021-27630

درخواست پرستار به صورت خصوصی و استخدام پرستار از سازمان ها و آژانس های پرستاری، دو انتخاب موجود برای استخدام پرستار هستند. پیامد هر کدام از این انتخاب ها در هزینه، کیفیت کار پرستار سالمند و … متفاوت خواهد بود. پس بهتر است که قبل از انتخاب، به خوبی درباره این انتخاب ها فکر کنید. البته، انتخاب ترکیبی از این دو حالت نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

درخواست پرستار
حتما در مورد نیازهای بیمار و خانواده در زمان درخواست پرستار، بررسی های لازم را انجام دهید.

هنگامی که می خواهید در مورد روش استخدام و درخواست پرستار بیمار تصمیم گیری کنید، ابتدا نیاز های بیمار را به خوبی بشناسید. درجه استقلال جسمی، روحی، اجتماعی، مالی و … از مواردی است که باید به آنها بپردازید. در اغلب موارد، سالمندان مسن تر و نحیف تر، به پرستار سالمند با تجربه تر احتیاج دارد. چرا که برای کارهای روزمره نیز به کمک نیاز دارد و انجام این کارها یا برای سالمند مقدور نبوده و یا برای او خطرناک است. کارهای روزمره ای که سالمندان آسیب پذیرتر ممکن است برای انجام آنها به کمک پرستار سالمند نیاز داشته باشند می تواند شامل: حمام کردن، تعویض لباس، راه رفتن، آماده کردن غذا و غذا خوردن، نشستن و …، باشد. همچنین، اگر در کارهایی مانند شست و شوی لباس ها، نظافت خانه و … نیز احتیاج به کمک دارید، این ها را نیز برای استخدام پرستار سالمند در نظر بگیرید. این نکات در مورد سایر بیماران نیز با توجه به شرایط آنها قابل تعمیم است.

با دیگران مشورت کنید

از آسان ترین راه ها برای درخواست پرستار سالمند، مشورت و کمک گرفتن از افراد مورد اعتماد است. دوستان، آشنایان، فامیل و همسایگان از جمله کسانی هستند که می توانید از آنها برای یافتن و یا تحقیق در مورد یک پرستار سالمند کمک بگیرید.

درخواست پرستار
چگونه درخواست پرستار کنیم؟

در مرکز سلامت اول امکان در خواست پرستار از طریق انواع شبکه های اجتماعی فراهم شده است. خانواده های می توانند جهت درخواست پرستار به صورت تماس تلفنی مستقیما با کارشناسان مشاور و پرستارانی که در مرکز سلامت اول وظیفه معرفی پرستار را بر عهده دارند مشورت کنند.  مشاوران پس از شنیدن شرح حال بیمار و متناسب با نکاتی که خانواده مد نظر دارد پرستارانی را به شما معرفی می کند.

از دیگر روش های استخدام پرستار، ثبت درخواست پرستار در سایت سلامت اول می باشد.

استفاده از اینستاگرام نیز از جمله روش هایی است که جهت دسترسی خانواده های عزیز برای استفاده از خدمات مرکز سلامت اول پیشنهاد می شود.

در زمان در خواست پرستار باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مدت زمانی را که نیاز به پرستار دارید از قبل تعیین کنید. کارشناس مشاور باید این نکته را مد نظر قرار دهد که پرستار پاره وقت یا تمام وقت معرفی کند.

توقعات و انتظارات خود را از پرستار مشخص کنید. پرستار با حضور در منزل بیمار به عنوان عضوی از خانواده به شمار می رود و باید بتواند با اصول و قوانین خانه تطابق پیدا کند. بهتر است خانواده معیارها و حساسیت های خود را در این مورد با کارشناس مشاور در میان بگذارد.

درخواست پرستار
در چه مواردی می توانیم درخواست پرستار کنیم؟

پرستار فردی است که دارای مدرک دانشگاهی پرستاری بوده و سایقه کار در بیمارستان را دارد. پرستاران می توانند در صورت عدم حضور پزشک دستورات پزشک را انجام دهند و گزارش عملکرد خود و همچنین وضعیت سلامتی بیمار را با پزشک در میان بگذارند.

از این رو درخواست پرستار برای بیمارانی است که تحت درمان و زیر نظر پزشک هستند. این بیماران یا به صورت موقت و برای انجام امور ویژه مانند تزریقات، پانسمان، سرم تراپی و … نیاز به پرستار دارند و یا به صورت میان مدت برای بازه ی زمانی خاصی تا بهبودی کامل می توانند از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنند.

دسته دیگری از بیماران افرادی هستند که به بیماری های مزمن و دژنراتیو دچار بوده و تا آخر عمر باید با استفاده از تجهیزات پزشگی و دستگاه های کمکی زیر نظر پزشک و پرستار باشند.

مرکز سلامت اول برای تمامی گروه های بیماران خدمات خود را در سطح شهر تههران و حومه در اختیار خانواده ها قرارداده است.

فهرست
Call Now Buttonتماس با سلامت اول