چه مسائل اخلاقی و حرفه ای باید توسط پرستار سالمند رعایت شود

مراقبت از سالمندانی با مشکلات خاص برای پرستار سالمندی که امور شخصی زیادی نیز دارد، کار دشواری است. پرستار سالمندی که باید امور خانه خودش را انجام بدهد، از فرزندش مراقبت کند و …، نمی تواند از یک سالمند با بیماری و مشکلات خاص مراقبت کند. بنابراین، این پرستار سالمند نباید این مسئولیت را در این شرایط بپذیرد.

همچنین، بسیاری از سالمندان هستند که مشکلات و مسائل کوچک را بزرگ جلوه می دهند. این موضوع می تواند برای پرستار سالمند اتلاف وقت های زیادی را به وجود بیاورد. در هر صورت، پرستار سالمند باید به صورت “سالمند محور” از سالمندان مراقبت کند. به این معنی که پرستار سالمند باید سالمند را در اولویت اول و دیگر مسائل را در اولویت های بعدی قرار دهد.

پرستار سالمند باید در کنار سالمند باشد و به او احترام بگذارد. احترام پرستار سالمند برای سالمند بسیار ارزشمند است و باعث می شود که سالمند اعتماد به نفس خود را از دست ندهد.

کرامت سالمند بسیار مهم است که پرستار سالمند باید رعایت نماید

پرستار سالمند باید همیشه به یاد داشته باشد که جذابیت زندگی برای افراد مسن به مرور زمان کم و کمتر می شود. کهولت سن برای هر فرد، فارغ از وضعیت مالی و جسمی رخ می دهد. بسیاری از سالمندانی که تحت مراقبت پرستار سالمند هستند، از مشکلاتی مانند افسردگی، درد، خستگی، بیماری، تنهایی و … رنج می برند. این سالمندان هر لحظه ممکن است عزت نفس خود را از دست بدهند و تسلیم پرستار سالمند بشوند. آنها می دانند که دیگر نمی توانند چیزی را کنترل کنند. آنها باید در هر شرایطی به حرف پرستار سالمند گوش دهند و دستورات او را پیروی کنند. آنها از تهیه غذا برای خودشان، حمام کردن، بعضی فعالیت های روزانه و گاهی حتی راه رفتن ناتوان هستند و برای انجام این امور به کمک پرستار سالمند نیاز دارند. این موضوع فشار روحی بسیار زیادی را برای آنها به همراه دارد. وظیفه پرستار سالمند در این شرایط، تقویت اعتماد به نفس و کرامت این سالمندان است. این وظیفه پرستار سالمند، با احترام گذاشتن به سالمند محقق می شود.

زانو درد در سالمندان
مطالعه کنید

حمایت مراقب سالمند از فرد سالخورده بسیار تاثیر گذار است

پرستار سالمندی که در خانه سالمند از او مراقبت می کند، می تواند با حمایت از سالمند، او را به انجام بعضی امور تشویق کند. پرستار سالمند همچنین می تواند گاهی با صحبت کردن و گپ زدن در مورد موضوع مورد علاقه سالمند، آرامش زیادی را به سالمند ببخشد. این نکات ساده، تاثیر بسیار زیادی در روحیه سالمند و همچنین کیفیت مراقبت پرستار سالمند خواهد داشت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527