مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

چالشها و لذت‌های پرستار سالمند بودن

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

امروزه تقاضا برای پرستار سالمند زیاد شده است و مراقبت از سالمند در حال افزایش است. بر اساس آماری که انجمن ( اداره‌ی زندگی اجتماعی) ارائه کرده است درصد کسانی که در آمریکا بالای 65 سال سن دارند درسال 2013 ، 1/14 درصد بوده است که این رقم به 7/21 درصد در سال 2040 خواهد رسید. با این افزایش نیاز به پرستار سالمند که به این نسل گاهی فراموش شده پاسخگو باشد ضروری است.
هر یک از دانشجویان پرستار سالمند دلیل متمایز و ارزشمندی برای اینکه چرا حرفه‌ی پرستار سالمند را انتخاب کرده اند دارند. برای برخی از دانشجویان پرستار‌ سالمند، اینکه پرستار سالمند شدن را به دلیل تجربیاتی که در فامیل در رابطه با اعضای سالمند آن یا در بین دوستان دارند انتخاب کرده اند عجیب نیست. کسانی که پرستار سالمند شدن را انتخاب می‌کنند باید بدانند که پرستار سالمند بودن با مجموعه ای از منافع و چالشهای خاص خود همراه است؛ مواردی که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم :
? پیشرفت از طریق کارآموزی، تحصیلات و گواهینامه :
برنامه‌ها و گواهی نامه های یک پرستار سالمند بسیار شبیه به سایر تخصص هاست. نخست شما باید ثبت نام کنید و یک برنامه‌ی پرستاری را کامل انجام دهید مانند قبول شدن در آزمون NCLEX . پس از گذراندن آزمون کار آموز پرستار سالمند کسی که مایل به دنبال کردن حرفه‌ی کار کردن با افراد سالمند است میتواند این کار را بلافاصله آغاز کند.
برای اخذ گواهینامه‌ی پرستار سالمند در هر صورت نیاز به کمی کار و تجربه‌ی بیشتر دارید.
کارآموز پرستار سالمند پیش از آنکه بتواند گواهی نامه اخذ کند معیارهای زیر در موردش بررسی می‌شود:
? داشتن یک مجوز راجع به کار آموز پرستار سالمند بودن
? کار کردن به عنوان کارآموز پرستار سالمند به صورت تمام وقت برای مدت 2 سال
? داشتن حداقل 3 سال تجربه در زمینه‌ی پرستاری پیری شناسی با حداقل 2000 ساعت کار به طور متراکم
? تکمیل 30 ساعت آموزش بی وقفه در زمینه‌ی پرستاری پیری شناسی در سه سال اخیر
تبدیل شدن به یک پرستار سالمند مورد تایید از طریق مذکور شما را در یک موقعیت عالی برای خبره شدن در زمینه‌ی پرستار سالمند قرار میدهد و باعث به دست آوردن مهارتها و دانش بیشتر و ارائه‌ی مراقبت با کیفیت تر به بیمارانتان میشود. شما میتوانید برنامه‌ی تحصیلی خود را حتی تا فوق لیسانس و دکترای پرستار سالمند ادامه دهید. بنابر این برای شروع صرفا نیازمند یک مدرک کارآموزی پرستار سالمند هستید.
? ایجاد روابط پرمعنا با یک نسل سالخورده:
شما به عنوان یک دانشجوی پرستاری راجع به: ارتباط با بیماران ، توضیح گزینه های درمان ، زیر و بم روشهای بالینی همه چیز را خواهید آموخت. همه‌ی این علوم شما را در به دست آوردن مهارت به نحوی کمک میکند مهارتهایی که درفعالیتهای روزانه تان به عنوان پرستار سالمند ضروری اند.
به عنوان یک پرستارسالمند شما اغلب بیش از هر مراقب سلامتی با بیمارتان در ارتباط هستید. شما به عنوان یک حامی بیمار فعالیت میکنید پس لازم است که ضرورت ایجاد یک ارتباط مثبت و سازنده با بیماران سالمند خود و خانواده هایشان را بدانید. این امر نیازمند سطح بالایی ازصبر و همدلی است که برای همگان وجود ندارد. اما در صورتی که شما ارزش ایجاد یک ارتباط پرمعنا با اشخاص سالمند را بدانید از کار کردن در نقش یک پرستار سالمند بسیار لذت خواهید برد.
علاوه بر این بهره گیری از دیدگاه های مختلف، خاطرات و داستانها میتواند منجر به مراقبت بهتر شود.
? پتانسیل درآمد زایی در شغل پرستار سالمند:
اگرچه انتخاب شغل پرستار سالمند به صورت منطقی وضعیتی است که بر پایه‌ی عشق و هدف است؛ حقوق پرستار سالمند نیز نقش مهمی در انتخاب آن دارد.
متناسب با موقعیت جغرافیایی، تجربه، سطح تحصیلات و دستمزد پرستار سالمند ممکن است تنوع بسیاری داشته باشد، به طور کلی اگر بخواهید بدانید یک پرستار سالمند چقدر درآمد دارد پاسخ آن است که آنها میتوانند به طور معمول یک زندگی خوب برای خودشان ایجاد کنند.
در حالی که درآمد خوب ممکن است بسیار وسوسه انگیز به نظر برسد خصوصا زمانی که شغل پرستار سالمند را مورد بررسی قرار میدهید ، پول نمیتواند برای شما همه چیز را بخرد به این معنا که تاکید بر بلند همتی ، اشتیاق و توانایی در تحمل فشارها پیش از تاکید بر درآمد است.
? غلبه بر پیچیدگی‌ها:
پایان زندگی مراقبتی ممکن است خسته کننده باشد زیرا بیماران سالمند اغلب به کمک جسمانی بیشتری نیاز پیدا می‌کنند. به علاوه با توجه به آنکه مراقبت از سالمندان با گذشت هرسال پیچیده تر میشود مدیریت بیماریهای مزمن و داروها نیازمند به طیف متنوعی از مهارتها و دانش است.
علایم یک بیماری شایع ممکن است به طریقی کاملا متفاوت در جمعیت سالخورده آشکار شود این بدان معناست که پرستار نیازمند به تیز بینی، گوش دادن به نیازها، خواسته ها و احساسات بیمار دارد.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار