مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

راهنمای مراقبت از کودک هنگام اولین گردش خارج از خانه

مراقبت از کودک هنگام اولین گردش

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

اگر فکر گردش با کودک در خارج از خانه، عصبانیتان می کند، حق با شماست. به دنیا آوردن ، غذا دادن، فهمیدن علت گریه، تعویض پوشک و مراقبت از کودک در خانه همگی می توانند یک روی سکه باشند ولی بیرون بردن کودک برای نخستین بار روی دیگر سکه است که می تواند با مخاطرات زیادی همراه باشد
اگر می خواهید که گردشی آرام با کودک خود داشته باشید، راهکارهای زیر را به کار ببندید. در این مقاله از سلامت اول به یک گردش آرام و هیجان انگیز با کودک می‌پردازیم.

وسایل ضروری کودک را در یک کیف جمع آوری کنید

لیستی از وسایل مورد نیاز را تهیه کنید و آن را در جایی بچسبانید و این کار را حداکثر تا شب قبل از گردش انجام دهید تا دغدغه فکری کمتری برای مراقبت از کودک در اولین گردش داشته باشید.
زمان کافی را برای آماده شدن اختصاص دهید
به عنوان یک قاعده، دو برابر زمان گردش را می بایستی به تمرین اختصاص دهید. غذا دادن به کودک و یا عوض کردن پوشک و یا شرایطی که مراقبت از کودک را به مخاطره می اندازد ، می تواند از موارد تمرینی باشد.

وسایل ضروری کودک را در یک کیف جمع آوری کنید

سطح توقعتان را کاهش دهید

وقتی می خواهید برای اولین بار با کودک به گردش می روید، گردشی پیچیده و مخاطره آمیز را برنامه ریزی نکنید. بیرون رفتن با ماشین می تواند نگه داری کودک را با دردسر های جدی روبه رو کند مخصوصا اگر در ترافیک معطل شوید، معضل دو چندان خواهد شد.
پس تا حد امکان ساده برنامه ریزی کنید.برای اولین گردش، مسیری نزدیک به خانه را در نظر بگیرید. قدم زدن تا سوپرمارکت نزدیک خانه می تواند انتخاب ایده آلی باشد.

پیشنهاد می‌شود: شغل پرستاری؛ مشکلات، چالش ها و سختی های پرستاران در ایران

با کالسکه بچه دور تمرینی بزنید

برای اطمینان از مخاطره آمیز نبودن نگه داری کودک حین گردش، از قبل با کالسکه در حیاط یا محوطه خانه گشت بزنید. بدترین اتفاق آن است که حین گردش با شرایطی پیچیده در کار با کالسکه روبه‌رو شوید. توجه داشته باشید که در ایام نخستین بچه دار شدن، با هر اتفاق غیرمنتظره ای ممکن است روبه‌رو شوید.
برنامه‌ای برای زمان های اضطراری داشته باشید.
کودک می تواند در زمان غافلگیری شما، به موجودی غیر فابل پیشبینی و غافل گیر کننده تر تبدیل شود بنابراین از قبل این شرایط را در نظر بگیرید و برای مراقبت از کودک برنامه ریزی کنید. مثلا هنگام گردش اگر پوشک کودک نیاز به تعویض داشته باشد و یا بخواهید به کودک شیر بدهید در حالی که حریم شخصیتان خدشه دار نشود چه کار می کنید؟

مدت گردش را کوتاه در نظر بگیرید.

بچه ها می توانند خیلی زود خسته شده و سر و صدا کنند. اگر نمی خواهید در فضایی خارج از خانه به کودک خود شیر بدهید، مطمئن شوید که تا قبل از وعده‌ی غذایی کودک در خانه هستید. با این کار، گردش جذابی خواهید داشت.

مدت گردش را کوتاه در نظر بگیرید.

 “آغوش بچه” به همراه داشته باشید

شاید از دیدن این صحنه که مادران در حالی که بچه را در آغوش دارند، کالسکه خالی را نیز هل می دهند تعجب کرده باشید. در بعضی مواقع کودک در آغوش مادر بودن را به هل داده شدن در کالسکه ترجیح می دهد. در این شرایط “آغوش بچه” می تواند نگه داری کودک را برایتان آسان تر کند. با استفاده از این وسیله در حالی که دو دستتان آزاد است و می توانید کالسکه را هل دهید، کودک در آغوشتان آرام گرفته است. به شدت توصیه می کنیم که از قبل با این وسیله تمرین کنید تا ببینید در چه حالتی، از کار با آن راضی تر هستید. 

از گردش و مراقبت از کودک لذت ببرید.

در کنار همه ی موارد بالا تلاش کنید تا از گردش و مراقبت از کودک خود لذت ببرید. در حالی که ممکن است در ابتدا به نظرتان بیاید که بیرون رفتن از خانه با کودک کار اعصاب خرد کنی است، ولی پس از انجام، در می یابید که راه بسیار خوبی برای استنشاق هوای تازه و سرحال آمدن است. در حین گردش دنیای پیرامون را به کودک خود نشان دهید و در عین حال کار خود را نیز به انجام برسانید.
یک گردش دو نفره وقتی که سرحال نیستید، می تواند اقدامی معقول تلقی شود.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار