یافتن بهترین مرکز مراقبت از سالمندان

فرقی نمی کنید برای خودتان می خواهید یا برای دیگران ؛ پیدا کردن یک مرکز مراقبت از سالمندان مناسب می تواند کار بسیار سختی باشد و برای تمامی کسانی که درگیر آن هستند چالشی مالی و عاطفی تلقی شود . به هر حال هر چه بیش تر برای آن آماده باشید ، نتیجه بهتری خواهید گرفت .

? مرکز مراقبت از سالمندان به چه معناست ؟
یک مرکز مراقبت از سالمندان محلی است برای افرادی که نمی توانند مراقبت های لازم را در منزل دریافت کنند و همچنین به بیمارستان نیازی ندارند . اصولاً یک مرکز مراقبت از سالمندان به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات می باشد . برخی از این مراکز مانند بیمارستان ها خدمات فیزیوتراپی ارائه میدهند و گفتار و کار درمانی دارند همچنین برخی بخش های مخصوصی برای آلزایمر و یا بیماری های ذهنی دیگر دارند . این مراکز فقط مخصوص افراد سالمند نیست و افرادی که به خدمات شبانه روزی نیاز دارند نیز می توانند از آن استفاده کنند . در هر مرکز مراقبت از سالمندان قوانین خاصی وجود دارد و برای تمامی کار ها ( مانند پیاده روی ، خواب ، خوراک و … ) برنامه ریزی وجود دارد . در بسیاری از این مراکز سالمندان مانند خانواده ای هستند که فعالیت ها و وعده های غذایی مشترکی دارند . یک مرکز مراقبت از سالمندان می تواند شرایط نگه داری حیوان خانگی را برای سالمند مهیا کند .

? جست و جو های اولیه
قبل از اینکه به مراکز مختلف سر بزنید پرس و جو کنید :
– از دکتر خود ، خانواده ، دوستان ، همسایگان و افرادی که تجربیاتی در زمینه ی یافتن یک مرکز مراقبت از سالمندان مناسب دارند سوال کنید .
– با سرویس های خدمات اجتماعی تماس بگیرید و در مورد گزینه های مناسب پرس و جو کنید .
– برای پیشنهادات بهتر در زمینه یافتن یک مرکز مراقبت از سالمندان مناسب با مرکز مشاوره محلی تماس برقرار کنید .

علائم آلزایمر در سالمندان چیست؟
مطالعه کنید

? انتخاب مرکز مراقبت از سالمندان مناسب
اگر پرس و جوی لازم را به عمل آورده اید به مراکزی که به نظر ایده آل می آیند سر بزنید و در زمان هایی که آن جا هستید به سوالات زیر فکر کنید :

• آیا کارمندان دوست داشتنی و قابل احترام هستند ؟
• آیا این مرکز مراقبت از سالمندان بهداشتی است ؟
• آیا سالمند می توانند زمان پیاده روی و خواب و خوراکش را انتخاب کند ؟
• آیا می تواند هر زمان درخواست غذا و نوشیدنی کند ؟
• آیا کیفیت غذا خوب است ؟
• ملاقات با سالمند زمان مشخصی دارد یا خیر ؟
• آیا سالمند می تواند حیوان خانگی خود را همراه بیاورد ؟
• آیا مرکز مراقبت از سالمندان مورد نظر خدمات حمل و نقل نیز ارائه می دهد ؟
• آیا سالمند می تواند اتاق خود را بنا به میل خود بچیند ؟
? کارمندان
بنا به قوانین فدرالی در هر مرکز مراقبت از سالمندان باید کارکنان به تعداد کافی حضور داشته باشند . آیا کارکنان از برچسب نام استفاده می کنند ؟ آیا کارکنان ساکنان مرکز مراقبت از سالمندان را به نام می شناسند ؟ آیا قبل از ورود به اتاق سالمند در می زنند ؟ آیا پزشکی بین کارمندان وجود دارد ؟
? هزینه ها
در یک مرکز مراقبت از سالمندان هزینه ها بر اساس مکان و نوع مراقبت تعیین می شوند و هزینه به فرد ارائه دهنده خدمات نیز بستگی دارد . برخی از مراکز تمام هزینه را یک جا دریافت می کنند و برخی هزینه خدمات اضافی را به صورت جداگانه دریافت می کنند .

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527