مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

مزایای کار کردن با یک پرستار سالمند

مزایای کار کردن با یک پرستار سالمند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مزایای پرستار سالمند در خانه

اگر شما به عنوان پرستار سالمند از یک عزیز سالمند مراقبت می کردید احتمالا سرخوردگی که ناشی از تغییرات نیازهای سلامتی شان ایجاد می شده است را تجربه کرده اید. ملاقات در مطب پزشک، رفتن به بیمارستان، بستری شدن برای توانبخشی ، تغیرات درداروها…اینها اتفاقاتی اند که اغلب مراقبت از سالمندان برای پرستار سالمند را پر تنش میکند.
عزیز شما خواه در خانه زندگی میکند خواه در یک انجمن کمک ، کار کردن با یک پرستار سالمند کسی که متخصص در مراقبت از سالمندان است کمک بزرگی به هر خانواده ای که دارای یک سالمند است محسوب میشود.
پرستار سالمند چه کسی است؟
پرستارانی که در زمینه ی geriatrics (پیری شناسی) کار میکنند که به عنوان gerontology (علم پیری شناسی) برروی مراقبت از سالمندان تمرکز دارند و در این رشته ی در حال رشد برای فهم و درمان بسیاری از نیازهای سلامتی سالمندان آموزش دیده اند پرستار سالمند شناخته میشوند. برخی از پرستاران تاییدیه ی خاصی را به عنوان پرستار پیری شناسی و عضو NGNA (موسسه ی ملی پرستاری پیری شناسی) برای افزایش شناخت راجع به نیازهای فزاینده سالمندان دریافت میکنند. این نوع پرستارسالمند برای مواجهه با نیازهای روان شناسانه ، مربوط به پزشکی و اجتماعی جمعیت سالمند توانایی دارند.
موسسه ی مذکور هفته ی پرستار سالمند را طی 30 سپتامبر الی 5 اکتبر 2013 جشن گرفت. اینکه شما ارزش کار کردن با یک پرستار سالمند جهت یک مراقبت هماهنگ از عزیزتان را درک کنید بسیارمهم است.
سن سالمندان نیازهای مراقبتی آنها را که باید توسط پرستار سالمند تامین شوند، تغییر و تکامل میدهد. تشخیص بلند مدت بیماری پارکینسون یا بیماری قلبی بین سالخوردگان پیر در مقایسه با سالخوردگان جوانتر( در سن 40 الی50 سالگی) ممکن است کاملا متفاوت باشد. علاوه بر این همانطور که سالمند در حال پیرشدن است برنامه های درمانی که در اوایل برای مدیریت این بیماریها استفاده می شد، شروع به تغییر میکند. خوشبختانه ، پرستار سالمند جهت تغییر عملکرد درمانی بر طبق یک مبنای منظم است و میتواند به سرعت ، رشد این بیماریها و نیاز به درمان متفاوت راجع به آنها را تشخیص دهد.
در حالی که برخی از پرستاران سالمند یا پرستاران پیری شناسی میتوانند از سالمند شما از طریق ویزیت کردن او در خانه اش به صورت یک پرستار سالمند مراقبت کنند برخی دیگر به طور مستقیم با خانواده هایی کار میکنند که سالمند آنها در یک مرکز مراقبت از سالمندان است. ارزیابی نیازهای سالمند و بررسی زندگی او خصوصا اگر سالمند شما نیازهای پیچیده ای دارد برای وی و پرستار سالمند بسیار کمک کننده است.
مواردی که یک پرستار سالمند ممکن است با سالمند شما کار کند:
? ارزیابی وضعیت روانی و مهارتهای شناختی
? درک مسائل حاد و مزمن سلامت در جمعیت سالمند
? بحث راجع به نگرانیهای شایع مانند زمین خوردن، بی اختیاری، تغییر الگوی خواب، حافظه، رژیم غذایی و پیشگیری از بیماری
? سفارش، سازماندهی و مدیریت داروها و همچنین آگاهی دادن راجع به عوارض احتمالی
پرستار سالمند در انجمن های کمک به زندگی سالمند
یکی از بزرگترین مزایای انجمن های کمک زندگی این است که برای خانواده ها فرصت ایجاد روابط با یک تیم پرستار سالمند را فراهم می آورد. برای بسیاری از خانواده ها نگرانی های مدیریت دارو، هماهنگی جهت ملاقات با پزشک و یادگیری طرز عملکرد در ارتباط با سیستم مراقبت از سلامت سالمندان میتواند خسته کننده باشد. پرستارانی که در نقش پرستار سالمند در انجمن های کمک زندگی کار میکنند برای رفتار کردن با سالمندان به مانند همه ی اشخاص دیگر آموزش دیده اند. آنها نسبت به تعادل بین دارو و سوخت و ساز بدن سالمند و فعل و انفعالات مختلفی که در پی آن رخ میدهد کاملا آگاه اند و به راهنمایی خانواده ها در جریان مراحل درمان سالمند میپردازند.
پرستار سالمند همچنین در شناسایی و ارزیابی تغییرات شناختی و فیزیکی صاحب تجربه است. که این امر میتواند موجب تسریع در رسیدگی به این تغییرات باشد. با این ارتباط در محل، پرستار سالمند قادر است همه روزه با یک شخص ساکن در خانه اش به طور نزدیک و صمیمانه کار کند و حتی کوچکترین تغییرات دروعده غذایی ، روال عادی زندگی و رفتارش را مشاهده کند.
این امر برای خانواده ها آرامش خاطر فراهم میکند و یک منبع بزرگ برای خلاص شدن از تنشهای مراقب بودن است.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار