بهترین ارتباط با سالمندان

ارتباط با سالمندان: نکات مهم برای ایجاد پیوند بیشتر بین پدر بزرگ و مادربزرگ با نوه ها

ارتباط با سالمندان Communication with the elderly یکی از مسائل مهم در هرخانواده ای می باشد.  پدربزرگ و مادربزرگ بسیاری از بچه ها دور از آنها زندگی می کنند، درحالیکه برای بعضی دیگر بسیار نزدیک هستند یا در یک خانه زندگی می کنند. چه کودکان بطور مرتب به دیدن پدربزرگ و مادربزرگ خود بروند و یا به ندرت به دیدارشان بروند، راه های زیادی برای ارتباط داشتن و بخشی از زندگی یکدیگر بودن وجود دارد.

روش ارتباط با سالمندان

بیشتر بخوانید: نگرش منفی درباره پیری و سلامتی تصورات غلط درخصوص سالمندان

جالب است بدانید که پدربزرگ و مادربزرگ ها بطور فزاینده ای برای نگهداری موقت یا تمام وقت از نوه هایشان فراخوانده می شوند. اگرچه این مسئله می تواند بسیار خوب باشد، اما همچنین می تواند چالش برانگیز باشد. با در نظر گرفتن این مسئله، پیوند بین پدربزرگ و مادربزرگ  با نوه ها اهمیت زیادی پیدا می کند.

اهمیت پیوند بین پدر-مادر بزرگ با نوه ها

اولین مسئله بسیار مهم و غیرقابل انکار این است که رابطه بین پدربزرگ و مادربزرگ و نوه ها می تواند تاثیر بسیار زیادی بر زندگی کودک داشته باشد. همینطور این رابطه و پیوند می تواند تاثیرات زیادی بر رابطه بزرگترها داشته باشد.

برای کودکان، به دلیل توجه ویژه ای که پدربزرگ و مادربزرگ ها علاقه دارند صرف نوه های خود بکنند می تواند تغییر واقعی در زندگی آنها ایجاد کند. عشق منحصربه فردی که بین پدربزرگ و مادربزرگ و نوه ها وجود دارد می تواند اعتماد به نفس آنها را تقویت کند و به آنها حس مهم بودن بدهد.

پدربزرگ و مادربزرگ ها می توانند نقش الگو و مشاور برای نوه های خود داشته باشند و می توانند چشم اندازی از تاریخ خانواده و جهان به آنها ارائه دهند و از همه اینها مهمتر برای نوه ها کسی هستند که همیشه گوشی شنوا برای شنیدن حرف های آنها دارند.

پیوند محکم بین پدربزرگ و مادربزرگ و نوه ها می تواند در پدربزرگ و مادربزرگ ها احساس مفید بودن و مورد تقدیر واقع شدن ایجاد کند. آنها اغلب توجهی که از نوه های خود دریافت می کنند را بسیار با ارزش می دانند. علاوه بر این، خواندن، بازی کردن و یا فعالیت های مشترک می تواند هم مغز پدربزرگ و مادربزرگ ها و هم مغز کودکان را قوی و سالم نگهدارد.

ارتباط را ه دور با سالمندان

ارتباط با سالمندان  با عشق از راه دور

درمورد مادربزرگ و پدربزرگ هایی که به اندازه کافی نزدیک نیستند که بتوانند به راحتی و مکرر نوه های خود را ملاقات کنند هم شانس زیادی برای پیوندی قوی وجود دارد. استراتژی های زیادی برای پیوند و ارتباط بین آنها وجود دارد که موجب تقویت رفتارهای خوب در هردو طرف می شود.

برقراری ارتباط می تواند به چندین روش انجام شود. حتی اگر پدربزرگ و مادربزرگ ها علاقه ای به ارتباط پیامکی نداشته باشند آنها می توانند انواعی از تکنولوژی را که برایشان جذاب است را انتخاب کنند. به اشتراک گذاشتن آلبوم عکس های آنلاین، بازی کردن، ارسال ایمیل، صحبت کردن از طریق وب کم و فایل های صوتی راه هایی هستند که می تونند آنها را با نوه هایشان مرتبط نگهدارد و این رابطه تعاملی می تواند برای هردو طرف مفید و تاثیرگذار باشد.

روش های ارتباط سنتی مانند نامه نوشتن، تلفن کردن و یا هر ارتباط منحصربه فردی نیز می تواند در محکم کردن پیوند بین پدربزرگ و مادربزرگ و نوه ها مفید باشد. پدربزرگ و مادربزرگ می توانند از طریق عضویت در یک باشگاه مجازی کتاب، لیگ های ورزشی فانتزی، تبادل دستور پخت های مختلف و یا فعالیت های راه دور دیگر که هردو طرف را سرگرم می کند با نوه های خود در ارتباط باشند. و زمانیکه به این فاصله غلبه کنند بسیاری از نوه ها و پدربزگ و مادربزرگ ها از رابطه مستمر با یکدیگر لذت می برند.

فعالیت های مشتریک در ارتباط با سالمندان

ارتباط با سالمندان از طریق داشتن فعالیت های مشترک

اگرچه زمان بازدید از پدربزرگ و مادربزرگ می تواند زمانی برای دیدن اماکن دیدنی شهر و یا گردش های خاص باشد، اما حتی فعالیت های ساده نیز می تواند به محکم کردن رابطه و پیوند بین پدربزرگ و مادربزرگ و نوه ها کمک کند. کودکان می توانند از کمک آنها در تکالیف مدرسه و یا مشورت درمورد پروژه مدرسه استفاده کنند.

پدربزرگ و مادربزرگ ها احتمالا دوست دارند که از مدرسه یا تمرینات تیم کوچک آنها دیدن کنند. پیاده روی تفریحی، مشارکت در آشپزی، گردش های کوتاه می توانند زمان ویژه ای در ارتباط و پیوند بین پدربزرگ و مادربزرگ و نوه ها ایجاد کنند.

شروع پیوند جدید با یک نوجوان گاهی اوقات بیشتر می تواند یک چالش باشد ، اما با کمی صبر، راه هایی برای یافتن نقاط مشترک وجود دارد. بچه های بزرگتر ممکن است فعالیتی مانند گذراندن وقت در مرکز خرید را با پدربزرگ و مادربزرگ خود را ترجیح دهند تا به آنها نشان دهند که چه نوع موسیقی یا لباسی را دوست دارند. و یا شاید تنها نیاز دارند کسی به آنها گوش دهد و بگویند که چه چیزهایی آنها را آزار می دهد.

سفر پدربزرگ و مادربزرگ با نوه هایشان

جذابیت سفر نوه با پدر و مادر بزرگ در این است که والدین کودک در خانه  هستند. والدین می توانند با اطمینان از اینکه فرزندانشان همراه با کسانی هستند که از آنها مراقبت می کنند با خیال راحت استراحت کنند. این درحالی است که دو نسل مختلف از تجربه بی نظیر گذراندن وقت با کیفیتی متفاوت در مکان ها جالب و جدید در کنار یکدیگر لذت می برند.

سفرها می توانند زمانی را برای پیوند و ارتباط با سالمندان به صورت ویژه ای فراهم کنند ، خواه یک ماجراجویی مستقل باشد یا یک تور گروهی برنامه ریزی شده باشد از نوعی که توسط گردشگری ارائه می شود، می تواند یک راه  خاص برای گذراندن  انواع تعطیلات باشد. خاطرات نوه و پدر و مادر بزرگ در طول یک سفر می تواند موضوع بسیاری از دیدارهای خانوادگی و خاطرات و خنده ها باشد – و همه عکس ها می توانند به شما کمک کنند تا قلب مسافران را پس از جدا شدن از یکدیگر نزدیک به هم نگه دارد.

تعادل در ارتباط با سالمندان

ایجاد تعادل در ارتباط با سالمندان

موارد زیادی در پویایی یک خانواده وجود دارد که ممکن است درست عمل نکند، خواه در مورد دو نسل صحبت کنید یا سه نسل.

چه پدربزرگ و مادربزرگ بخشی همیشگی از زندگی نوه هایشان باشند و چه فقط بازدیدکننده های گاه به گاه باشند ممکن است مسائل زیادی از مشکلات بین فردی مطرح شود. برای مثال پدربزرگ و مادربزرگ ممکن است به نوه محبوب خود توجه زیادی کرده و نوه های دیگر را نادیده بگیرند. یا در حضور بچه هایشان از والدین انتقاد کنند. یا شاید پدربزرگ ها و مادربزرگ ها وقتی مرتباً برای مراقبت از نوه هایشان فرا خوانده می شوند، احساس  کنند از آنها سو استفاده می شود.

در مواقع دیگر، والدین یا فرزندان ممکن است خود را موظف بدانند که برای جمع شدن دورهم و فعالیت ها وقت بگذارند.

راه حل این مسائل چیست؟ ارتباط بین والدین ، فرزندان و پدربزرگ و مادربزرگ ها به طور یکسان معمولاً بهترین راه برای برطرف کردن سوء تفاهم ها و یا قرار دادن همه طرفین در یک تیم  است. اساسی ترین، ارزشمندترین و دوست داشتنی ترین کاری که شما می توانید انجام دهید احترام به نیازها و خواسته های شخصی اعضای مختلف خانواده است.

بیشتر بخوانید: چگونه در مورد بیماری آلزایمر پدربزرگ و مادر بزرگ به کودکان توضیح دهیم؟

 

مرکز پزشکی سلامت اول با کادری مجرب و حرفه ای در ارائه خدمات مراقبت و پرستاری د رمنزل است که سالهاست در این عرصه خدمت رسانی می نماید. این  مرکز با مجوز رسمی از وزرات بهداشت و کادری متشکل از پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمتگزاری به همشهریان گرامی می باشد.کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت نسبت به اعزام پرستار مورد نظر شما اقدام گردد.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527