مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

ایجاد رابطه پرستار کودک با کودک ، چگونگی انجام و رعایت رفتار

ایجاد رابطه پرستار کودک با کودک ، چگونگی انجام و رعایت رفتار

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

کار پرستار کودک به ویژگی های خاصی نیاز دارد. به عنوان یک پرستار کودک، باید تفاوت بالینی کودکان و بزرگسالان را بدانید. تفاوت فیزیکی این دو گروه، تنها جنبه مراقبتی برای پرستار کودک نیست. پرستار کودک باید به خوبی در برقراری ارتباط مهارت داشته باشد.

پرستار کودک برای موفقیت در برقراری ارتباط باید ابتدا رابطه با کودک را بسازد. سپس سطوح را به یکدیگر نزدیک کرده و رابطه کودک-پرستار کودک را جذاب کند. سلامت اول در ادامه، چند نکته کاربردی را برای موفقیت پرستار کودک در برقراری یک ارتباط آرام و بدون اضطراب، آورده ایم:

1. ایجاد رابطه پرستار کودک با کودک

پرستار کودک در مرحله اول باید با کودک و والدینش یک ارتباط ایجاد کند. به همین منظور، بهتر است که پرستار کودک ابتدا با کودک صحبت کند و بعد از آن به صحبت با والدین بپردازد. این کار سبب می شود تا کودک اعتماد اولیه را نسبت به پرستار کودک به دست آورد.

خوب است که پرستار کودک قبل از شروع مراحل درمانی، کودک را با برخی وسایل و تجهیزات آشنا کند. برای مثال پرستار کودک می تواند گوشی پزشکی را به کودک نشان دهد تا کودک ترسی از این تجهیزات نداشته باشد. پرستار کودک همچنین می تواند برای آرام کردن کودک از تکنیک تنفس عمیق استفاده کند و کارش را بعد از اینکه کودک چند نفس عمیق کشید، شروع کند.

نکته مهم دیگر این است که پرستار کودک باید حتما پیش از شروع کار، مراحل درمانی و کاری که قصد انجام آن را دارد را برای کودک به زبانی ساده توضیح دهد. این کار باعث می شود تا علاوه در کاهش نگرانی کودک، رابطه صمیمی تری میان کودک و پرستار کودک شکل بگیرد.

2.ایجاد یک محیط آرام برای کودک

یک اتاق آزمایش در آزمایشگاه می تواند برای یک کودک بیمار بسیار ترسناک باشد. بنابراین، پرستار کودک نباید آماده کردن محیط را فراموش کند. پرستار کودک می تواند با چند اسباب بازی و عروسک و یا حتی چند کاغذ و خودکار رنگی، فضای اتاق را برای کودک آماده کند. انجام این کار توسط پرستار کودک تاثیر بسیار زیادی در کاهش اضطراب و ترس کودک خواهد داشت. پیشنهاد می‌شود: آیا برای آغاز کار خود به عنوان پرستار کودک آماده هستید؟

3. نشستن در کنار کودک

ایستادن پرستار کودک در کنار کودک بیماری که روی تخت خوابیده است، برای کودک کمی نگران کننده خواهد بود. بنابراین بهتر است که پرستار کودک در هنگام صحبت کردن و یا انجام امور درمانی، روی صندلی در کنار کودک بنشیند و یا به گونه ای، هم ارتفاع با کودک قرار بگیرد.

4. کمک گرفتن از کودک

کودکان به صورتی ذاتی به کمک کردن علاقه دارند. پرستار کودک نیز می تواند از این ویژگی استفاده کرده و با کمک گرفتن از آنها، مقادیر زیادی از اضطراب آنها را کاهش دهد.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.