یافتن خدمات مراقبت در منزل مناسب برای سالمند

می توان بر اساس نیازهای فرد سالمند ارزیابی کرد که کدام یک از خدمات مراقبت در منزل برای شخص مناسب است.

یافتن ارائه دهندگان خدمات مراقبت در منزل

1. از دوستان و آشنایان شروع کنید. گاهی بهترین ارجاعها از طریق افراد خانواده، دوستان، همسایهها و یا همکاران انجام میشود. مثلا ممکن است فردی در همسایگی باشد که علاقمند است گاهی به فرد سالمند سر بزند یا بتواند به حفظ و مراقبت از حیاط بپردازد. اگر عضو کلیسا یا پرستشگاههای محلی باشید، ممکن است در آنجا فعالیتهای اجتماعی در جریان باشد یا وعدههای غذایی داده شود. از مردم بپرسید تا به حال فردی را داشتهاند که به آنها خدمات مراقبت در منزل ارائه کند و به او اعتماد داشته باشند. پزشک فرد یا دیگر متخصصان مراقبت از سلامت نیز ممکن است سالمند را به افراد و جاهای مناسبی ارجاع دهند. از دوستانتان در مورد مرکز خدمات در منزلی که احیانا می‌شناسند بپرسید.


2. از منابع حمایتی مخصوص سالمندان بهره ببرید. مراکز دولتی مخصوص سالمندان و منابع حمایتی از آنها مکانهای خوبی برای شروع هستند. برای سلامت در منزل باید با پزشک یا دیگر متخصصان مراقبت از سلامت و مراقبت در منزل برای روند ارجاع هماهنگی انجام شود و باید دقیقا بدانید که بیمه کدام یک از موارد پزشکی را تحت پوشش قرار میدهد.مراکز ارائه خدمات دولتی یا مراکز خدماتی مستقل و خصوصی در منزل
با جستجو برای خدمات مراقبت در منزل، خصوصا مراقبت شخصی و مراقبت از سلامت، احتمال دارد با مراکزی با خدمات کامل یا مراکز مستقل ارائه کنندهی خدمات مراقبت در منزل آشنا شوید. کدام یک انتخاب بهتری خواهد بود؟ در زمان انتخاب باید به نکات زیر توجه کنید.


3. مراکز دولتی با خدمات کامل معمولا هزینهی بالاتری دارند که میتواند قابل توجه باشد. از آنجایی که فرد مراقب برای یک سازمان کار میکند، رسیدگی به مسائل مربوط به مالیات و صورتحساب سادهتر خواهد بود. همچنین میتوان سابقهی مجوز مراکز خدماتی را برای اطمینان بیشتر بررسی کرد. اگر یک مراقب کار را رها کند یا به اندازهی کافی به مسئولیت خود نپردازد یا بیمار شود، میتوان به سرعت فرد دیگری را جایگزین او کرد.

یافتن خدمات مراقبت در منزل مناسب برای سالمند
4. مراکز خدمات مراقبتی مستقل هزینهی کمتری در بردارند، اما باید حواستان به مسائل مالیاتی و الزامات تامین اجتماعی باشد، زیرا شما یک مراقب در منزل را به عنوان کارمند استخدام میکنید. همچنین بهتر است به خوبی زمینههای کاری فرد و مشخصات و هویت فرد را بررسی کنید، زیرا هیچ تایید مستقلی در این حالت وجود ندارد (حقیقت این است که هر یک مراقبین در مراکز خدمات در منزل مورد تضمین و حمایت قاونی و دارای مجوز است). در صورت بیمار شدن فرد مراقب یا رها کردن ناگهانی کار توسط وی، شما خودتان باید جانشین او شوید (یک مرکز مراقبت در منزل خوب این مشکل را هم به سرعت حل می‌کند).
نکاتی در مورد استخدام ارائه دهندگان خدمات مراقبت در منزل
اینکه به چه کمکهایی نیاز دارید و در چه کشوری زندگی میکنید بر تصمیم شما تاثیر گذار است. برای مثال، استخدام کسی برای انجام خرید یا رسیدگی به خانه با استخدام کسی برای ارائه خدمات مراقبت در منزل متفاوت است. با این حال نکاتی اولیه وجود دارند که باید مد نظر قرار داد. به خاطر داشته باشید که هر چه زمان و دقت بیشتری در روند استخدام مراقب ر منزل به خرج دهید، نتایج بهتری خواهید گرفت.


5. با چندین متقاضی مراقبت در منزل به صورت حضوری پیش از استخدام مصاحبه کنید. میتوانید ابتدا یک مصاحبهی اولیه در یک مکان عمومی انجام دهید تا پیش از آمدن افراد متقاضی به خانهتان با آنها ملاقات کنید. حتی اگر میخواهید از یک مرکز خدماتی مراقبت در منزل خدمات بگیرید، باید ابتدا با مراقبی که برای شما انتخاب شده ملاقات کنید تا اطمینان حاصل کنید که برای کار شما مناسب است.


6. در مورد وظایفی که میخواهید بر عهده مراقب بگذارید دقیق باشید و اطمینان حاصل کنید که وی با انجام آن وظایف راحت است. سوالهایی از متقاضی بپرسید تا از تجربیات و کفایت وی آگاهی پیدا کنید. اگر از مراکز خدماتی مراقبت در منزل مستقل (خصوصی) مراقبی را برای مراقبت در منزل استخدام میکنید، بهتر است در ابتدا قراردادی تنظیم کنید که در آن وظایف، مراحل پرداخت دستمزد و شرایط فسخ قرارداد مشخص باشد.


7. اگر از یک سازمان دولتی خدمات میگیرید، از تمام خدماتی که باید به شما ارائه شود آگاهی پیدا کنید. چه چیزهایی دقیقا در قرارداد نوشته شدهاند؟ آیا هزینههای اضافی برای خدمات خاصی در نظر گرفته شدهاند؟ اگر نیاز باشد چه مراحلی باید برای فسخ قرارداد یا درخواست یک فرد مراقب دیگر طی شوند؟


8. همواره از معرفها به خوبی تحقیق کنید. همواره سعی کنید از بیش از یک معرف تحقیق کنید. به خوبی به لحن صدا و اطلاعاتی که فرد معرف میدهد دقت کنید. آیا در مورد متقاضی مراقبت از سالمند شما علاقمند هستند یا پاسخهایی که میدهند کوتاه و گنگ هستند؟


9. سابقهی متقاضیهای مراقبت در منزل که نهایتا در نظر گرفتهاید را بررسی کنید. اگر از یک سازمان خدمات میگیرید، سابقههای مراقبین به شما ارائه میشوند. اما شما میخواهید دقیقا بدانید که این بررسی سوابق به چه نحو صورت گرفته است. اگر یک مرکز خدمات مستقل را انتخاب کردهاید، میتوانید در اینترنت و ادارهی پلیس محلی در مورد فرد مراقب سالمند جستجو کنید یا از خدمات کمکهای حقوقی یا یک وکیل برای ارجاع شما به افراد یا شرکتهایی که جستجو در مورد سوابق افراد را انجام میدهند، کمک بگیرید.


10.نگران انتخاب نکردن متقاضی مراقبت در منزل در صورت مناسب نبودن او نباشید. بسیار مهم است که با فرد مراقب احساس راحتی کنید، زیرا این فرد خدماتی را در حریم خانهی شما ارائه خواهد نمود. اگر احساس راحتی نمیکنید، سعی کنید با فرد مراقب در این باره صحبت کنید. گاهی سوتفاهمهایی باعث ایجاد این احساس میشود. اگر همچنان نتیجه نداد، به دنبال فرد مراقب دیگری باشید و به مراقب کنونی خود اطلاع دهید.

مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527