مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

7 فعالیتی که باعث افزایش احساس تندرستی در سالمندان مبتلا به پارکینسون می شود

افزایش احساس تندرستی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مشارکت در فعالیت های خاصی ، سبب افزایش احساس تندرستی Wellbeing در سالمندان مبتلا به پارکینسون می شود . این فعالیت ها باعث می شود افراد سالمند مبتلا به پارکینسون ضمن افزایش سلامت عاطفی ، روحی و جسمی ، از زندگی خود لذت بیشتری ببرند.

احساس تندرستی در سالمندان

فعالیت های متعدد این فرصت را فراهم می کند که سالمندان از خانه خارج شوند ، به افراد دیگر مراجعه کنند و یا کمی ورزش نمایند.  انجام فعالیت های زیر با دوستان یا اعضای خانواده باعث لذت بیشتر آنها می شود.

دراین مقاله به بررسی 7 فعالیتی که باعث افزایش احساس تندرستی در سالمندان مبتلا به پارکینسون می شوند می پردازیم:

رقصیدن و انجام حرکات موزون با موسیقی

در بسیاری از کشورها  باشگاه هایی در زمینه انجام حرکات موزون و انواع رقص های محلی و بومی وجود دارد که در این مراکز گروه هایی از سالمندان به طور منظم گرد هم می آیند و تمرینات را انجام میدهند .  شرکت کنندگان ضمن داشتن فعالیتی که همه از آن لذت می برند ، از حس شراکت در یک فعالیت گروهی و افزایش  احساس تندرستی نیز بهره مند می شوند

رقص تعادل جسمی ، انعطاف پذیری و مهارت های حرکتی سالمندان را بهبود می بخشد  ، و همچنین سیستم قلبی عروقی را تقویت می نماید ، که به نوبه خود مغز را از طریق اکسیژن و خون غنی از مواد مغذی تغذیه می کند.

بسیاری از سالمندان در مراحل اولیه پارکینسون قادر به اداره زندگی خود هستند ، اما ممکن است به تدریج در انجام کارهای روزمره زندگی مانند ورزش و تهیه وعده های غذایی به کمک نیاز داشته باشند.

احساس تندرستی در سالمند

سالمندانی که در انجام امور روزمره به کمک نیاز دارند می توانند از مراکز ارائه دهنده خدمات مراقبت و پرستاری در منزل بهره مند شوند

مرکز پرستاری سلامت اول  با داشتن سال ها تجربه در ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آماده ارائه خدمات مراقبتی با کیفیت بالا به عزیزان سالخورده می باشد . کادر مجرب این مرکز همواره در تلاش است تا خدماتی در خور و شایسته سالمندان عزیز ارائه نماید .

سالمندان و خانواده های گرامی این عزیزان با بررسی سوابق و خدمات شایسته این مرکز می توانند با اعتماد و آرامش مسئولیت مراقبت از عزیزان خود را به ما بسپارند .

پرستاران سالمند در این مرکز آموزش دیده اند تا به سالمندان کمک کنند تا از بیماری های جدی پیشگیری نموده و این مشکلات را مدیریت کنند و آنها را تشویق به داشتن سبک زندگی سالم تر توام با افزایش سن و احساس تندرستی می کنند.

مطالعه برای کسب احساس تندرستی

خواندن کتاب یا مجله فرصتی برای یادگیری در مورد افراد و مکان های دیگر فراهم می کند. داستان ها خوانندگان را قادر می سازند تا در افکار خود غوطه ور شوند.

خوانندگان اغلب تصاویری از مکان هایی را که شخصیت ها با دیگران ارتباط برقرار می کنند یا با چالش هایی روبرو می شوند ، تصور می کنند.

این فعالیت همچنین فرصتی را برای ایجاد جرقه در مرکز یادگیری مغز فراهم می کند. با مطالعه یک کتاب خوب ، سالمندان می توانند از جنبه های منفی زندگی خود دور شوند.

احساس تندرستی با بازی فکری

 

احساس تندرستی و بازی های فکری

بازی های فکری شبیه لوتو به فعالیت بدنی زیادی احتیاج ندارد. بازیکنان به سادگی کارت های خود را برای شماره های فراخوانی شده کنترل می کنند و مربع های مناسب را علامت گذاری می کنند.

با این حال ، هنگامی که شرکت کنندگان برای اعداد بعدی به طرف مقابل گوش می کنند ، این فعالیت ساده باعث تحریک مرکز شنوایی مغز می شود.

مرکز بینایی مغز برای شناسایی شماره ها درگیر می شود. مهارت های حرکتی خوبی نیز برای علامت گذاری کارت ها لازم است.

مشکلات تحرک در مراحل پیشرفته بیماری پارکینسون می تواند مراقبت از سالمندان را به طور فزاینده ای چالش بر انگیز کند.

اگر مراقبت از یک عضو سالمند خانواده به عهده شما می باشد اما در این زمینه از تخصص و مهارت کافی برخوردار نیستید بهترین راه استفاده از خدمات مراقبت و پرستاری از سالمندان در منزل است که به راحتی قابل دسترس می باشد .

یک پرستار سالمند حرفه ای با کمک به ورزش و تحرک  سالمند ، تهیه وعده های غذایی مقوی ، کمک به استحمام و سایر کارهای بهداشت شخصی و موارد دیگر ، برای کمک به سالمندان در جلوگیری از بیماری و آسیب دیدگی ها خدمت رسانی می نماید.

انجام بازی های گروهی برای احساس تندرستی

گردهمایی با دوستان یا اعضای خانواده برای انجام بازی های گروهی فرصتی برای معاشرت سالمندان فراهم می کند.

انجام بازی های گروهی تحریک بصری همراه با مهارت حل مسئله و فنون استراتژی را در سالمندان تشویق می کند.

بسته به نوع بازی انجام شده ، سالمندان مبتلا به پارکینسون ممکن است نیاز به استفاده از مهارت های زبان و حافظه برای انجام کارهای پیش رو داشته باشند.

مهارت های حرکتی ظریف برای جابجایی قطعات بازی ، برداشتن و نگه داشتن کارت ها و امتیازات لازم مورد نیاز است که همگی برای بهبود وضعیت سالمند مبتلا به پارکینسون مفید خواهد بود.

انجام تمرینات ورزشی مقاومتی

این تمرینات را می توان با استفاده از وزنه یا باندهای کششی انجام داد. تمرین مقاومتی ضمن افزایش تعادل و استقامت ، باعث تقویت عضلات  سالمند می شود که از خستگی نیز جلوگیری می کند. یک فیزیوتراپیست می تواند تمرینات خاصی را به سالمند مبتلا به پارکینسون توصیه کند.

احساس تندرستی با آواز خواندن

 

بیشتر بخوانید : درمان پارکینسون

آواز خواندن و احساس تندرستی

در برخی موارد ، پارکینسون عضلات گلو و گردن را ضعیف می کند ، که  باعث می شود صحبت کردن برای فرد سالمند دشوار شود .

آواز خواندن باعث تقویت این عضلات و افزایش ارتباطات بین نورون های مسئول گفتار می شود. سالمندان مبتلا به پارکینسون می توانند آهنگ های مورد علاقه خود را در خلوت خود بخوانند ، یا ممکن است بهتر باشد که به یک گروه آوازخوانی محلی یا رسمی بپیوندند و در کنار سایر افراد گروه به گسترش مهارت های آواز خواندن خود بپردازند.

ورزش ایروبیک در آب

این نوع ورزش به لطف شناوری و غوطه ور شدن در آب ، مفاصل تحمل کننده وزن را تحت فشار قرار نمی دهد.

با این حال ، آب مقاومت کافی برای تقویت عضلات سالمند را ایجاد می کند.  همچنین حضور در میان سایر اعضای کلاس فرصتی برای برخی فعالیت های اجتماعی را فراهم می کند.

شرکت در کلاس و کسب تعادل ، انعطاف پذیری و قدرت ، احساس موفقیت و سلامتی را برای سالمندان مبتلا به پارکینسون فراهم می آورد .

مراقبت از یک سالمند مبتلا به پارکینسون می تواند بسیار چالش برانگیز باشد و یک مراقب حرفه ای دلسوز می تواند یک پشتیبان فوق العاده در این شرایط باشد.

اگر سالمند شما با یک مسکل پزشکی جدی  گریبان گیر است و قادر به زندگی مستقلانه نیست لازم است برای مدیریت کارهای روزمره  زندگی به او کمک گردد . برای استخدام یک پرستار سالمند حرفه ای در منزل  می توانید به مرکز پزشکی سلامت اول مراجعه نمایید .

این مرکز با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و کادر مجرب و متخصص سال هاست که در عرصه ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل ارائه خدمت می نماید .

از آنجایی که کلیه پرستاران این مرکز دوره ای تخصصی و اموزشی را گذرانده است می توانید به راحتی به این مرکز اعتماد نموده و مراقبت از عزیزان سالمند خود را به ما بسپارید.

پرستاران این مرکز به صورت شبانه روزی در دسترس هستند و الویت کاری و حرفه ای ما حفظ امنیت و آرامش و سلامت سالمندان در هر شرایطی می‌باشد.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز پرستاری سلامت اول تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید . سپس در اسرع وقت نسبت به اعزام پرستار مورد نظر شما اعم از پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار اقدام خواهد گردید .

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.