مراقبت از کودک خود گزینه های دیگری را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید : چالش‌های انتخاب بهترین پرستار کودک

8. نسبت به تغییرات حساس نباشید

 شما با یک فرد یا موقعیت خاص انس نگرفته اید، و اگر مسائل درست پیش نمی رود، شما همیشه می توانید تغییردهید. بله، شما تداوم را برای مراقبت از کودکتان می خواهید، اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید تنظیمات را تغییر دهید. دکتر شاتوف تصریح می کند که کودکان انعطاف پذیر هستند؛ و تا زمانی که آنها یک تجربه مثبت با پرستار جدید خود داشته باشند، می توانند خوب باشند.
مهم نیست که چند ساعت کار می کنید، شما هنوز هم بهترین پرستار برای مراقبت از کودک خود و سازگار ترین منبع عشق و پشتیبانی در زندگی خود می باشید. تحت مراقبت و راهنمایی خود شما، همراه با کمک پرستارانی که به خوبی انتخاب شده اند، نوزاد شما به شکوفایی رسیده و به یک کودک خوشحال و سالم تبدیل خواهد شد.

مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد به صورت شبانه روزی به همشهریان گرامی ارائه خدمت نماید.
کادر متخصص و آموزش دیده این مرکز در قالب پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار با اندوختن تجارب ارزشمند در طی سال ها خدمت رسانی همواره آماده حضور در کنار شما عزیزان می باشد.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها