مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

ویژگی های یک مرکز پرستاری کودک مناسب

مرکز پرستاری کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

انتخاب یک مرکز پرستاری کودک مناسب نیازمند پاسخ به سوالات متعدد و هوشیاری کامل است. برای این کار تحقیقات خود را تقریبا شش ماه قبل از نیاز به مرکز پرستاری کودکان شروع کنید (ممکن از ظرفیت مرکز پرستاری اشباع شود.) و از معیارهای مطرح شده در ادامه به عنوان راهنما استفاده کنید.

اعتبار بین مشتریان

یک مرکز پرستاری کودکان مناسب باید فضای خوش برخورد و دوستانه ای داشته باشد و به خاطر محیط پرورشی مناسبش شناخته شده باشد. از آشنایانی که از مرکز پرستاری کودک استفاده کرده اند نظرشان را در مورد مراکزی که می شناسند بپرسید، یا زمان پایان کار یک مرکز پرستاری کودک از والدینی که مشغول تحویل کودکانشان هستند در مورد مرکز پرستاری مورد نظر بپرسید.

بیشتر بحوانید : بهترین مرکز خدمات پرستاری

قوانین اساسی وضع شده

مرکز پرستاری کودک باید درمورد مسائلی مانند زمان سپردن کودک و زمان تحویل او انعطاف پذیر باشد. در عین حال باید قوانین قاطعی درباره ی اداره ی مسائل مهم و اضطراری داشته باشد. مرکز پرستاری باید قوانین خود را به صورت کتبی به شما اعلام کند. در این صورت شما و کودکتان نیز موظف به اجرای قوانین هستید.
قوانین مربوط به بیماری مرکز پرستاری کودک را بررسی کنید. یک مرکز پرستاری کودک مناسب به کودکان بیمار اجازه ی ورود نمی دهد یا از کودکان بیمار به صورت مجزا مراقبت می کند و با چک آپ های برنامه ریزی شده در صورت بیماری کودک سریعا اطلاع می دهد.

ویژگی های یک مرکز پرستاری کودک مناسب

برنامه های آموزشی

مرکز پرستاری کودک باید برنامه ی مشخصی در همه ی زمینه ها داشته باشد. برنامه های تلوزیونی نباید بخش عمده ی روز را شامل شوند. مرکز باید برنامه های تحصیلی و آموزشی درباره ی حیوانات، فرهنگ های مختلف و مسائل دیگر متناسب با سن کودک داشته باشد. یک برنامه ی مناسب هم موجب پیشرفت کودک شما می شود و هم باعث می شود کودک تفریح بیشتری داشته باشد.
به دنبال مرکز پرستاری کودکی باشید که وسایل بازی متنوع و جذابی برای پرورش استعدادهای کودک شما متناب با سن او داشته باشد.

پرسنل پرستاری ماهر

پرستاران کودک باید تحصیل کرده و مسئولیت پذیر باشند. کمک های اولیه و CPR (احیای قلبی – ریوی) را آموزش دیده باشند. پرستاران کودک ماهر معمولا سوالاتی درباره ی وضعیت سلامتی کودک و مسائلی که باید درباره ی کودک رعایت کنند از شما می پرسند.
مطمئن شوید که مرکز پرستاری کودک پرسنل کافی برای نگهداری از کودکان دارد. نسبت پرستاران به کودکان با توجه به گروه سنی و وضعیت جسمی و سلامتی کودکان متفاوت است.
به دنبال مرکز پرستاری کودکی بگردید که حقوق مناسبی به پرستاران و کارمندان خود می دهد. حقوق کم به معنی آن است که پرستاران به خوبی از کودک شما مراقبت نخواهند کرد.

بیشتر بخوانید : 8 روش‌ تشخیص بهترین مرکز پرستار

غذای سالم

اگر برنامه مرکز پرستاری این است که شما خود غذای کودک را تهیه کنید، محدودیت های غذایی مرکز را بررسی کنید. مراکز پرستاری کودک که در آنها شیرینی و شکلات ممنوع است مسلما کودک را ناراضی خواهد کرد.
اگر مرکز پرستاری خود برنامه ی غذایی دارد بررسی کنید که آیا وعده ها و میان وعده ها سالم هستند؟ آیا کودک شما نسبت به غذای خاصی آلرژی دارد؟ آیا برنامه ی غذایی مرکز پرستاری با عادت های غذایی کودک شما سازگار است؟

ویژگی های یک مرکز پرستاری کودک مناسب

ایمنی و نظافت

در یک مرکز پرستاری کودکان کف، دیوار ها، راهرو ها و آشپزخانه باید تمیز باشد. آشپزخانه از سرویس بهداشتی فاصله داشته باشد. پرسنل باید پاکیزگی را رعایت کنند. مرکز پرستاری باید فضای کافی نیز داشته باشد. بنابر NAEYC (موسسه ی بین المللی تحصیلات کودکان) هر کودک به فضای 35 فوت مربع در فضای درون ساختمان و 75 فوت مربع فضای بیرون احتیاج دارد.
مطمئن شوید که ساختمان از ایمنی کامل برخوردار است. وسایل بازی باید سالم و مطابق سن کودک باشند. پنجره ها باید دارای حفاظ باشند. داروها و مواد سمی باید دور از دسترس کودکان قرار گیرند. تخت ها باید تمیز و راحت باشند. زمین بازی کودکان نیز باید از ایمنی لازم برخوردار باشد.
به دنبال مرکز پرستاری کودکی بگردید که به اندازه ی کافی فضای بازی در بیرون از ساختمان داشته باشد. کودکانی که هر روز در بیرون از ساختمان بازی می کنند از نظر جسمی، ذهنی و اجتماعی بهتر رشد می کنند. اگر با توجه به فضای شهری مرکز پرستاری ای وجود ندارد که فضای بازی در بیرون از ساختمان را فراهم کند، لااقل مکانی را انتخاب کنید که به اندازه ی کافی فضای بازی در درون ساختمان را داشته باشد.

گواهی و پروانه ی مرکز پرستاری کودک

از مسئولین مرکز پرستاری بخواهید که گواهی کاری خود را نشان دهند. در صورت امکان گواهی های لازم از نظر NAECY را نیز در نظر بگیرید. البته گواهی های متعدد به معنی ایده آل بودن نیست ولی در صورتی که مرکز هیچ گواهی معتبری ندارد انتخاب عاقلانه ای نیست.
در پایان باتوجه به تمامی نکات و توان خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است

 

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار