021-27630

راهنمای پرستار کودک ، CPR کودک و کمک های اولیه

دوره های CPR و کمک های اولیه، رایج ترین دوره هایی هستند که صلیب سرخ در کشور های مختلف برای پرستار کودک برگزار می کند. پرستار کودک می تواند این دوره ها را هم به صورت جداگانه و هم  به صورت مشترک طی کند. پیشنهاد ما این است که هر فرد قبل از شروع کار به عنوان مراقب این دوره ها را بگذراند.

 هر چقدر که احتمال زخمی شدن و یا بیمار شدن کودک کم باشد، اتفاق ممکن است برای هر کسی رخ بدهد. حتی اگر پرستار کودک بسیار دقیق و حساس باشد. گاهی دانش CPR و کمک های اولیه برای پرستار کودک به معنای مرگ و زندگی یک کودک است.

راهنمای پرستار کودک از کجا شروع کنیم

دوره های کمک های اولیه به پرستار کودک کمک می کند تا حوادث احتمالی را بشناسد، از آنها پیشگیری کند و در هنگام وقوع، بهترین عملکرد را داشته باشد. حوادثی مانند خفگی، ضعف و دهیتراته شدن بدن همیشه در کمین کودک هستند و پرستار کودک باید به این موارد دقت کند. در دوره های کمک های اولیه، پرستار کودک نحوه مواجهه با کوچکترین زخم ها تا بزرگ ترین شکستگی ها را می آموزد. CPR نیز پرستار کودک را برای مقابله با ایست قلبی آماده می کند.

بعضی از والدین پرستار کودکی را که در کمک های اولیه و CPR مهارت و صلاحیت ندارد را به هیچ وجه استخدام نمی کنند. بنابراین داشتن این مهارت ها از این نظر نیز برای پرستار کودک بسیار مهم است. دوره های تخصصی کمک های اولیه و CPR نیز وجود دارد که بررسی جزیی تر این موضوعات می پردازند و پرستار کودک می تواند آنها را نیز بگذراند.

فواید و مضرات ماهی تیلاپیا برای کودکان و سالمندان
مطالعه کنید

اعتبار گواهی این دوره ها برای پرستار کودک دوساله است. بنابراین پرستار کودک باید هر دو سال یکبار در این دوره ها شرکت کند و دانش خود را به روز نگه دارد. زمان این دوره ها در مناطق مختلف متفاوت است. اما در بیشتر مناطق، پرستار کودک باید برای طی اولین دوره 14 ساعت و برای تمدید گواهی بین 3 تا 6 ساعت کلاس آموزشی را بگذراند.

می توان گفت که پرستار کودک بعد از طی این دوره ها و همچنین دوره های پایه کار پرستار کودک، به صورت جدی و قانونی برای شروع کار آماده است. دوره های تکمیلی دیگری نیز وجود دارند که پرستار کودک می تواند آنها را در حین کار و به منظور کسب مهارت و تخصص بیشتر بگذراند.

کنترل شرایط در مواقع بحرانی

کمک به بهبود شرایط در وضعیت های خطرناک که برای کودک به وجود می آید نیازمند حفظ آرامش و همچنین اعتماد به نفس لازم با برخورد با شرایط خطرناک است ، از این رو شما می بایستی آمادگی لازم را به جهت رو یارویی با چنین وضعیت هایی از خود نشان بدهید و به عنوان پرستار کودک بتوانید در مواقع ضروری عکس العمل های مناسب از خود نشان دهید ما در اینجا سعی کردیم مختصری در ارتباط با چگونگی انجام کمک های اولیه به فرد خردسال ارائه دهیم که مقدمه ای بود از آنچه خواهیم گفت پس با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
فهرست
Call Now Buttonتماس با سلامت اول