مزایا و معایب مرکز مراقبت از کودکان

مزایای مرکز مراقبت ازکودکان چیست؟
بسیاری از والدین مرکز مراقبت از کودکان را می?پسندند زیرا که آنجا دارای یک محیط منسجم و سازمان یافته است. بسیاری از مراکز مراقبت از کودکان به جهت صدور مجوز بازرسی میشوند. در برخی از موارد معلمان تحت نظارت اند و یک مدیر بر کل عملیات ناظر است.
مادری که کودکش 13 ماهه‌ی خود را در یک مرکز مراقبت از کودکان ثبت نام کرده است نظرش را راجع به مرکز مراقبت از کودکان اینگونه بیان میکند ((من احساس راحتی نسبت به اینکه یک پرستار بچه استخدام کنم ندارم چون احساس میکنم باید همیشه او را کنترل کنم و این را نیز میدانم که‏‌ مراقبت از یک کودک ممکن است برای پرستار بچه خسته کننده و پر استرس باشد.)) او به جای نگرانی راجع به اینکه چگونه یک پرستار بچه ممکن است از کودکش مراقبت کند تصمیم گرفت که کودکش را در یک مرکز مراقبت از کودکان قرار دهد.
به علاوه اینکه مرکز مراقبت از کودکان قوانین روشنی جهت انجام دادن برای والدین دارد (مانند ساعات بیدار شدن و خوابیدن) بنابر این والدین دقیقا میدانند که چه انتظاراتی از آنها وجود دارد. یک مرکز مراقبت از کودکان معمولا بسیار مقرون به صرفه تر از پرستار بچه است. علاوه بر این در مرکز مراقبت از کودکان، والدین کودکان با همدیگر ملاقات میکنند . همچنین در مرکز مراقبت از کودکان انضباط خاصی وجود دارد (در مقایسه با پرستار بچه یا نگهداری توسط خویشاوندان) زیرا که مرکز، توافق کرده است از کودک شما مراقبت کند بدون در نظر گرفتن اینکه معلم مراقب مریض شده است یا اینکه دیر کرده است و نیامده یا اینکه خسته است و کار نمیکند، در هر حال مسئولیت نگهداری را عهده دار شده است.
کارکنان در یک مرکز مراقبت از کودکان معمولا راجع به دوران اولیه‌ی کودکی آموزش دیده اند بنابر‌‌این می‌دانند که از رشد کودکتان چه انتظاراتی داشته باشند و قادرند استعدادهای کودکتان را بر این اساس پرورش دهند.
اگر مرکز مراقبت از کودکانی که شما در حال بررسی آن هستید از کارکنان آموزش دیده استفاده نمیکند جستجوی خودتان را تا پیداکردن یک مرکز خوب مراقبت از کودکان ادامه دهید.
مرکز مراقبت از کودکانی که با کیفیت باشد شامل یک ترکیب خوب از فعالیت‌هایی است که برای پرورش مهارتهای گوناگون اند مانند: آواز خواندن، رقصیدن و داستان سرایی.
مادری که دختر سه ساله اش را در یک مرکز مراقبت از کودکان قرار داده است میگوید ((من این واقعت که دخترم روزش را به انجام دادن پروژه ها و پرورش مهارتهایش در یک نظام منسجم و طبق برنامه میگذراند، دوست دارم، آنها تمام طول روز را به بازی نمیگذرانند بلکه چیزهای جدیدی یاد میگیرند.)) او میگوید به خصوص از زمانی که دخترش پروژه ها را در مرکز مراقبت از کودکان انجام میدهد احساس خوبی دارد.
بسیاری از پروژه های آموزشی ترکیب خوبی از فعالیتهای نیمکره‌ی چپ و نمیکره‌ی راست مغز است که معمولا از اشیاء ساده مانند آجرهای بازی برای رشد خلاقیت ساخته شده اند.
طبق تحقیقاتی که توسط موسسه‌ی ملی سلامت کودک و توسعه‌ی انسانی انجام شد، کودکانی که در مراکز با کیفیت مراقبت از کودکان اند در مقایسه با دیگر کودکانی که خارج از مراکز مراقبت از کودکان و به شیوه های دیگر مراقبت و نگهداری میشوند دارای ابعاد فکری بیشتری هستند.
درنهایت اینکه کودکان نوپا در مرکز مراقبت از کودکان می‌توانند از فرصت اجتماعی شدن با دیگر کودکان سود ببرند در حالی که اگر توسط پرستار کودک یا توسط خویشاوندان مراقبت شوند اغلب چنین شانسی را به دست نمی‌آورند.
معایب مرکز مراقبت از کودکان:
یک مشکل مرکز مراقبت از کودکان آن است که ممکن است زمانی که دیر کودکتان را از مرکز برمی‌دارید، مجبور به پرداخت هزینه شوید. ممکن است در روزهایی که مرکز مراقبت از کودکان در ایام تعطیل بسته است یا زمانی که کودکتان مریض شده است، مجبور باشید که در خانه بمانید. همچنین در مراکز مراقبت از کودکان احتمال بیشتری وجود دارد که کودکتان به بیماریهایی مانند سرماخوردگی مبتلا شود زیرا که بیشتر در معرض باکتریها و میکروبها قرار میگیرد؛ یکی از مادران میگوید (( پسر من پیش از آنکه به مرکز مراقبت از کودکان برود هرگز مریضی شدیدی نداشت.))
کودکان به طور خاص نیاز به محبت زیاد و توجه برای رشد کردن و خوب پیشرفت کردن دارند باید به این نکته راجع به قرار دادنشان در مرکز مراقبت از کودکان توجه داشت.
نهایتا والدین میدانند که رسیدگی کردن به یک بچه کار سختی است چه رسد به سه یا بیشتر ، به همین دلیل است که آنها از ایده‌ی وجود یک مراقب در مرکز مراقبت از کودکان استقبال نمیکنند

(امتیاز دهید)
مراقبت از سالمندان، تنهایی در سنین سالمندی چگونه کمک شان کنیم ؟
مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527