مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

مزیت مراقبت از سالمند در منزل

مزیت مراقبت از سالمند در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مراقبت از فردی که دوستش داریم، با افزایش سنش کار سختی است. مخصوصا اگر توانایی مراقبت از خود را نداشته باشد. ترس از کهولت سن والدین، بسیار طبیعی است زیرا ما بهترین مراقبت را برای سالمند خود می خواهیم. اما تصمیم این که بهترین روش پرستاری سالمند در منزل چیست، کار دشواری است.

یکی از روش های مراقبت از سالمند که در حال گسترش است، مراقبت از سالمند در منزل است. مراقبت از سالمند در منزل مزایای بسیار زیادی دارد که به سالمند شما این امکان را می دهد در خانه بماند. در محیطی که می شناسند و دوست اش دارد، با آرامش زندگی کند. از آن جایی که مراقبت از سالمند در منزل برای همه مناسب نیست، برای بسیاری از مردم بهترین روش سنتی مراقبت از سالمند در منزل است.

اگر می خواهید متخصص مراقبت از سالمند در منزل استخدام کنید و یا خودتان کار مراقبت از سالمند در منزل را بر عهده بگیرید. مسائلی هستند که که شما باید برای مراقبت از سالمند در منزل به آن ها توجه کنید.

در زیر با 7 مورد از بزرگ ترین مزیت های مراقبت از سالمند در منزل آشنا می شوید. تا یک تصمیم آگاهانه برای مراقبت از سالمند در منزل اتخاذ کنید.

این چیزی است که سالمند شما می خواهد.

بزرگترین مزیت مراقبت از سالمند در منزل این است که این خواسته ی سالمند شماست. اکثر سالمندان علاقه ای ندارند که خانه خود را ترک کنند مگر این که شرایط سلامت شان آن ها را مجاب به این کار کند. اگر از نظر پزشکی سالمند شما مشکلی نداشته باشد، مراقبت از سالمند در منزل بهترین گزینه است. زیرا در این صورت سالمند شما در محیطی امن و آشنا خواهد بود که شادی را برای آن ها به همراه خواهد آورد.

استقلال

مطالعات نشان داده است که ترس از دست دادن استقلال برای سالمندان از ترس مرگ بیشتر است. و مراقبت از سالمند در منزل این استقلال را برای آن ها بر می گرداند. حتی دخالت در کارهای کوچک مانند نوشیدن چایی یا بیسکویت می تواند برای آن ها معنای بسیار زیادی داشته باشد، زیرا برای سال های طولانی این تصمیم ها را خود گرفته است.

پیشنهاد مطالعه: وظایف پرستار سالمند، مهارت‌ها و توانایی‌های وی

مقرون به صرفه است.

یکی دیگر از مزایای مراقبت از سالمند در منزل مقرون به صرفه بودن آن است. اغلب اوقات مراقبت از سالمند در منزل بسیار مقرون به صرفه تر از مرکز مراقبت از سالمند در منزل است. و هر ساله هزینه ها بیشتر می شوند. هزینه مراقبت از سالمند در منزل با توجه به مراقبت هایی که شما انجام می دهید متغیر است.

برای مثال استخدام یک متخصص مراقبت از سالمند در منزل به شکل تمام وقت یکی از گران ترین گزینه هاست. با این وجود ما رشد چشم گیری در آن می بینیم. طبق گفته کاشناسان داشتن یک متخصص مراقبت از سالمند در منزل به مدت 8 ساعت در روز می تواند ارزان تر از مرکز مراقبت از سالمندان در منزل باشد.

مزیت مراقبت از سالمند در منزل
مزیت مراقبت از سالمند در منزل

ثبات و پایداری

مراقبت از سالمند در منزل باعث می شود نقش آن ها در جامعه برقرار بماند. آن ها می توانند تعامل خود را با دوستان و همسایه ها همانند گذشته داشته باشند و روند قبلی را ادامه دهند.

این کار همچنین از نظر سلامتی نیز تاثیر دارد. پایبندی به روند قبلی می تواند سالمند را سرحال و مشغول نگه دارد. همچنین به سالمند کمک می کند تا در برابر از دست دادن حافظه مبارزه کند و کیفیت خواب او را بهتر می کند.

انعطاف پذیری

مراقبت از سالمند در منزل یک از منعطف ترین راه حل هاست، که به شما اجازه می دهد سطح مراقبت ها را با توجه که چیزی سالمند شما می خواهد، تعیین کنید. این ویژگی مراقبت از سالمند در منزل را به بهترین گزینه تبدیل می کند.

برای مثال یکی از مشکلات بزرگی که سالمندان با آن رو به رو هستند تنهایی است. مراقبت از سالمند در منزل این مشکل را برطرف می کند.

مراقبت شخصی

مراقبت شخصی در مرکز مراقبت از سالمندان محدود تر است، زیرا افراد باید در لحظه، مراقب چندین سالمند باشند و اتاق ها و محل نگهداری نیز مشترک است. در مقابل، مراقبت از سالمند در منزل اختصاصی است. مطابق نیازهای فرد است و می تواند با تغییر نیازهای شما مراقبت ها نیز تغییر کنند.

بار عاطفی را سبک تر می کند.

یکی از مسائلی که درباره آن کمتر حرف زده می شوند، بار عاطفی است که مراقبت از سالمند در منزل برای سایر اعضای خانواده دارد. اما از مسائل مهمی است که باید به آن بیشتر توجه داشته باشید.

نگرانی هایی که اعضای خانواده سالمند دارند شامل احساس گناه، رنجش، ترس از دست دادن است. اما مراقبت از سالمند در منزل و دانستن این که او در محیطی امن است، این نگرانی ها را سبک تر می کند.

در پایان باید گفت که مراقبت از سالمند در منزل تنها گزینه نیست و با توجه به شرایط هر خانواده متفاوت است. هر فردی نیازهای متفاوتی دارد. و مهم ترین چیز توجه به این حساسیت هاست. همچنین مراقبت از سالمند در منزل به سرعت در حال گسترش است. و یک راهکار ساده تر در مقابل مرکز مراقبت از سالمندان در منزل است.

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.