مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

6 اقدام برای رانندگی بیمار آلزایمری و مراقبت از او

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

بیماری آلزایمر مهارت های مورد نیاز برای رانندگی را از فرد سلب می کند. اتخاذ این تصمیم که رانندگی بیمار آلزایمری کار ایمنی است، دشوار است و نیاز به دقت و حساسیت بالایی دارد. اگرچه فرد ممکن است به دلیل از دست دادن استقلال خود ناراحت باشد، ایمنی جهت مراقبت از بیمار باید در اولویت قرار گیرد.

برای برداشتن کلیدها آماده شوید

راننده‌های مبتلا به آلزایمر ممکن است در تشخیص راهنمایی‌های دیداری مشکل داشته باشند. علائم چشمی بی ربط مانند پریدن سگ از روی حصار ممکن است آنها را منحرف کند بنابراین آنها ممکن است متوجه نشانه های مهمی مانند چراغ ترمز و یا علائم رانندگی نشوند .همین امر مراقبت از بیماران آلزایمری را دشوارتر خواهد کرد.
مهارت های دیداری که به رانندگان کمک می کنند که مسافت را تخمین بزنند و مشکلات پیش روی ترافیک را پیش بینی کنند، در بیماران مبتلا به آلزایمر کاهش می‌یابد و خطراتی را متوجه آنان می‌سازد که مراقبت از بیماران برای جلوگیری از رانندگی و توجیه آن‌ها برای این کار را مهم می‌سازد:
• به عنوان پرستار سالمند او را توجیه کنید که رانندگی امن دیگر ممکن نیست، از جمله گم شدن در مکان های آشنا، رانندگی با سرعت زیاد یا بیش از حد کند، نادیده گرفتن علائم رانندگی، عصبانی و یا گیج شدن.
• به احساسات فرد در مورد از دست دادن توانایی رانندگی حساس باشید، اما برای مراقبت از بیمار هم که شده، بر درخواست خود که او دیگر این کار را انجام نخواهد داد استوار باشید. ثابت قدم باشید — به فرد اجازه رانندگی در ” روزهای خوب” را بدهید اما آن را در “روزهای بد “ممنوع کنید.

رانندگی بیمار آلزایمری
رانندگی بیمار آلزایمری

پیشنهاد مطالعه: مراقبت از خواب و خوراک بیماران آلزایمری
• در زمان جلوگیری از رانندگی بیمار آلزایمری، عزیز مبتلا به آلزایمرتان ممکن است مقاومت کند. به جای بحث کردن، راه های دیگری را برای دور زدن وی، حفظ روال و در نهایت مراقبت از بیمار ایجاد کنید.
• از دکتر درخواست کمک کنید. دکتر می تواند با اداره راهنمایی و رانندگی تماس حاصل کند و بخواهد که گواهینامه‌ی فرد را دوباره ارزیابی نمایند.
• جهت مراقبت از بیمار در صورت نیاز کلید ماشین را بردارید. اگر فقط داشتن کلید برای فرد مهم است، کلیدی غیرواقعی به وی بدهید.
• اگر همه چیزهای دیگر با شکست مواجه شد، ماشین را خاموش کنید و یا آن را به مکانی که فرد قادر به دیدن یا دسترسی به آن را نداشته باشد منتقل نمایید. مراقبت از بیمارتان از همه چیز مهم‌تر است.

در یک کلام: رانندگی بیمار آلزایمری بسیار خطرناک است و بهتر است از آن جلوگیری کنید.

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار