مراکز خدمات مراقبتی کودک

خانه­ها و مراکز

خانه­های مراقبت روزانه، خدمات مراقبتی کودک را در خانه­ی مراقب ارائه می­کنند که اغلب یک فرد بزرگسال نظارت بر کودکان را بر عهده دارد. خدمات مراقبتی کودک در مراکز و پیش دبستانی­ها انجام می­گیرد که در آن­ها چندین فرد مسئول مراقبت از گروه­های بزرگتری از کودکان هستند.

در هر صورت انجمن آمریکایی بیماری­های کودکان (AAP) و انجمن ملی آموزش کودکان (NAEYC) پیشنهاد می­کنند که مرکز یا خانه­ی خدمات مراقبتی کودکان دارای مجوز باشند و به طور منظم بازرسی شوند. مراقبان باید آموزش­های اولیه­ی احیای قلبی و ریوی و رشد اولیه­ی کودک را دیده باشند. همچنین باید قوانین و سیاست­های مرکز خدمات مراقبتی کودک در خصوص کودکان بیمار، واضح و مشخص باشد. اعتبار گذاری داوطلبانه­ی NAEYC یا انجمن ملی نگهداری کودکان برای خانواده­ها (NAFCC) معمولا بیان می­کنند که مرکز متعهد است خدمات مراقبتی کودک با کیفیتی ارائه کند و در برنامه­های مرتبط با رشد کودکان شرکت کند.

مسائل سلامت، ایمنی و بهداشت از اهمیت برخوردارند. واکسیناسیون تمام کودکان و اعضای مرکز خدمات مراقبتی کودک باید به روز باشد. سوء پیشینه­ی پرسنل مرکز باید بررسی گردد. تسهیلات به کار رفته برای کودکان باید ایمن باشند و اسباب بازی­ها باید به طور منظم ضد عفونی شوند. تمام اعضای مرکز خدمات مراقبتی کودک باید هنگام تعویض پوشک کودکان دستکش­های یک بار مصرف بپوشند و دست­های کودکان و مراقبان به طور منظم شسته شوند تا انتقال بیماری­ها به حداقل برسد.

همچنین باید انتظار داشته باشید که کودک­تان در مرکز خدمات مراقبتی کودک به یک مراقب سپرده می­شود تا حس امنیت و ثبات داشته باشد. از مرکز در مورد تعداد دفعات تعویض کارمندان سوال کنید، تعویض­های کمتر مراقبان نیاز کودک­تان به سازگاری مداوم با مراقبان جدید را به حداقل می­رساند.

آیا نوشیدن شیر قبل از خواب تاثیری بر کیفیت خواب شبانه دارد ؟
مطالعه کنید

پیش دبستانی­ها

پیش دبستانی­ها، همان گونه که از اسم­شان برمی­آید، برنامه­ای آموزشی برای کودکان پیش از شروع کودکستان یا دبستان ارائه می­کنند. بسیاری از مراکز خدمات مراقبتی کودک نیز امروزه برنامه­های یادگیری اولیه برای کودکان را به برنامه­های­شان افزوده­اند. NAEYC پیشنهاد می­کند که در خصوص خدمات مراقبتی کودک در یک پیش دبستانی خوب به دنبال نشانه­های زیر باشیم:

 • کودکان بیشتر زمان­شان را به بازی و کار با وسایل و سایر کودکان می­گذرانند.
 • کودکان به فعالیت­های متنوعی در طول روز دسترسی دارند.
 • مربیان با کودکان به صورت انفرادی، در گروه­های کوچک و با کل گروه در زمان­های مختلفی از روز کار می­کنند.
 • کلاس با کارهای هنری و پروژه­های خودِ کودکان تزئین شده است.
 • کودکان اعداد و حروف الفبا را در تجربیات روزمره­ی خود می­آموزند.
 • کودکان بر پروژه­هایی کار می­کنند و زمان­هایی طولانی را به بازی و کاوش می­پردازند.
 • در مرکز خدمات مراقبتی کودک به ندرت از کاربرگ برای کودکان استفاده می­شود.
 • کودکان هر روز فرصت بازی در محیط بازی ایمن در بیرون را دارند.
 • مربیان برای کودکان به صورت انفرادی یا در گروه­های کوچکی کتاب می­خوانند.
 • وسایل و منابع برای کودکانی که جلوتر از بقیه هستند و همچنین کودکانی که نیاز به کمک بیشتر دارند فراهم است.
 • کودکان و والدین­شان منتظر مدرسه هستند.

کودکان با نیازهای خاص

قانون فدرال، تحصیلات خاص و خدمات مراقبتی کودک برای کودکان ناتوان از زمان تولد تا سن 5 سالگی را تضمین می­کند. خدمات مراقبتی کودکان خاص مانند گفتار درمانی، ورزش درمانی و کاردرمانی اکنون می­تواند به مراکز خدمات مراقبتی کودک یا پیش دبستانی­ها آورده شود؛ بنابراین کودکانی که نیازهای خاص دارند می­توانند از مراقبت­های “معمول” بهره ببرند.

خدمات مراقبتی کودک که مداخله­ای هستند می­توانند از طریق گروه محلی خدمات سلامت رفتاری و ناتوانی ذهنی برای کودکان تا 3 سالگی و از طریق گروه آموزشی دولتی برای کودکان 3 تا 5 سال هماهنگ شوند.

تمام آنچه که برای پرستار سالمند شدن لازم است بدانید
مطالعه کنید

در پایان روز

پس از اینکه تحقیقات، مصاحبه و مشاهدات­تان را انجام دادید، باید به خودتان اطمینان دهید که فراهم کردن خدمات مراقبتی کودک برای فرزندتان بهترین کار برای خانواده­تان است. برای برطرف کردن اضطراب­تان، تا جایی که می­توانید با کودک­تان وقت بگذرانید. هنگامی که در پایان روز کاری به خانه می­رسید، زمان­تان را برای فرزندتان آزاد کنید و آن را به استراحت، نوازش، تعامل و بازی با کودک­تان بگذرانید.

همچنین پیشنهاد می­شود والدینی که از دور بودن از کودک­شان احساس گناه می­کنند از جملات مثبتی در مورد خودشان استفاده کنند مانند “من هنوز مادر یا پدر خوبی هستم” و “کودک من تجربه­های فوق­العاده­ای دارد”. فوائد خدمات مراقبتی کودک با کیفیت را بشناسید. کودکان در حال توسعه­ی روابط با دیگر کودکان و یادگیری عملِ دادن و گرفتن هستند.

اگر هنوز به خدمات مراقبتی کودک ارائه شده شک دارید، گزارش­های روزانه درباره­ی کارهایی که کودک­تان انجام می­دهد یا سر زدن به مرکز خدمات مراقبتی کودک می­تواند به شما کمک کند تا پروسه­ی مراقبت از فرزندتان را با دقت دنبال کنید و اطمینان حاصل کنید که کودک­تان به خوبی تربیت می­شود و به او خوش می­گذرد.

همان طور که شما می­خواهید از پرستار کودک­تان و خدمات مراقبتی کودک ارائه شده به فرزندتان مطمئن شوید، کودک نیز نیاز به زمان برای سازگاری دارد. نوزادان تا هفت ماهگی معمولا به سرعت با مراقبان سازگار می­شوند؛ نوزادان بزرگ­تر ممکن است از “اضطراب جدایی” رنج ببرند و نیازمند زمان بیشتر و حس اطمینان از سوی والدین­شان باشند.

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527