مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

پرستار ساعتی کودک برای مراقبت از کودکان خانواده هایی که ساعات کاری غیر استاندارد دارند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

جستجو برای مراقبت از کودکان با کیفیت بالا و در زمان و مکان مطلوب شما، می تواند مانند جستجوی یک سوزن در انبار کاه باشد…! پرستار ساعتی کودک این چالش حتی زمانی بیشتر است که شما ساعات کاری غیرمعمول و غیراستاندارد داشته باشید.

مقدمه


اکثر خدماتی که برای اوایل دوران کودکی ارائه می شوند، در روزهای کاری هفته از ساعت 6 صبح تا 6 عصر فعال هستند، همچنین تحقیقات اخیر نشان داده است که تعداد افرادی که ساعات کاری غیر استاندارد دارند در حال افزایش است و بیش از یک سوم مردم اضافه کاری دارند، یا تقریبا 60 درصد از کارمندان و کارگران که در مورد زمان شروع و پایان کار خود نمی توانند با اطمینان اظهار نظر کنند!
تعداد زیادی از خدماتی که برای اوایل دوران کودکی ارائه می شوند، مراقبت از کودک را برای چند ساعت تمدید می کنند، به راحتی می توانید این ارائه دهندگان خدمات را شناسایی کنید. در این مقاله، با جزئیات بیشتر، به شرح مراقبت های آخر هفته و تمدید ساعت های مراقبت می پردازیم.

تغییر قوانین


در سال 2013 دولت استرالیا بصورت آزمایشی از یک سری قوانین انعطاف پذیر در این زمینه استفاده کرد، که این فرصت را به گروه خاصی از مراکز ارائه مراقبت روزانه خانواده و مراکز مراقبت های دائمی می داد تا ترتیبی دهند که ساعات مراقبت خود را افزایش داده، و آنها را انعطاف پذیر کنند به طوری که مراقبت تا طول شب هم ادامه پیدا می کرد و تعطیلات آخر هفته را نیز شامل می شد، بدین ترتیب والدینی که نیاز به این خدمات داشتند، می توانستند از آنها استفاده کنند. این طرح آزمایشی به کارکنان شیفتی، مانند کسانی که به عنوان پلیس و یا در بیمارستان ها مشغول به کار بودند، در جهت تعادل بهتر بین خانواده و مسئولیت های حرفه ای به آنها کمک می کرد.
این طرح در آغاز سال 2014 به علت اینکه اکثر مردم به آن علاقه ای نشان نمی دادند لغو شد، خانواده ها با استناد به هزینه ها و نیاز به مراقبت نامنظم – نه منسجم و همه جانبه-، این عوامل را به عنوان موانع تلقی می کردند و ارائه دهندگان ادعا می کردند که به یک تعهد منظم نیاز دارند تا تمدید ساعت های مراقبت را به یک گزینه قابل دوام و پایدار تبدیل کنند.
در حالی که این طرح نتایج مورد انتظار خود را ارائه نداد، ارائه دهندگانی که این مراقبت ها را برای ساعت های طولانی ارائه می کنند، در حال افزایش است و یافتن این نوع از مراقبت آسان تر شده است، به ویژه برای کسانی که در شهرها زندگی می کنند.

پرستار ساعتی کودک
پرستار ساعتی کودک


چه گزینه هایی در دسترس هستند؟

مراکز مراقبت روزانه از کودک (مهدکودک) – بسیاری از مراکز مراقبتی روزانه، انعطاف پذیر تر از مراکز مراقبتی هستند که ساعت های زیادی در روز فعال هستند. این مراکز با کیفیت بوده و آموزش و خدمات مراقبتی آنها برای کودکان از شش هفته تا 12 ساله در نظر گرفته شده است.

مراقبت روزانه (با ساعت های طولانی تر)

تعداد مراکز مراقبتی روزانه، که ساعات مراقبت از کودک را زیاد کرده اند، رو به افزایش است، (اگر چه احتمال اینکه خدمات مراقبت از کودک بصورت شبانه ارائه دهند، کم است) و این یکی از گزینه های بسیار عالی برای خانواده هایی است که ساعات کاری استاندارد ندارند.
اگر مرکز مراقبت از کودکانی که شما از خدمات آن استفاده می کنید، در حال حاضر خدماتی برای ساعات غیراستاندارد ارائه نمی دهد، در مورد چرایی آن از آنها بپرسید، دلیل آن می تواند این باشد که آنها نیاز به یک حداقل تعداد دارند تا به لحاظ اقتصادی به صرفه باشد، صحبت کردن با دیگر خانواده ها و اطلاع دادن به آنها در این زمینه، می تواند در جهت تامین حداقل تعداد موردنیاز به شما کمک کند.

مراقب کودک خانگی و معلم خانگی

این گزینه برای کسانی که ساعات کار عجیب و غریب دارند، به ویژه کسانی که در محل کارشان زندگی می کنند، بسیار عالی است. نقطه ضعف اصلی مراقب کودک و معلم خانگی این است که شما نیاز به فضای اضافی در خانه خود دارید تا آنها را در دراز مدت اسکان داده و بدین ترتیب می تواند خیلی گرانتر از مراقبت از کودک بصورت گروهی باشد.

مراقب کودک

هر چند برخی از مردم در حال حاضر تبدیل به مراقب کودک حرفه ای شده و ساعات کاری مشابهی با مراقب کودک خانگی داشته و هزینه یکسانی دریافت می کنند، این نوع مراقبت از کودک معمولا یک راه حل موقت برای ساعت خارج از ساعت های مراقبت معمول است. اگر شما یک مراقب کودک عالی در اختیار دارید و مایل به استفاده از خدمات او بصورت منظم هستید، با آنها در مورد تعهد منظم گفتگو کرده و نرخ پرداختی را در نظر بگیرید که برای هر دوی شما مقرون به صرفه باشد.

مراقبت گاه به گاه و نامنظم از کودک

این یک سرویس انعطاف پذیر مراقبت از کودک، بصورت گاه به گاه یا موقتی است که خدماتی با کیفیت بالا، چه برای یک ساعت و چه برای یک روز کامل فراهم می کند. خانواده فقط برای زمانی که مراقبت از کودکان صورت میگیرد، هزینه پرداخت می کند. مراکز مراقبتی نامنظم و موقتی، بصورت خانوادگی گروه بندی شده اند و برای کودکان از بدو تولد تا پنج سال مجوز ارائه خدمات دارند.

مراقبت از کودکان در منزل

یک شکل انعطاف پذیر مراقبت از کودکان است که خانواده های دارای کار غیر معمول را قادر می سازد تا به مراقبت از کودکان بصورت قانونی و مصوب در خانه خود دسترسی پیدا کنند. به آن یارانه تعلق می گیرد و در نتیجه خانواده ها باید واجد شرایط خاصی باشند. خانواده هایی که در آن پدر و مادر ساعات کار غیر استاندارد و کار شیفتی دارند، در حال حاضر واجد شرایط هستند (تا زمانی که معیارهای دیگر برآورده شود)، بنابراین اگر شما واجد شرایط دریافت خدمات مراقبت در منزل هستید و یا کار شیفتی انجام می دهید، قطعا ارزش دنبال کردن از اداره خدمات انسانی را دارد.

توسعه مراقبین


کمیسیون بهره وری به تازگی گزارش نهایی خود را صادر کرده است که توصیه کرده است تا شرایط تسهیل شده و واجدین شرایط برای مراقبت در منزل توسعه یابند، اما در حال حاضر مراقبت در منزل تنها به خانواده هایی که قادر به دسترسی به خدمات مراقبت از کودکان بصورت استاندارد یا خانواده هایی که دارای شرایط غیر معمول زیر هستند در دسترس است:
? خانواده ای که یکی از پدر یا مادر یا هر دو بیماری مزمن یا معلولیت داشته باشند.
? خانواده ای که در آن یک یا چند کودک بیماری مزمن یا معلولیت داشته باشند.
? خانواده هایی که در بخش های روستایی و یا دور افتاده استرالیا زندگی می کنند.
? خانواده هایی که در آن پدر یا مادر یا هر دو، ساعات کار غیر استاندارد و یا کار شیفتی انجام می دهند.
? خانواده هایی که سه کودک یا بیشتر، زیر سن مدرسه دارند.
? خانواده هایی که سه کودک یا بیشتر، بصورت همزمان متولد شده باشند.

مراقبت از کودکان بصورت اشتراکی

یکی دیگر از گزینه ها، ارتباط یافتن با دوستان یا همکارانی است که در وضعیت مشابهی به سر می برند و در این صورت می توانید ترتیب یک برنامه مداومی را بدهید که در آن بصورت اشتراکی اقدام به مراقبت از کودکانتان کنید. اگرچه این ترتیبات و مذاکرات و تدارکات آن می تواند تا مرحله عمل پیچیده باشد، ولی مقرون به صرفه بوده و می توانند در بلند مدت نتیجه خوبی بدهند.

پیشنهاد مطالعه: دوربین مخفی برای پرستار کودک: بله یا خیر؟

منابع برای مراقبت از کودک در خانه

ممکن است مراقبت از کودک برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از کودکتان به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت و پرستاری از کودک خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار کودک متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به کودک عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار