لباس پوشاندن به بیمار آلزایمری

مراقبت از بیمار آلزایمری چالش‌هایی را دارد که در مراقبت از بیماران یا سالمندان دیگر مشاهده نمی‌شود. زوال عقل، فراموشی، کج‌خلقی و بسایری از مشکلات دیگر باعث می‌شود که بیمار از امور روزمره‌ی خود نیز باز بماند و لذا پرستار سالمند مجبور است که برای مراقبت از این بیماران به کوچک‌ترین مسائل نیز توجه داشته باشد. یکی از این مسائل به ظاهر کوچک ولی مهم، پوشاندن لباس به بیماران آلزایمری است.
برای کسی که آلزایمر دارد، لباس پوشیدن چالش های متعددی ایجاد می کند: انتخاب لباس، درآوردن و پوشیدن لباس ها و سر و کله زدن با دکمه ها و زیپ ها. به حداقل رساندن این چالش ها هنر یک پرستار سالمند کارکشته است!
• پرستار سالمند باید سعی کند تا فرد هر روز در یک زمان مشخص لباس بپوشد تا آن را به عنوان بخشی از زندگی روزمره انتظار داشته باشد.
• پرستار سالمند لازم است تا فرد را تشویق کند که تا جای ممکن لباس بپوشد. پرستار سالمند باید به فرد زمان بیشتری بدهد تا فشار یا عجله به وجود نیاید. هر گونه فشار یا عجله ممکن است باعث بروز پرخاش یا رفتارهای ناهنجار در بیمار شود.
• پرستار سالمند باید اجازه دهد تا شخص از انتخاب محدودی از لباس انتخاب کند. اگر او لباس های مورد علاقه‌ای را در نظر دارد، باید خرید چند مجموعه یکسان در نظر گرفته شود.
• برخی از لباس ها را در اتاق دیگری نگه داشته شوند تا تعداد انتخاب ها کاهش یابد. پرستار سالمند باید لباس‌ها را طوری در گنجه یا کمد نگه دارد که بیمار تنها دو یا سه انتخاب داشته باشد.
پرستار بیمار باید لباس ها را به ترتیبی که هستند، مرتب نماید تا فرد طبق فرآیند پیش برود.
• به بیمار یک مورد لباس در یک زمان ارائه داده شود و یا اگر شخص نیاز به راهنمایی دارد، پرستار سالمند باید گام به گام راهنماییش کند.
• لباسی انتخاب شود که راحت و برای پوشیدن و درآوردن آسان است و مراقبت از آن نیز راحت است. از کمربندهای الاستیک و پوشش های چسبی برای به حداقل رساندن درگیری با دکمه ها و زیپ ها استفاده شود.
با رعایت این موارد در پوشش، مراقبت از بیماران آلزایمری برای پرستار سالمند آسان‌تر شده و هم‌چنین ایمنی وی بیش‌تر تضمین می‌شود.

(امتیاز دهید)
ارتباط موثر پرستار و سالمند
مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527