مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

چالش های مراقبت از کودک: استخدام پرستار جدید

چالش های مراقبت از کودک: استخدام پرستار جدید

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

اسنخدام پرستار جدید برای کودک

چگونه به کودک خود کمک کنیم تا خود را با یک پرستار، دایه یا مهدکودک جدید تطبیق دهد؟
اگر کودک شما به مهد کودک می رود و یا یک پرستار کودک دارد، یک فرصت خوبی وجود دارد که بتوانید در مراقبت از کودک خود، انتقال از یک محل به محل دیگر، یا از پرستاری به پرستار دیگر را تجربه کنید. خواه پرستار کودک شما موقعیت دیگری بدست آورد یا کودکِ در حال رشد شما نیاز به تغییر موقعیت از مهد کودک به پیش دبستانی داشته باشد؛ و یا یک پرستار کودک جدید برای تابستان استخدام شود، انتقال ها و گذارها می توانند مخاطره آمیز باشند. بنابراین، مدت زمانی را برای آماده سازی در نظر بگیرید.
نکاتی برای گذار به یک پرستار کودک جدید
? اگر کودک شما بسیار به پرستار فعلی خود وابسته است، تا جایی که ممکن است به کودک خود گوشزد کنید که یک فرد جدید، مراقبت از کودک را بر عهده خواهد گرفت. (اگر پرستار فعلی می خواهد به ارتباط با کودکان شما در آینده ادامه دهد و شما نیز با این قضیه مشکلی ندارید، می توانید در طول گذار این موضوع را با کودکان خود مطرح کنید.)
? در صورت امکان، به پرستار جدید خود این امکان را بدهید که قبل از اتمام کار پرستار فعلی، با کودک یا کودکانتان دیدار داشته باشد و مدتی اقدام به مراقبت از کودکان کند؛ این کار گذار را برای هر دوی آنها آسان تر می کند.
? در چند روز اول، چند ساعت را با کودکان و پرستار کودک جدید بگذرانید تا رابطه بین آنها به راحتی انجام گیرد و همچنین برای هدایت پرستار جهت بهبود در مراقبت از کودکان، از روشهایی مانند: ارائه پیشنهاداتی برای نظم و انضباط، قوانین خانه، ایمنی، وعده های غذایی، ساعات خواب، کارهای عادی روزمره، و غیره استفاده کنید.
? فعالیت های هیجان انگیز با پرستار کودک جدید ترتیب دهید به طوری که او بتواند کودک و اطرافیان را در یک تجربه سرگرم کننده درگیر کند، گردش در پارک یا رفتن برای خرید مواد غذایی یا خرید لوازم التحریر و غیره.
? خود شما و یا پرستار کنونی کودک شما، پرستار جدید را به دوستان کودکتان که در همسایگی شما زندگی میکنند و همچنین به پدر و مادران و یا پرستاران آنها معرفی کنید.
نکاتی برای گذار از پرستار کودک به مهدکودک
? اگر کودک شما به پرستار خود بسیار وابسته است، سعی کنید به صورت ماهانه یا دو ماه یکبار وی را به خانه خود دعوت کنید تا به حفظ روابط کمک کند.
? پیشاپیش از مدرسه و یا مهدکودک بازدید کنید. همچنین در صورت امکان در اردوها یا سفرها همراه معلمان و مربیان بروید تا آنها را بهتر بشناسید.
? کودکان دیگری که در همسایگی شما زندگی می کنند و به همان مدرسه یا مهدکودک می روند را شناسایی کنید و ببینید که آیا می توانید آنها را با ماشین به مدرسه برسانید یا همراه آنها پیاده به مدرسه بروید یا نه. سعی کنید یک روز “بازی دسته جمعی” برای بچه ها ترتیب دهید به طوری که بتوانند یکدیگر را ملاقات کند.
? از پرستار بخواهید که با شور و شوق در مورد رفتن به مدرسه جدید با کودک صحبت کند.
? کودک خود را برای خرید “وسایل” مورد نیاز به یک فروشگاه لوازم التحریر ببرید. یک کوله پشتی، مداد، کتاب های جدید و یا یک لباس خاص می تواند یک تجربه ترسناک را بسیار هیجان انگیز جلوه دهد.
? اگر کودک شما یک نیم روز (و یا حتی یک روز کامل) را در مدرسه یا مهدکودک به سر می برد، برای حفظ رابطه، از پرستار کودک فعلی خود بخواهید تا بعد از ظهر یا عصر، مراقبت از کودک شما را انجام دهد.
? اگر کودک شما یک حیوان خانگی و یا وسیله ای دارد که بسیار مورد علاقه اوست، از مدرسه بپرسید که آیا او می تواند آن را همراه خود به آنجا ببرد یا خیر.
نکاتی برای گذار از مهدکودک به یک پرستار کودک
? قبل از استخدام از کسانی که نامزد مراقبت از کودکتان هستند بخواهید تا کودک شما را ببینند، شما به احتمال زیاد می خواهید ببینید که آنها چگونه با کودک یا کودکانتان در تعامل هستند.
? اگر کودک شما به اندازه کافی بزرگ شده است، می توانید از او بخواهید که به شما بگوید کدامین پرستار کودک را ترجیح می دهد و چرا. کودکان می توانند به طور قابل ملاحظه ای زرنگ بوده و تشخیص خوبی داشته باشند.
? اگر کودک شما دوستانی در مهدکودک دارد، مطمئن شوید که او در بازی با آنها شرکت کند و ارتباطش را با آنها حفظ کند.
? خانواده هایی که در همسایگی شما زندگی می کنند و کودک هم سن و سال دارند را شناسایی کنید؛ اگر آن خانواده ها یک پرستار کودک استخدام کنند، ممکن است علاقه مند باشند که به صورت گروهی اقدام به مراقبت از کودکان کنند.
? با پرستار کودک جدید خود کار کنید تا در برنامه مراقبت از کودکان، فعالیت های جالب و سرگرم کننده برای کودکان خود ترتیب دهید. این امر به ویژه در آغاز برای کودک و پرستار جدید شما مهم است تا با هم پیوند پیدا کنند.
اگر به نظر می رسد که کودک شما پس از چند هفته با شرایط جدید انطباق پیدا نمی کند، با پزشک متخصص اطفال خود در این باره مشورت کنید. در بحث مراقبت از کودک، برخی کودکان به یک کمک اضافی نیاز دارند تا با ترس از تغییر مواجه شوند. اگر کودک شما خوب غذا می خورد و می خوابد، دوستان جدید پیدا میکند و خوشحال به نظر می رسد، پس این گذار به خوبی اتفاق افتاده است. اگر نه، منتظر نباشید و دنبال عنصر کمکی باشید! با حمایت مناسب در طول دوره گذار، کودک شما به زودی با آرایش جدید انس پیدا خواهد کرد.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار