مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

مقاومت سالمندان در برابر مراقبت

مقاومت سالمندان در برابر مراقبت

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مراقبت از سالمند میتواند چالش برانگیز باشد بخصوص اگر سالمند مورد نظر آشنا یا فامیل باشد.بفهمید چه چیزی مراقبت از سالمند را با دشواری روبرو میکند و اینکه چگونه میتوان سالمندان را به همکاری تشویق کرد.یکی از سخت ترین چالش هایی که هنگام مراقبت از سالمند با آن روبرو خواهید شد مقاومت او در برابر مراقبت است.چگونه میتوان به سالمندانی که کمک نمیخواهند یا در برابر آن مقاومت میکنند کمک کرد.چگونه مقاومت در برابر مراقبت از سالمند پیشرفت خواهد کرد و راه حل هایی برای بهبود همکاری به هنگام مراقبت از سالمند.

چه چیزی باعث مقاومت در برابر مراقبت از سالمند میشود ؟

اگر سالمند مورد نظر به مراقبت نیاز داشته باشد ممکن است با مشکلاتی از قبیل مشکل حرکتی، مشکل روانی و کمبود استقلال روبرو شود.پذیرش مراقبت ممکن است به معنای چشم پوشی از حریم خصوصی و عادت کردن به روال جدیدی باشد.در نتیجه ممکن است سالمند احساس ترس،آسیب پذیری و خشم کند که نیاز به مراقبت دارد یا در مورد اینکه به یک بار بر دوش خانواده و دوستان شده احساس گناه کند.در بعضی موارد سالمند ممکن است یک دنده باشد و نگرانی های روانی داشته باشد یا به طور ساده مراقبت از سالمند را نوعی ضعف بداند.سالمند همچنین ممکن است در مورد قیمت انواع مراقبت نگرانی هایی داشته باشد.کمبود حافظه نیز مراقبت از سالمند را با مشکل مواجه میکند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای جامع برای مراقبت از سالمند مبتلا به آلزایمر

مقاومت سالمندان در برابر مراقبت

بهترین راه برای نزدیک شدن به سالمندان در مورد مسئله مراقبت از سالمند

اگر به اینکه سالمند شما نسبت به مراقبت مقاومت نشان دهد تردید دارید بهتر است موضوع مراقبت از سالمند را پیش نکشید.معین کنید که چه نوع مراقبتی مورد نیاز است قضاوت درستی در مورد اینکه کدام نوع مراقبت از سالمند نیاز است و کدام به بهترین شکل کارآمد خواهد بود، داشته باشید. زمانی را انتخاب کنید که شما و سالمند راحت هستید این کمک میکند که بهتر به حرف های یکدیگر گوش دهید و نظرات خود را بگویید.در مورد ترجیحات سالمند از او سوال کنید،ترجیح میدهد کدام عضو از خانواده یا کدام نوع از خدمات مراقبت او را تامین کند.درحالی که ممکن نیست تمام خواسته های سالمند را به اجرا درآورید این مهم است که آنها را به فکر کردن وادار کنید.اگر سالمند متوجه بعضی مسائل نشد توضیحات و تصمیم هایی را که شما از او انتظار دارید متوجه شود به نحوه ساده تری بیان کنید.از کمک اعضای خانواده استفاده کنید.خانواده و دوستان میتواند به متقاعد کردن سالمند برای پذیرش مراقبت از سالمند کمک کند. اگر برای اولین بار مسئله مراقبت از سالمند را پیش میکشید و سالمند نمیخواهد در مورد موضوع بحث کند مایوس نشوید و بعدا دوباره امتحان کنید.

بهترین راه حل ها برای اداره مقاومت در برابر مراقبت

متقاعد کردن برای پذیرش مراقبت برای کسی که در حال افزایش سن است میتواند مشکل باشد،برای تشویق به همکاری میتوانید مراقبت از سالمند را به طور آزمایشی امتحان کنید از او نخواهید که یک تصمیم قطعی درمورد اینکه چگونه مراقبتی را دریافت خواهد کرد بگیرد.آزمایش کردن به سالمند فرصت میدهد که فواید حمایت و مراقبت از سالمند را تجربه کند. مراقبت از سالمند را به گونه ای مثبت برای او توضیح دهید به مراقبت از سالمند به عنوان یک فعالیت دوستانه اشاره کنید.از کسی که مراقبت از سالمند را تامین میکند به عنوان یک دوست یاد کنید. نیازهای خود را توضیح دهید.از سالمند بخواهید که برای آسان تر کردن شرایط زندگی مراقبت از سالمند را قبول کند. در بعضی موارد لازم است که یکی از طرفین در مورد بعضی از مسائل مشخص کوتاه بیاید. سعی کنید که دید سالمند را درک کنید و روی موضوع اصلی متمرکز شوید، از بحث کردن در مورد مسائل جزئی مربوط به سالمند پرهیز کنید. توضیح دهید که مراقبت از سالمند به دوام استقلال کمک میکند. پذیرفتن کمک به سالمند امکان میدهد که مدت بیشتری در خانه صرف کند. به سالمند کمک کنید که با کمبود استقلال کنار بیاید و توضیح دهید که مراقبت از سالمند یک شکست شخصی نیست. به سالمند کمک کنید که فعال بماند و با خانواده و دوستان در ارتباط باشد و فعالیت های فیزیکی مناسبی را انجام دهد. به یاد داشته باشید که این راه حل ها برای افرادی با بیماری dementia(نوعی بیماری روانی) مواجه هستند مناسب نخواهد بود.

 

مقاومت سالمندان در برابر مراقبت

چه کار دیگری میتواند انجام شود ؟

اگر سالمند شما به مقاومت کردن در برابر مراقبت ادامه دهد و خود را به مخاطره اندازد از کمک یک پرستار حرفه ای بهره گیرید. سالمند شما ممکن است بیشتر به نصیحت یک دکتر،وکیل یا مسئول مراقبت در مورد اهمیت دریافت مراقبت متمایل باشد. مقاومت در برابر مراقبت چالشی است که مراقبان ممکن است با آن روبرو شوند.با شریک ساختن سالمند در تصمیم گیری ها در مورد مراقبت از او و توضیح دادن در مورد فواید حمایت و کمک، میتوانید به سالمند خود کمک کنید که احساس راحتی کند و آسان تر مراقبت از سالمند را بپذیرد.

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

پیشنهاد مطالعه: 10 اصول مراقبت از سالمند پس از عمل جراحی

 

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار