پرستار تمام وقت سلامت اول

پرستار تمام وقت

همیشه و در همه حال سلامت جسمی و روحی عزیزان و نزدیکانمان بیش از هر چیز دیگری برای ما در اولویت قرار دارد. و همیشه برای حفظ این مسئله از هیچ چیزی دریغ نگذاشته ایم. اما از گذشته تا به حال نقش یک پرستار تمام وقت همیشه در این حیطه بسیار پر رنگ بوده است‌. تا جایی که بارها سلامت و کیفیت زندگی افراد سالمند خانواده را، بهبود حال بیمار را و البته تربیت و شادی و نشاط فرزندانمان را به دست آن ها سپرده ایم.

بنا بر شرایط حال حاضرمان گرفتن یک پرستار تمام وقت برای کمک به اداره امور؛ کاری مفید به فایده و اقدامی بهینه تلقی خواهد شد. در این مبحث سعی داریم به شکل جامع تری ضرورت حضور یک پرستار در منزل را به جهت نگهداری از یک فرد مسن یا بیمار،‌ و همراهی یک کودک را مورد بررسی قرار دهیم.

پرستار تمام وقت

زندگی هر روز نسبت به روز گذشته با سرعت هر چه تمام تر پیش خواهد رفت و منتظر ما نمی ماند. ما نیز با تمام قوا در حال جنب و جوش برای رسیدن به اهدافمان در دنیای مدرن امروزی هستیم. همین شرایط سبب نیازمندی ما به یک همراه یا کمک یار به صورت دائم یا به عبارت دیگر تمام وقت شده است.

پرستاران تمام وقت می توانند به عنوان تنها و بهترین راه حل برای برطرف نمودن مشکلات و چالش هایی که به دلیل شرایط خاص زندگی برای ما ایجاد شده است باشند. که تمام تایم روز  خیال ما را از باب فشارها و اوضاعی که در آن قرار گرفته ایم راحت کنند. این شرایط خاص می تواند ابعاد متفاوتی را شامل شود‌.

چه مسائل اخلاقی و حرفه ای باید توسط پرستار سالمند رعایت شود
مطالعه کنید

در چه صورتی به پرستار تمام وقت نیاز پیدا می کنیم ؟

عموما ما در ۳ حالت نیازمند همکاری یک پرستار تمام وقت هستیم :

  • مبتلا شدن به بیماری(خود مان یا افراد خانواده)
  • حضور یک سالمند در منزل و نیازبه پرستار سالمند
  • نیار به ‌نگهداری از کودکان

مدیریت هر یک از ۳ شرایط نام برده شده کاری دشوار است که نیازمند همراهی یک شخص با مهارت و صاحب تخصص در این راستا است.

  • علاوه بر اینکه یک فرد سالمند نیازمند مراقبت به واسطه بررسی شرایط جسمی همچون گرفتن فشار خون ،تست قند و بهبود وضعیت سلامتی اش به واسطه مصرف به موقع داروها و رعایت رژیم غذایی خاص می باشد؛ به یک همدم و مونس نیاز دارد که به شکل تمام وقت، تمام این ساعت ها را پر کند.
  • برخی افراد از حضور در محیط بیمارستان دچار رنجش خاطر شده و تمایل دارند روزهای بهبودی خود را در محیط خانه شان پشت سر بگذارند. اما به دلیل شرایط جسمی نگران کنندشان نیازمند این هستند که مدام تحت نظر و مراقبت قرار گیرند. در این وضعیت چه کسی بهتر از یک پرستار با تجربه تمام وقت می تواند شرایط موجود را مدیریت نماید. البته برخی بیماران دیگری نیز در وضعیت حاد و البته متفاوت تری هستند که با حضور در منزل نیازمند یک پرستار تمام وقت می باشند، همچون بیمارانی که در اغما به سر می بردند.
  • در دنیای امروز همه ما در تکاپو هستیم تا ایده آل ترین شرایط زندگی را برای فرزندانمان ایجاد نماییم از همین رو مجبور هستیم فعالیت خود را در بیرون از منزل گسترش دهیم و از آن ها دور باشیم. یا اینکه خواستار این موضوع هستیم که فرزندمان زمان بیشتری را در کنار فردی باشد که علاوه بر مراقبت از او سبب ارتقائش در حیطه آموزشی و تربیتی نیز  گردد. هر کدام از این دو حالت بیان شده؛ پرستار کودک با هر مهارتی که مدنظر شماست می تواند بهترین راه حال مطرح تلقی گردد.
دیسکینزی تاخیری چه عوارضی دارد و چگونه درمان می شود؟
مطالعه کنید

پرستار تمام وقت کودک سلامت اول

برای استخدام یک پرستار تمام وقت باید چه هزینه ای را نظر بگیریم؟

طبیعتا نمی توانیم به جهت بهره مندی از خدمات پرستاری و  یک پرستار تمام وقت در منزل هزینه واحدی را در نظر بگیریم. چرا که؛ این برآورد هزینه وابسته به فاکتور های متعددی صورت خواهد گرفت که عبارتند از :

  • تعیین بازه زمانی حضور پرستار؛ برای مثال به طور کلی تا چه زمانی نیازمند استفاده از خدمات یک پرستار تمام وقت هستید یا اینکه تصمیمتان در باب روزهای تعطیل به چه شکل است؟
  • شرایط جسمانی یا روانی خاص یک فرد سالمند یا بیمار در این امر بسیار تاثیر گذار است. برای مثال اگر شرایط فرد سالمند یا بیمار به گونه باشد که امور شخصی فرد را تحت تاثیر قرار دهد؛ شرایط شغلی پرستار را با مشقت بیشتری همراه خواهد کرد و مطمئنا این امر در تعیین حقوق تاثیر گذار خواهد بود.
  • موضوع آخر و البته مهم؛ حضور یک کمکی دیگر است؛ اینکه در انجام امور فرد نیازمند به پرستار تمام وقت؛ کمکی دیگری وجود داشته باشد یا اینکه پرستار به تنهای موظف به انجام همه موارد درمانی، مراقبتی، بهداشتی و آموزشی می باشد در تعیین هزینه نقش پر رنگی را ایفا می کند‌.
1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527