شکاف در حال ایجاد در پرستاری از سالمند در آمریکا

تنها در چند دهه­‌ی پیش، پرستاری از سالمندان در بیمارستان­‌ها و خانه­‌های سالمندان خلاصه می­شد و مراقبت­‌های پزشکی به اندازه­‌ی کافی برای سلامت سالمندان و پوشش نیازهای پرستاری از سالمندان آمریکا مناسب بودند. با افزایش تعداد افرادی که در سنین 70، 80 و 90 سالگی و بالاتر زندگی می­کنند، آمریکا باید تعریف خود از پرستاری مداوم را جامع­تر کند.

ضرورت وجود پرستاران سالمند

میلیون­‌ها آمریکایی برای انجام وظایف روزمره­‌شان که فرد را ملزم به رفتن به خانه­‌ی سالمندان یا بیمارستان نمی­کند، به حمایت و کمک نیاز دارند. در حقیقت چند ساعت پرستاری از سالمندان در طی روز در منزل می­تواند از منتقل شدن بسیاری از سالمندان به بیمارستان­ها یا خانه­های سالمندان جلوگیری کند. به صورت سنتی، هنگامی که کمک­های بیشتری در پرستاری از سالمند مورد نیاز بود، اعضای خانواده برای مراقبت و پرستاری از سالمندشان به او سر می­زدند. با این حال شکاف­های قابل توجهی در این حالت به وجود آمده­اند. با سالمند شدن جمعیت کلی آمریکا، جمعیت اعضای خانواده که قابلیت پرستاری از سالمند را داشته باشند در حال کاهش است.

  • مراقبان خانوادگی کمتر برای ارائه خدمات پرستاری از سالمند: انجمن بازنشستگان آمریکا تخمین می­زند که نسبت مراقبان خانوادگی که توانایی پرستاری از سالمندان بالای 80 سال را داشته باشند به تعداد سالمندان از 7:1 در حال حاضر به 4:1 تا سال 2030 کاهش خواهد یافت و حتی به میزان کمتر 3:1 در سال 2050 خواهد رسید.
  • اساس کاهش حمایت: بین سال­های 2020 و 2030، تعداد افراد بالای 65 سال در مقایسه با جمعیت افراد مشغول به کار تقریبا دو برابر خواهد شد و از 20 درصد به 38 درصد خواهد رسید. این بدین معناست که جمعیت کل افراد با توانایی پرستاری از سالمندان در حال کاهش است.
  • افزایش فاصله بین اعضای خانواده: جامعه­ی در حرکت آمریکا به این مفهوم است که روز به روز تعداد بیشتری از اعضای خانواده دورتر و دورتر از همدیگر زندگی می­کنند. به طور میانگین سالمندان بالای 60 سال با یک یا تعداد بیشتری فرزند بزرگسال حدود بیش از 280 مایل (تقریبا 451 کیلومتر) دورتر از نزدیک­ترین فرزندشان زندگی می­کنند.

تمام این عوامل در ایجاد شکاف بیشتری در برنامه­ی مراقبت پیوسته در آمریکا ایفای نقش می­کنند. صنعت پرستاری از سالمندان در منزل به سالمندان کمک می­کند با وقار و عزت نفس زندگی کنند و احساس کنند جزء لاینفک جامعه و جهانی هستند که در آن زندگی می­کنند.

پرستاری از سالمند در آمریکا

پرستاری از سالمند در آمریکا

پرستاری از سالمند در منزل چیست؟

پرستاری از سالمند در منزل که دستمزد آن به صورت خصوصی پرداخت می­شود به عنوان راه حلی نوین برای از بین بردن شکاف­های ایجاد شده توسط روش­های پرستاری از سالمندان که به صورت سنتی انجام می­شد معرفی شد. روش­های سنتی پرستاری از سالمند شامل بیمارستان­ها، خانه­های سالمندان و خدمات اجتماعی مانند خانه­های سلامت هستند که بسیار کم گسترش یافته­اند و از پس تقاضای در حال رشد برای خدمات پرستاری از سالمند با کیفیت مطلوب بر نمی­آیند.

پرستاری از سالمندان در منزل این امکان را به سالمند می­دهد تا زمانی که بتواند به راحتی در منزل خود به زندگی و سلامت خود بپردازد. با اینکه ارائه دهندگان خدمات پرستاری از سالمند معمولا گواهی پزشکی ندارند، اما آموزش­های حرفه­ای می­بینند که به آن­ها در انجام فعالیت­های روزمره مانند استحمام، لباس عوض کردن، آماده کردن غذا، خوردن، حمل و نقل، کارهای در حال اجرا و کارهای سبک در خانه کمک می­کند.

مهم­تر از این، ارائه دهندگان خدمات پرستاری از سالمند با مصاحبت و همراهی با سالمند و وارد کردن او در مکالمات و انجام فعالیت­ها، به تحریک ذهنی سالمند می­پردازند. به علاوه به عنوان “چشم و گوش” دیگری در خانواده، متخصصان پرستاری از سالمند در منزل با شناخت عوامل احتمالی خطر مانند کاهش سلامت و زمین خوردن­های خطرناک و هشدار دادن به اعضای خانواده­ی فرد سالمند، از ایمنی سالمندان اطمینان حاصل می­کنند.

تفاوت­های بین پرستاری از سالمند در منزل و مراقبت بهداشتی از سالمند در منزل

نباید پرستاری از سالمند در منزل با مراقبت بهداشتی از سالمند در منزل اشتباه گرفته شود. مراقبت بهداشتی در منزل از نظر پزشکی مورد نیاز است و این مراقبت توسط یک پزشک برای سالمند تجویز شده است و ترکیبی از متخصصان پزشکی مانند درمانگران جسمی، کاردرمان­ها، مدکاران اجتماعی، پرستاران دیپلمه که دارای پروانه­ی رسمی هستند یا دستیاران مراقبت بهداشتی در منزل این خدمات را به سالمند ارائه می­کنند. خدمات بهداشتی ارائه شده شامل تهیه کردن و اداره­ی مصرف داروهای سالمند، تعویض پانسمان­های زخم یا کمک در انجام فعالیت و تمرین­های تجویز شده می­باشد.

مراقبت بهداشتی در منزل: مراقبتی که در درجه­ی اول دولت بودجه­‌اش را تامین می­کند

منابع مالی برای خدمات پرستاری از سالمند در منزل و مراقبت بهداشتی از سالمند در منزل نیز با هم متفاوت است. میزان زیادی از هزینه­های صنعت مراقبت بهداشتی در منزل – که 73 درصد یا 44.3 بیلیون دلار است – از طریق برنامه­های دولتی تامین می­گردد که بیشتر شامل خدمات درمانی و مراقبت­های پزشکب برای افراد بالای 65 سال است.

پرستاری از سالمند در منزل: مراقبتی که در درجه­ی اول خانواده بودجه­اش را تامین می­کند

هزینه­ی اکثر خدمات پرستاری از سالمند در منزل به صورت شخصی توسط خانواده­ها یا خود سالمندانی که از این مراقبت­ها استفاده می­کنند پرداخت می­گردد.

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

پیشنهاد مطالعه:

کمک داوطلبانه به سالمندان در آمریکا : یک رابطه برد-برد

1/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527