مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

مراقبت از بیماران با مشکل قلبی

مراقبت از بیماران با مشکل قلبی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

میلیون‌ها خانواده وظیفه‌ی مراقبت از بیماری با مشکل قلبی را بر عهده دارند و این تعداد روز به روز در حال افزایش است. به نظر می‌رسد که پرستاران تمایل دارند که در مراقبت از بیمار درگیر شوند حتی زمانی که وظایف پرستار بیمار به طور متوسط 8 ساعت در روز می‌باشد. بار مسئولیت، استرس و افسردگی در اکثر افرادی که وظیفه‌ی مراقبت از بیمار را بر عهده دارند، دیده می‌شود.

پزشک نقش اساسی را در راهنمایی بیمار و مراقب او برای مراقبت از بیمار و مدیریت مشکلات قلبی او دارد. در اینجا نکاتی بیان می‌شود که به شما در مراقبت از بیماری با مشکلات قلبی کمک خواهد کرد.

تغذیه

 متخصصان قلب یک راهنمای عمومی را برای تغذیه‌ی بیمار توصیه می‌کنند: یک پروتئین و دو رنگ – سبزیجات و میوه جات – برای هر وعده غذایی. در مراقبت از بیماران باید آنها را از سیب زمینی سرخ کرده، چیپس و پنیر دور نگه داشت، راهنمایی‌های دیگر متخصصان عبارتند از:

  • در حین مراقبت از بیمار با یک متخصص تغذیه ملاقات کنید تا یک برنامه‌ی مشخص متناسب با وضعیت قلبی بیمار طراحی کند.
  • غذاهای بسته بندی شده‌ی کمتری مصرف کنید. چون در اینصورت غذا تازه‌تر است و مواد افزودنی کمتری دارد.
  • در مراقبت از بیمار سعی کنید گوشت بدون چربی مثل مرغ و ماهی مصرف کنید. اگر گوشت برچسب داشت، یعنی فرآوری شده و مواد افزودنی و نگهدارنده از جمله نمک به آن اضافه شده.

ورزش

یک پزشک می تواند به بیمار با مشکل قلبی کمک کند تا فعالیت‌های بدنی انجام دهد. همچنین دکتر میرسون رئیس بخش قلب در مرکز جان هاپکینز عقیده دارد برای بیمارانی که دخانیات مصرف می‌کنند، سخت است که فورا آن را کنار بگذارند.

او می گوید:”هرچه فعالیت بیشتری انجام دهید، برای سلامتی قلبی عروقی‌تان مفید‌تر خواهد بود”.

در دوره‌ی مراقبت از بیمار اهداف واقع بینانه را در نظر بگیرید.  مثلا برای ورزش بیمار حدود 30 دقیقه ورزش در هر روز و یا 2.5 ساعت در هفته در نظر بگیرید. بهتر است که روزهای هفته را برای تمرینات ایروبیک و ورزش‌های سنگین تقسیم کنید. برای ورزش‌های مقاومتی  تکرار بهتر از تلاش برای بلند کردن وزنه‌های سنگین است.

دوچرخه ثابت برای مراقبت از بیمار مبتلا به آرتریت، مشکلات تعادلی و کمر درد گزینه‌ی خوبی می‌باشد.

برای مراقبت از بیمار بهتر است که مراقب  به همراه او  ورزش کند و با هم کار گروهی را انجام دهند.

نظارت بر درمان

برای مراقبت از بیمار، مراقب نباید تا حد امکان نقش اصلی مدیریت داروها را بر عهده بگیرد و فقط باید بیمار را تشویق کند و او را همراهی کند تا بیمار خودش به طور منظم داروهایش را مصرف کند. فرد خودش باید بداند که چرا دارو مصرف می‌شود.

در مراقبت از بیمار استفاده از جعبه‌ی قرص، مصرف دارو را آسان‌تر می‌کند احتمال رخداد اشتباه را کم‌تر می‌کند.

بهتر است در مراقبت از بیمار همیشه لیست جدیدترین داروهای مصرفی را داشته باشید و در ملاقات با پزشک برای تجدید نظر به همراه داشته باشید.

علایم و نشانه‌هایی که در مراقبت از بیمار باید به آنها توجه داشته باشید

اکثر اوقات بیماران با مشکل قلبی هنگام ظهور علایم بیماری، مثل ناراحتی قفسه سینه، سرگیجه، و تورم پاها، برای ملاقات با پزشک بی‌میل هستند.

برای مراقبت از بیمار باید او را تشویق کرد که علایم را با پزشک در میان بگذارد.  این حوادث کوچک می تواند یک علامت هشدار دهنده از مساله‌ی جدی‌تری باشد.

برای مراقبت از بیمار باید به علایم آریتمی مکرر مثل فیبریلاسیون دهلیزی توجه کرد. ممکن است یک بیمار متوجه نشود که بعضی علایم مثل خستگی یا تنگی نفس به این معنی است که فیبریلاسیون دهلیزی توسط داروها کنترل نمی‌شود و برای مراقبت از بیمار باید با پزشک صحبت کرد.

ارتباط با تیم درمان

برای مراقبت از بیمار، ارتباط مساله‌ی مهمی است. یک نکته‌ی مهم این است که با بیمار به ملاقات پزشک رفت. برای بیمار و  مراقب او کمک کننده است که نکات بشنوند و مراقب بیمار نوت برداری کند. برای مراقبت از بیمار سعی کنید با پزشک در ارتباط باشید. برای مراقبت از بیمار، پرستار باید هر گونه سوالی را در مورد مشکلات قلبی بیمار بپرسد. مراقب می‌تواند برای مشاوره یک وقت ملاقات بگیرد تا سوالات خود را در زمان بیشتری بپرسد.

ممکن است بیمار از پرسیدن سوالات خجالت بکشد، در اینصورت مراقب بیمار باید اطمینان حاصل کند که همه نکات فهمیده شده است.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار