مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

تفاوت های پرستاری کودکان با سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در هر دو پرستاری کودکان و پرستاری سالمندان احساسات نقش اساسی دارند تفاوت های پرستاری کودکان با سالمندان زیاد است . پرستاری کودک همراه با شوق و ذوق است و معمولا پرستار کودک از پرستاری کودک لذت می برد اما در پرستاری سالمندان قضیه متفاوت است و پرستاران سالمند باید با غر زدن های سالمند ، درد و رنج های سالمند و بقیه نکات منفی سالمند کنار بیایند . این نکته که سالمندان یک عمر از فرزندان خود مراقبت کرده اند و در این سن پیری فرزندانشان باید از آن ها پرستاری کنند برای سالمندان خیلی سخت است

مدیریت و اجرا

پرستاری کودک از زمانی که کودک شما از بیمارستان خارج می شود شروع می شود و معمولا تا رفتن به دانشگاه ها ادامه پیدا می کند و همیشه فرزند شما در کنار شما زندگی می کند در صورتی که پرستاری سالمند شرایط متفاوتی دارد . سالمند در بیشتر اوقات دور از منزل شما زندگی می کند و بسته به شرایط جسمانی و روانی که دارد نیازمند یک پرستار دیگری به جز فرزندان می باشد . سالمندان بیشتر علاقمند هستند که در خانه ی خود زندگی کنند در صورتی که ممکن است خانه ی سالمند به هیچ وجه مناسب زندگی خویش نباشد و سالمند باید تغییر مکان دهد .

تفاوت های پرستاری کودکان با سالمندان
تفاوت های پرستاری کودکان با سالمندان

قدرت تفکر

مشاجره با فرزندان بسیار متفاوت با مشاجره با سالمندان است و این کار را برای پرستار سالمند بسیار سخت می کند . با بالا رفتن سن در سالمندان آن ها معمولا یکدنده تر می شوند و حرف و سخنان پرستار سالمند را گوش نمی دهند در صورتی که پرستاران کودک این دردسر را ندارند . بهترین راه برای پرستاران سالمند در این شرایط کمک گرفتن از افراد خبره در این زمینه می باشد

گذشت زمان

پرستاران کودکان معمولا قادر هستند روند رشد کودک را پیش بینی کنند در صورتی که این کار برای پرستاران سالمند بسیار دشوارتر است زیرا سالمندان شرایط جسمانیشان در حال تغییر است . با گذشت زمان پرستار کودک شاهد پیشرفت کودک می باشند که این امیدوار کننده است ولی پرستاران سالمند همیشه در حال مشاهده نزول و بدتر شدن سالمند هستند .

امور مالی

هزینه ی نگهداری و پرستاری سالمند بالاتر از هزینه ی نگهداری و پرستاری کودکان است و این امر مخصوصا در خانواده هایی که هم فرزند کوچک دارند و هم از والدین پیر خود مراقبت می کنند مشهود تر است . خیلی از فرزندان از خیلی قبل تر از پیر شدن والدین خود هزینه های درمانی سالمندان در آینده را پس انداز می کنند .

برادران و خواهران

در پرستاری کودک داشتن برادران و خواهران تفاوت چندانی ندارد ولی در پرستاری سالمند داشتن برادران و خواهرانی در کنار خود پرستاری از سالمند را بسیار آسان تر برای شما می کند .

پیشنهاد مطالعه: چالش های مراقبت از کودک: استخدام پرستار جدید

قدرت و اختیار

در تمام طول عمر والدین به ما دستور می دانند تا چه کاری انجام دهیم و معمولا ما هم از آن ها اطاعت می کردیم ولی در پرستاری سالمند این فرزندان هستند که به پدر و مادر خود دستور می دهند و این امر برای سالمندان کمی دشوار است و ممکن است باعث دلخوری سالمندان از فرزندان و پرستاران سالمند شود .

پیچیدگی ها

در هنگام پرستاری سالمند بسیاری از مشکلات ممکن است رخ دهد . دارو ها ، درمان سالمند ، فراموشی و بسیاری از بیمار ی ها که کار پرستاری سالمند را دشوار می کند در صورتی که پرستاری کودکان این پیچیدگی ها را معمولا ندارد .

کمیت

در حالی که تعداد فرزندانی که به دنیا می آیند دست خود آدم می باشد و انسان بسته به شرایط مالی و … که دارد این امر را کنترل می کند سالمندان در پیری شرایط متغیری دارند و انسان برنامه ریزی قبلی بر روی این موضوع نمی تواند داشته باشد

تفاوت های پرستاری کودکان با سالمندان

مشکلات کاری

بسیاری از فرزندان دارای شغل های ثابتی می باشند و باید در سر کار حاضر باشند . برنامه ریزی برای پرستاری و نگهداری از کودک خود و پرستاری از والدین سالمند کار را برای فرزندان دشوارتر می کنند . معمولا برای آسان تر شدن کار فرزندان باید پرستار برای سالمند یا پرستار برای کودک خود بگیرند تا هم به شغل خود و هم به پرستاری از کودک و سالمند خود برسند

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

منابع برای مراقبت از کودک در خانه

ممکن است مراقبت از کودک برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از کودکتان به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت و پرستاری از کودک خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار کودک متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به کودک عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

پیشنهاد مطالعه: مراقبت از کودکان برای خانواده هایی که ساعات کاری غیر استاندارد دارند.

 

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار