مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

چالش های زندگی یک پرستار سالمند

چالش های زندگی یک پرستار سالمند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

برخلاف پزشک کودکان که ممکن است با هر فرد زیر هجده سال سروکار داشته باشد، پرستار سالمند مربوط به گروه سنی خاصی نیست. چالش های زندگی یک پرستار سالمند بسیار متنوع و زیاد است پرستار سالمند با افرادی کار می کند که با مشکلات پیری مواجه هستند؛ یعنی مشکلاتی که در کودکان و در جوان ترها رایج نیست.

همانگونه که انتظاراتمان از زندگی زیاد می شود و سالخورده تر می شویم، نیازمان به مراکز مراقبت سلامت که قادر هستند نیازهای خاص سالمندان را برطرف کنند بیشتر می شود. در زمینه ی پرستاری ، این عمل وظیفه ی پرستار سالمند است. یک پرستار سالمند کسی است که آموزش دیده تا با بیماران سالخورده کار کند و با مشکلات خاصی که آن ها دارند دست و پنجه نرم کند. پرستار سالمند یک عضو دلسوز، آموزش دیده و با ارزش از حرفه ی مراقبت سلامت است. در ادامه ی این متن، بیشتر درباره ی یک پرستار سالمند می خوانید.

چالش های زندگی یک پرستار سالمند
چالش های زندگی یک پرستار سالمند

محیط کار یک پرستار سالمند

هر پرستار سالمند ممکن است در یک محیط کلینیکی کار کند. یکی از مکان هایی که در آن می توان با پرستار سالمند مواجه شد، خانه ی سالمندان است. همچنین برای سالمندی که به مراقبت پاره وقت یا تمام وقت در منزل نیاز دارد نیز یک پرستار سالمند استخدام می کنند. بیمارستان ها نیز ممکن است در بخش مراقبت های ویژه ی سالمندان از یک پرستار سالمند استفاده کنند. البته بسیاری از سالمندان نیازی به چنین مراقبت گسترده ای ندارند، پس ممکن است در کلینیک بیماران سرپایی نیز یک پرستار سالمند مشاهده شود. در حقیقت این برای یک پرستار سالمند بسیار رایج است که به طور همزمان، تعدادی از وظایف ذکر شده را برعهده گرفته باشد. برای مثال آماده ی خدمت به یک بیمارستان باشد، ضمن اینکه درحال اجرای خدمات مراقبتی است.

فعالیت های روزانه ی یک پرستار سالمند

یکی از مشکلات پرستار سالمند بودن، این است که بیماران سالخورده تر ممکن است بیشتر از یک بیماری داشته باشند. در نتیجه یک پرستار سالمند باید همیشه از نشانه های جدید بیماری ، واکنش به داروها و همه ی شرایط موجود آگاه باشد.

وضعیت جسمانی و روحی یک پرستار سالمند

هر پرستاری باید فعال و از لحاظ جسمانی مناسب باشد، اما این قضیه برای یک پرستار سالمند بیشتر دارای اهمیت است.
احتمال اینکه بیماران سالخورده تر در کارهای روزمره ی خود، نیاز به کمک داشته باشند بیشتر است و چون این وظایف اغلب بر عهده ی پرستار سالمند است، پرستار باید تمایل به کمک کردن داشته باشد و از لحاظ جسمانی نیز توانایی کمک کردن را داشته باشد. این بدین معناست که برای یک پرستار سالمند، درجه ای از قدرت جسمانی نیاز است که بتواند به بیمار کمک کند که بایستد، راه برود و حمام کند.

پرستار سالمندی که فقط در یک مکان کار می کند، برنامه ی راحت تری دارد، اینگونه پرستار سالمند در ساعت های منظمی کار می کند و طبق اصول منظمی به یک بیمار رسیدگی می کند. پیشنهاد می‌شود: راهنمایی در مورد استخدام پرستار سالمند
گستره ی بیمارانی که یک پرستار سالمند ممکن است با آن ها برخورد کند، بسیار وسیع است. با این حال حقیقت این است که یک پرستار سالمند ممکن است شاهد پایان عمر بسیاری از بیمارانش باشد. این قضیه می تواند هم به پرستار سالمند و هم به خانواده های بیماران، آسیب های عاطفی وارد کند.
پرستار سالمند باید در صحبت کردن درباره ی مسائل مربوط به پایان زندگی راحت باشد و تصمیمات قاطعانه ولی دلسوزانه بگیرد

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار