پرستاری سالمند شدن، آنچه لازم است پیش از پرستار سالمند شدن بدانید

طبقه بندیهای بسیاری از رشته های خاص دانشجویان یا پرستاران جوان وجود داردکه ممکن است علاه مند ورود به آن باشند ، برای شما پرستار سالمند شدن یک راه فوق العاده برای به کار بستن مجموعه مهارتهای منحصر به فردتان و ایجاد تمایز با دیگران است. تبدیل شدن به پرستار سالمند جهت مراقبت از سالمند نیازمند دانش خاص و ذوق درونی است همچنین مراکز و مکانهایی وجود دارند که ممکن است شما در آن مشغول به کار شوید.

پیش از آنکه در مسائل مربوط به سالمندی غرق شوید نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه داشت:

شرایطی وجود دارد که لازم است با آن آشنا باشید:

همانطور که موسسه ی Discovering Nursing گزارش داده است سالمندان مستعد برای بسیاری از پریشانیهای متنوع و بیماریهایی اند که مقتضای سنشان است.

در نتیجه بهترین پرستار سالمند نسبت به شرایطی که مرتبط با تحرک، سلامت ذهنی و دیگر مشکلات جدی است آگاه است.

سالمندان در اوج خطر برای آسیب ها و بیماریها هستند. این امر ممکن است شامل مواردی مانند پوکی استخوان و شرایطی که باعث ایجاد مشکل در فعالیت جسمانی پایدار است و همچنین بیماریهای قلبی و سکته ی مغزی باشد.

اشخاصی که با آلزایمر و دیگر سرطانهای خاص زندگی میکنند ممکن است نیاز به یک مراقبت طولانی مدت داشته باشند و علایم و مشکلات متفاوتی را با توجه به سنشان بروز دهند. به این علت پرستار سالمند باید قادر به توجه به شرایط در حال تغییر و مداخله بر این اساس باشد.

به همین ترتیب سالمندان ممکن است اعمال بسیاری را از خود بروز دهند که به این معنا باشد که برنامه های مراقبت نظارتی پرستار سالمند و داروها مخصوصا اهمیت دارند.

پیشنهاد مطالعه: پرستار سالمند خوب برای مراقبت از سالمند در منزل

پرستاری سالمند شدن

پرستاری سالمند شدن

پرستار سالمند شدن ممکن است ایجاد احساس خستگی کند:

یکی از مواردی که پیش از پرستار سالمند شدن باید در ذهن خود داشته باشید نیاز به شکیبایی ذهنی و روانی است. پرستار سالمند در خط مقدم بعضی از سخت ترین بیماریها و شرایط است و در حالی که روابط شخصی با بیماران برقرار میکند میفهمد که صبور بودن در این بیماریها از نظر احساسی ممکن است بسیار دشوار باشد. برای پرستار سالمند در عین حال کارکردن با سالمندان میتواند فوق العاده با ارزش باشد. کالج Rasmussen اعلام کرد که تبدیل شدن به پرستارسالمند نیازمند داشتن خصلت متفکر بودن و مهارت در جذب است.

کار کردن خواه در یک مرکز مراقبت از سالمند یا در خانه های افراد یا در یک بیمارستان باشد امکان آن برای پرستار سالمند وجود داردکه روابطی صمیمی و پرمعنی با بیماران سالمند ایجاد کند. البته این موضوع ممکن است در صورتی که شرایط رو به بدتر شدن باشد باعث تشدید احساسات منفی باشد.

بیمارانتان نیازمند به احترام اند:

انجمن Nurse Together دریافته است که  در صورتی که پزشکان و پرستاران مشکل برقراری ارتباط داشته باشند برخی از بیماران سالمند قادر به تشخیص این ضعف آنها خواهند بود.

مهارتهای مشابهی که باعث موفقیت پرستاران در حوزه ای  دیگر از علم پزشکی میشود میتواند برای مراقبت از سالمندان توسط پرستار سالمند مورد استفاده قرار گیرد. به همین دلیل مهم است که به خودتان جهت تبدیل شدن به بهترین پرستار سالمند توجه داشته باشید. این امر به آن معناست که شبها خواب خوبی داشته باشید به علاوه اینکه وعده های غذایی خوبی بخورید و سالم بمانید.

در عین حال سرمایه گذاری احساسی بیش از اندازه بر سالمند و بیمار تحت مراقبت ممکن است منجر به استرس اضافی برای پرستار سالمند شود. انجمن Nurse Together همچنین اعلام کرد که مراقبت و درمان بیماران سالمند تجربه ای مهم برای پرستار سالمند است زیرا پرستار سالمند بودن میتواند فرصتی برای روبرو شدن با مرگ و میر در یک قالب طبیعی و قابل فهم تر باشد.

سالمندان نیاز به یک مربی دارند:

بالاتر از همه چیز بهترین کاری که پرستار سالمند میتواند برای بیماران سالمند انجام دهد این است که یک دوست متحد و یک مربی مفید برایشان باشد. به این طریق شما تا آنجا میتوانید به سالمندان کمک می کنید که احساس راحتی و آرامش کنند.

به همین ترتیب شما میتوانید با ارائه ی منابع آموزشی و وقت گذاشتن برای توضیح یک وضعیت یا درمان یا مراقبت ، اضطراب بیماران خود را کاهش دهید. همزمان ایده ی مربی بودن برای پرستار سالمند نیز قابل اجراست. بیماران یک پرستار سالمند ممکن است نیازمند حمایت در پیوستن به یک برنامه ی مراقبتی باشند  و راهنمایی سازنده بهترین راه رسیدن به نتایج مطلوب است. این امر ممکن است باعث کمک به بیمار جهت مصرف دارو به طور منظم و تضمین یک رژیم غذایی و ورزشی موفق باشد.

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

پیشنهاد مطالعه: تاثیر پرستار سالمند در شادی سالمندان

 

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527