راهکارهای مراقبت از کودک در التهاب ناشی از استفاده‌ از پوشک

علت التهاب پوستی می تواند در نقاطی از بدن که مرطوب و گرم هستند رخ بدهد و مراقبت از کودک را مشکل کنند. یکی از مناطق مستعد این اتفاق، فضای داخل پوشک کودک می باشد. این التهاب ها می توانند همانند لکه در نشیمن گاه کودک یا نقاط قرمز در نواحی تناسلی ظاهر شود و مراقبت از کودک را دچار مخاطره کند.
مراقبت از کودک در مقابل این التهاب ها با درمان خانگی قابل انجام است و نیازی به مراقبت های پزشکی نیست. برای مراقبت از کودک در مقابل این مسئله ، پوشک استفاده شده را در فواصل کوتاه تعویض نمایید و زمانی را اختصاص دهید تا پوست کودک هوا خورده و کاملا خشک شود. با این کار به بهبود ناحیه ی تحریک شده کمک خواهید کرد.
اگر اوضاع بعد از دو یا سه روز بهبود پیدا نکرد، برای اطمینان از بدون مشکل بودن مراقبت از کودک حتما به متخصص اطفال مراجعه کنید. اگر التهاب خیلی جدی نباشد، ممکن است پزشک به توصیه ی پمادی که حاوی اکسید روی است و نیازی به نسخه ی پزشکی ندارد، اکتفا کند.
اگر پوست کودک دچار عفونت باکتریایی شود، پزشک ممکن است برای مراقبت از کودک اقدام به تجویز پماد حاوی آنتی بیوتیک کند.
در صورتی که علت التهاب، قارچ های پوستی باشد، متخصص اطفال برای مراقبت از کودک اقدام به تجویز کرم و یا داروی مایع و خوراکی برای ریشه کن کردن قارچ کند. ولی در صورتی که علت التهاب، اگزما باشد، تجویز پزشک، کرم حاوی کورتیکواسترید خواهد بود.
کرم های ضد قارچ و یا کورتواستریئیدی بدون نسخه قابل تهیه هستند. بنابراین برای مراقبت از کودک می توانید اقدام به تهیه بکنید ولی بهتر است قبل از اقدام با پزشک خود مشورت کنید و نظر او را جویا شوید.
علاوه بر عوامل ذکر شده در بالا ، ممکن است التهاب ها دلایلی غیر عادی و یا بعضا نامعمول داشته باشند. بعضی از عفونت های نامعمول و یا کمبود بعضی از مواد غذایی می تواند از سایر دلایل التهاب باشد. در این موارد یرای مراقبت از کودک و درمان، با پزشک متخصص مشورت نمایید.
چطور می توانم جلوی التهاب را بگیرم؟
پاسخ به این سوال دشوار است ولی به عنوان یک پیشنهاد ساده و موثر برای مراقبت از کودک، هر قدر بیشتر که به کودک اجازه بدهید که بدون پوشک باشد، احتمال وقوع مشکل کاهش می یابد.
هم چنین با تمیز و خشک نگه داشتن اندام های کودک می توانید تا حد زیادی در مراقبت از کودک خود بکوشید. در صورتی که پوشک کثیف شد، در اولین فرصت، اقدام به تعویض آن نمایید.
اگر به جای پوشک از لباس استفاده می کنید، حتما آن را در آب گرم بشویید. هم چنین برای اطمینان از درستی مراقبت از کودک، در آب مورد استفاده برای شستشو، مقداری سرکه یا مایع ضد عفونی کننده استفاده کنید.و عمل آب کشی را چندین بار انجام دهید تا از باکتری زدایی آن مطمئن شده و بقایای صابون از روی لباس پاک شوند.
برخی از پزشکان استفاده از پودر بچه را در مراقبت از کودک نفی می کنند چون اگر به طور اتفاقی وارد ریه ی کودک شود، ممکن است اثرات جبران ناپذیری داشته باشد.ولی اگر دقیق و درست انجام شود، در مراقبت از کودک موثر خواهد بود
توضیحات
اگزما : اِگْزِما یا درماتیت به التهاب یا آماس پوست گفته می‌شود که می‌تواند منجر به خارش، قرمزی، تورم، پوسته‌ریزی و دیگر نشانه‌ها شود.
کورتیکواسترید:کورتیکواستروئید یا کورتیزون از پرکاربردترین داروها در پزشکی هستند که در بیماری‌های مختلفی مانند حساسیت، بیماریهای خود ایمنی و التهاب به کار می‌روند. از این داروها می‌توان بتامتازون، دگزامتازون، هیدروکورتیزون، تریامسینولون، متیل پردنیزولون، پردنیزون، کلوبتازول، بکلومتازون، فلودروکورتیزون، فلوسینولون، فلوتیکازون و… را نام برد. این داروها به صورت تزریقی، خوراکی، قطره، پماد و افشانه تهیه و مصرف می‌شوند.

(امتیاز دهید)
بهترین فعالیت های ورزشی در سالمندان چه فعالیت هایی هستند؟
مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527