چالش های زندگی یک پرستار سالمند

همانگونه که انتظاراتمان از زندگی زیاد می شود و سالخورده تر می شویم، نیازمان به مراکز مراقبت سلامت که قادر هستند نیازهای خاص سالمندان را برطرف کنند بیشتر می شود. در زمینه ی پرستاری ، این عمل وظیفه ی پرستار سالمند است. یک پرستار سالمند کسی است که آموزش دیده تا با بیماران سالخورده کار کند و با مشکلات خاصی که آن ها دارند دست و پنجه نرم کند. پرستار سالمند یک عضو دلسوز، آموزش دیده و با ارزش از حرفه ی مراقبت سلامت است. در ادامه ی این متن، بیشتر درباره ی یک پرستار سالمند می خوانید.

برخلاف پزشک کودکان که ممکن است با هر فرد زیر هجده سال سروکار داشته باشد، پرستار سالمند مربوط به گروه سنی خاصی نیست. پرستار سالمند با افرادی کار می کند که با مشکلات پیری مواجه هستند؛ یعنی مشکلاتی که در کودکان و در جوان ترها رایج نیست.

محیط کار یک پرستار سالمند
هر پرستار سالمند ممکن است در یک محیط کلینیکی کار کند. یکی از مکان هایی که در آن می توان با پرستار سالمند مواجه شد، خانه ی سالمندان است. همچنین برای سالمندی که به مراقبت پاره وقت یا تمام وقت در منزل نیاز دارد نیز یک پرستار سالمند استخدام می کنند. بیمارستان ها نیز ممکن است در بخش مراقبت های ویژه ی سالمندان از یک پرستار سالمند استفاده کنند. البته بسیاری از سالمندان نیازی به چنین مراقبت گسترده ای ندارند، پس ممکن است در کلینیک بیماران سرپایی نیز یک پرستار سالمند مشاهده شود. در حقیقت این برای یک پرستار سالمند بسیار رایج است که به طور همزمان، تعدادی از وظایف ذکر شده را برعهده گرفته باشد. برای مثال آماده ی خدمت به یک بیمارستان باشد، ضمن اینکه درحال اجرای خدمات مراقبتی است.

بیماری ای ال اس و هر آنچه درمورد این بیماری باید بدانیم
مطالعه کنید

فعالیت های روزانه ی یک پرستار سالمند
یکی از مشکلات پرستار سالمند بودن، این است که بیماران سالخورده تر ممکن است بیشتر از یک بیماری داشته باشند. در نتیجه یک پرستار سالمند باید همیشه از نشانه های جدید بیماری ، واکنش به داروها و همه ی شرایط موجود آگاه باشد.

وضعیت جسمانی و روحی یک پرستار سالمند
هر پرستاری باید فعال و از لحاظ جسمانی مناسب باشد، اما این قضیه برای یک پرستار سالمند بیشتر دارای اهمیت است.
احتمال اینکه بیماران سالخورده تر در کارهای روزمره ی خود، نیاز به کمک داشته باشند بیشتر است و چون این وظایف اغلب بر عهده ی پرستار سالمند است، پرستار باید تمایل به کمک کردن داشته باشد و از لحاظ جسمانی نیز توانایی کمک کردن را داشته باشد. این بدین معناست که برای یک پرستار سالمند، درجه ای از قدرت جسمانی نیاز است که بتواند به بیمار کمک کند که بایستد، راه برود و حمام کند.

پرستار سالمندی که فقط در یک مکان کار می کند، برنامه ی راحت تری دارد، اینگونه پرستار سالمند در ساعت های منظمی کار می کند و طبق اصول منظمی به یک بیمار رسیدگی می کند.
گستره ی بیمارانی که یک پرستار سالمند ممکن است با آن ها برخورد کند، بسیار وسیع است. با این حال حقیقت این است که یک پرستار سالمند ممکن است شاهد پایان عمر بسیاری از بیمارانش باشد. این قضیه می تواند هم به پرستار سالمند و هم به خانواده های بیماران، آسیب های عاطفی وارد کند.
پرستار سالمند باید در صحبت کردن درباره ی مسائل مربوط به پایان زندگی راحت باشد و تصمیمات قاطعانه ولی دلسوزانه بگیرد

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527