رانندگی و مراقبت از بیمار آلزایمری

بیماری آلزایمر مهارت های مورد نیاز برای رانندگی را از فرد سلب می کند. اتخاذ این تصمیم که رانندگی فرد مبتلا به آلزایمر کار ایمنی است، دشوار است و نیاز به دقت و حساسیت بالایی دارد. اگرچه فرد ممکن است به دلیل از دست دادن استقلال خود ناراحت باشد، ایمنی جهت مراقبت از بیمار باید در اولویت قرار گیرد.
برای برداشتن کلیدها آماده شوید:
راننده‌های مبتلا به آلزایمر ممکن است در تشخیص راهنمایی‌های دیداری مشکل داشته باشند. علائم چشمی بی ربط مانند پریدن سگ از روی حصار ممکن است آنها را منحرف کند بنابراین آنها ممکن است متوجه نشانه های مهمی مانند چراغ ترمز و یا علائم رانندگی نشوند .همین امر مراقبت از بیماران آلزایمری را دشوارتر خواهد کرد.
مهارت های دیداری که به رانندگان کمک می کنند که مسافت را تخمین بزنند و مشکلات پیش روی ترافیک را پیش بینی کنند، در بیماران مبتلا به آلزایمر کاهش می‌یابد و خطراتی را متوجه آنان می‌سازد که مراقبت از بیماران برای جلوگیری از رانندگی و توجیه آن‌ها برای این کار را مهم می‌سازد:
• به عنوان پرستار سالمند او را توجیه کنید که رانندگی امن دیگر ممکن نیست، از جمله گم شدن در مکان های آشنا، رانندگی با سرعت زیاد یا بیش از حد کند، نادیده گرفتن علائم رانندگی، عصبانی و یا گیج شدن.
• به احساسات فرد در مورد از دست دادن توانایی رانندگی حساس باشید، اما برای مراقبت از بیمار هم که شده، بر درخواست خود که او دیگر این کار را انجام نخواهد داد استوار باشید. ثابت قدم باشید — به فرد اجازه رانندگی در ” روزهای خوب” را ندهید اما آن را در “روزهای بد “ممنوع کنید.
• در زمان جلوگیری از رانندگی، عزیز مبتلا به آلزایمرتان ممکن است مقاومت کند. به جای بحث کردن، راه های دیگری را برای دور زدن وی، حفظ روال و در نهایت مراقبت از بیمار ایجاد کنید.
• از دکتر درخواست کمک کنید. دکتر می تواند با اداره راهنمایی و رانندگی تماس حاصل کند و بخواهد که گواهینامه‌ی فرد را دوباره ارزیابی نمایند.
• جهت مراقبت از بیمار در صورت نیاز کلید ماشین را بردارید. اگر فقط داشتن کلید برای فرد مهم است، کلیدی غیرواقعی به وی بدهید.
• اگر همه چیزهای دیگر با شکست مواجه شد، ماشین را خاموش کنید و یا آن را به مکانی که فرد قادر به دیدن یا دسترسی به آن را نداشته باشد منتقل نمایید. مراقبت از بیمارتان از همه چیز مهم‌تر است.
در یک کلام: بیمار مبتلا به آلزایمر نباید رانندگی کند.

(امتیاز دهید)
علت های متفاوت رشد قد کودک
مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527