مراقبت روزانه از نوزادان دارای نیازهای ویژه

اگر شما دارای کودکی با نیازهای ویژه هستید، دراینصورت نیاز به پیدا کردن یک مرکز مراقبت روزانه از نوزاد دارید که به طور کامل به آنجا اعتماد داشته باشید. در اینجا پیشنهاداتی برای پیدا کردن یک مرکز مراقبت از کودکان خوب ارائه می شود.

هنگامی که کودک شما نیازهای ویژه ای دارد، باعث می شود شما در پیدا کردن یک مرکز قابل اعتماد و توانا با لایه ی دیگری از استرس روبرو شوید. امی هوترو، دکتر ، MPH، عضو آکادمی کمیته اجرایی اطفال آمریکا ( AAP) برای شورای کودکان معلول می گوید: “بر اساس قانون آمریکایی های معلول (ADA) ، مرکزهای دارای مجوز برای مراقبت از کودکان باید به آسانی در دسترس باشند و نیز آنها نمی توانند از ارائه ی مراقبت برای نوزاد دارای نیازهای ویژه سر باز بزنند.” (استثناهایی هم وجود دارد از جمله مراکز مراقبت از کودکان که توسط نهادهای مذهبی مانند کلیسا اداره می شوند. با اینحال، این بدان معنا نیست که پیدا کردن چنین مرکزی گشایشی برای کودک شما به همراه دارد و استانداردهای مراقبتی شما را به راحتی برآورده می کند.

مراقبت روزانه از نوزادان دارای نیازهای ویژه

هنگام پیدا کردن مرکز مراقبت روزانه، این چک لیست ایمنی را به همراه داشته باشد.

همه ایالت ها نیاز به مرکز مراقبت از کودکانی دارند که دارای مجوز باشند. این بدان معنی است که آنها باید حداقل استانداردهای بهداشتی، ایمنی و آموزش مراقب را برآورده کنند. این مراکز در معرض بازرسی های سالانه هستند. اما صدور مجوز نشان دهنده ی کیفیت نیست. شما نیاز به بازدید از چند مرکز و پرسیدن سوال هایی دارید تا مرکزی را پیدا کنید که بهترین جا را برای کودک شما تامین می کند. در حال چک کردن مرکز، در مورد این معیارهای مهم مراقبت از کودکان اطلاعات بیشتری کسب کنید:

آموزش مراقب

در مورد پرونده آموزش و پرورشی کارکنان جویا شوید. مراقب اصلی کودک خود را تعیین کنید و در مورد اینکه او چه آموزش و یا تجربه های خاصی در زمینه ی مراقبت از کودکان معلول داشته است، جویا شوید. آدم هارتمن ، M.D. ، استادیار مغز و اعصاب و اطفال در مرکز کودکان جان هاپکینز در بالتیمور می گوید: “در حالت ایده آل، مراقب باید با نیازهای ویژه آشنایی داشته باشد و یا حداقل متمایل به یادگیری این نیازها باشد”. ممکن است شما چند روز را در مرکز آموزش پرستار کودک خود بگذرانید و یا شما می توانید از یک دستیار بخواهید برای انجام این کار به شما کمک کند. در مورد روابط کارکنان نیز پرس وجو کنید. عادت کردن به یک پرستار کودک جدید می تواند هم برای کودک شما و هم برای خود شما دشوار باشد. بهتر است نوزاد شما یک مراقب را حداقل یک سال داشته باشد.

نیازهای بهداشتی درمانی

قبل از اینکه شما جستجوی خود را شروع کنید باید با حقوق قانونی فرزند خود همانطور که توسط ADA تضمین شده است، آشنا باشید. به عنوان مثال، حتی اگر بسیاری از مراکز مراقبت از کودکان دارای سیاست های منع استفاده از دارو به کودکان باشند، اگر کودک شما نیاز به دارو برای درمان ناتوانی خود داشته باشد، این امر نباید برای او صدق کند. ممکن است مرکز از شما بخواهد دستورالعمل هایی از دکتر فرزندتان ارائه کنید. اگر کودک شما نیاز به تجهیزات تطبیقی مانند یک صندلی خاص تغذیه داشته باشد، مرکز توسط ADA موظف به فراهم کردن آن است. معمولا، مرکز مراقبت از کودکان می تواند با کسورات یا اعتبارهای مالیاتی به جبران هزینه خرید این تجهیزات بپردازد.

نسبت بزرگسالان به کودکان

کارشناسان مراقبت از کودکان، نسبت چهار نوزاد در هر بزرگسال را توصیه می کنند. ممکن است کودک شما به توجه اضافی نیاز داشته باشد، بنابراین مهم است که مراقب او با نیازهای نوزادان کودکان متعدد دیگر درگیر نباشد. اندازه گروه نیز مهم است. به طور کلی، اگر فرزند شما در یک گروه 10 نفری کودکان یک ساله با یک مراقب حضور داشته باشد، مراقبت های فردی دارای کیفیت بهتری نسبت به یک گروه 20 نفری کودکان یک ساله با دو مراقب دریافت خواهد کرد.

اعتباربخشی

کارکنان در مراکز معتبر مراقبت از کودکان به طور داوطلبانه آموزش های اضافی فراتر از الزامات اجباری دولت دریافت خواهند کرد. انجمن ملی برای آموزش کودکان جوان ( NAEYC ) و انجمن ملی برای مراقبت از کودکان ( NAFCC ) برنامه های اعتباربخشی مراقبت از کودکان را ارائه می کند.

همچنین بخوانید: مرکز پرستاری مراقبتی یا خدمات پرستاری در منزل؟

تمیزی

مرکز مراقبت از کودکان از مکان های رشد میکروب به شمار می رود، مانند میکروب هایی که باعث سرماخوردگی می شوند. اگر ناتوانی کودک شما او را در معرض بالای خطر برای عوارض ناشی از عفونت قرار داده باشد، ضروری است که مرکز مراقبت از کودکان اعمال استریل سازی و بهداشتی مناسبی انجام دهد. سوزانا مک کولی، M.D، استاد اطفال در دانشگاه نورث وسترن فینبرگ مدرسه پزشکی در شیکاگو می گوید:”وجود ژل های دست الکلی، صابون و سینک ها علائم خوبی هستند.” میزها، گهواره ها و اسباب بازیهای مشترک باید به طور منظم ضد عفونی شوند. یک پرینت چاپی از سیاست های این مرکز در مورد کودکان بیمار و زمانی که آنها باید در خانه بمانند، دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیدا کردن یک مرکز مراقبت از کودکان با کیفیت برای کودک خود که دارای نیازهای ویژه ای است، از وب سایت Easter Seals  و Child Care Aware دیدن کنید. کودکان معلول و کودکان دارای نیازهای ویژه 25 درصد ثبت نام را در 80 مرکز Easter Seals  دارا هستند. بودجه ی مرکز Child Care Aware که توسط وزارت بهداشت و خدمات انسانی تامین می شود، والدین را با آژانس های دولتی مراقبت از کودکان متصل می کند.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527