مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

ضرورت استخدام پرستار سالمند در منزل شبانه روزی

ضرورت استخدام پرستار سالمند در منزل شبانه روزی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

همانطور که جوانی، شور و شوق و زور بازویش در خواست و اراده ما نبود، پیری و ناتوانی‌اش هم تحت اختیار ما نیست و این سن با همه چالش‌هایش بخشی از زندگی است که باید تجربه‌اش کنیم. افزون بر پیری و سالخوردگی خودمان، افزایش سن والدین نیز چالشی مهم است. شاید در آغاز مراقبت از والدین سالمند، با خود بگوییم که “از پسش برمی‌آییم؛ مگر چه کار سختی دارد؟! اما خیلی زود دچار فرسودگی روحی و جسمی می‌شویم و تازه به الزام انتخاب پرستار سالمند مناسب پی می‌بریم.

اگرچه در ظاهر اینطور به نظر نمی‌رسد؛ اما در واقع پرستاری از سالمند کاری تخصصی و مهم است که نیاز به تجربه کار در بیمارستان دارد. چراکه ۹۹ درصد سالمندان دچار بیماری‌های مختلف روحی و جسمی هستند.

مراقبت از سالمندان با نیازهای ویژه نیاز به خدمات پیشرفته پرستاری دارد.

اهمیت نگهداری از سالمند در منزل بصورت شبانه روزی زمانی مشخص می‌شود که راه‌های مختلف مراقبت از سالمند را بررسی و تجربه نمایید و ببینید کدامیک تاثیر مثبتی در زندگی سالمند داشته‌اند و بی‌شک در میان آیتم‌های گوناگون مراقبت از سالمند، هیچ راهی موثرتر از پرستاری در منزل نمی‌باشد. در این نوشته از خدمات پرستاری سلامت اول با ما همراه باشید تا با اهمیت استخدام پرستار سالمند شبانه روزی آشنا شویم و در صورت نیاز به بهترین خدمات پرستاری، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

پرستاری از سالمند در منزل؛ بهترین راه مراقبت از سالمندان

وقتی مشکلات سنین پیری تازه خود را نمایان می‌کنند، چند انتخاب برای مراقبت از سالمند پیش روی افراد قرار می‌گیرد. یا باید خانواده امر سنگین پرستاری از سالمند را بر عهده گیرند؛ یا سالمند را به مراکز نگهداری شبانه‌روزی بسپارند و یا اینکه با استخدام پرستار سالمند شبانه‌روزی، فرد را از خدمات با کیفیت بهره‌مند سازند.

پرستاری از سالمند در منزل
پرستاری از سالمند کاری تخصصی و مهم است که نیاز به تجربه کار در بیمارستان دارد.

وقتی صحبت از اهمیت پرستار سالمند شبانه روزی می‌شود، سوال بسیاری از افراد این است که چرا باید برای مراقبت از سالمندان، از پرستاران متخصص و مجرب کمک بگیریم. مگر خدمات ایشان چه فرقی با مراقبت‌های افراد معمولی، اعضای خانواده و دوستان دارد؟ درواقع هر کس برای کاری ساخته شده و کار را همیشه باید به کاردان سپرد! اگرچه در ظاهر مراقبت از سالمند ساده است. اما خدمات پرستاری از سالمند شامل اقدامات تخصصی پرستاری، مراقبت‌های جسمی و روحی می‌شود و نیازمند دانش به‌روز و مهارت‌های مرتبط می‌باشد‌.

بررسی راه‌های مراقبت از سالمند بدون استخدام پرستار!

در مورد انتخاب اول، باید بدانید که مراقبت از سالمند خدمات تخصصی پرستاری و درمانی (اعم از تزریقات آمپول و سرم و انسولین، تعویض سوند و…) را دربرمی‌گیرد و هر کسی از عهده آن برنمی‌آید و همچنین این روند بسیار انرژی‌بر و وقتگیر است و فرد را از زندگی خود غافل می‌سازد.

انتخاب دوم یا سپردن والدین به خانه سالمندان نیز اگرچه از لحاظ اقتصادی به‌صرفه است، اما فرد را با مشکلات متعدد سلامت روحی و جسمی مواجه می‌کند. چراکه کیفیت خدمات در مراکز نگهداری از سالمندان اصلا قابل مقایسه با استخدام پرستار در منزل نمی‌باشد. همچنین اینکه سالمند در محل ایمن و پر امکانات خانه بماند، برایش قوت قلب است و سلامت او را بهبود می‌دهد. و وقتی بخواهیم او را از خانه و خانواده دور کنیم، به احتمال بیشتر دچار افسردگی و انزوا می‌شود و از لحاظ سلامت روحی و جسمی پسرفت شدیدی را تجربه می‌کند.

بیشتر بخوانید: پرستار سالمند در پاسداران تهران

۶ دلیل که الزام استخدام پرستار سالمند را نشان می‌دهد

استخدام پرستار سالمند شبانه‌روزی دارای مزایای بسیاری است. این امر اجازه می‌دهد تا مراقبت‌ها و خدمات بهتری به سالمندان ارائه شود، زیرا در تمام ساعات شبانه‌روز در دسترس هستند. پرستاران شبانه‌روزی به طور مداوم نظارت و مراقبت از سلامت و ایمنی سالمندان دارند و در صورت بروز هرگونه وضعیت اورژانسی، به سرعت واکنش نشان می‌دهند. در ادامه به الزامات استخدام پرستار شبانه روزی در منزل اشاره خواهیم کرد:

  • خدمات با کیفیت
  • تسریع روند درمان
  • آرامش منزل شخصی
  • بهبود سلامت جسمی و روحی
  • تقویت حافظه
  • امکانات بیشتر

وجود پرستار سالمند در شبانه‌روز موجب افزایش اطمینان خانواده‌ها و ارتقاء روحیه سالمندان می‌شود، زیرا آن‌ ها احساس می‌کنند در هر لحظه مورد حمایت و مراقبت قرار دارند. در نتیجه، استخدام پرستار پاره‌وقت و تمام وقت باعث بهبود کیفیت زندگی سالمندان و آرامش بیشتر خانواده‌ها می‌شود.

کیفیت خدمات

استخدام پرستار سالمند شبانه روزی در منزل از لحاظ کیفیت خدمات، از هر مرکز نگهداری بالاتر است. درحالیکه مراکز نگهداری تعداد انگشت‌شماری پرستار را برای مراقبت از ده‌ها سالمند استخدام می‌کنند، خدمات خصوصی پرستار در منزل می‌تواند کیفیت زندگی سالمند در ابعاد مختلف را بهبود دهد.

تسریع روند درمان

. او تمام دقت و هوشیاری خود را به کار می‌گیرد تا سالمند داروهای خود را به موقع مصرف کند؛ علائم او را پیگیری و به پزشک گزارش می‌کند و در صورت نیاز، اقدامات تخصصی و اورژانسی پرستاری از جمله احیای قلبی، تزریقات انسولین و سرم، تعویض پانسمان زخم و سوند را انجام می‌دهد.

مراقبت از سالمند در منزل شخصی به تسریع روند درمان کمک می‌کند
تسریع روند درمان سالمندان با پرستاری از آن‌ها در منزل شخصی

یک پرستار خوب سالمند در روند درمان و کنترل بیماری‌های سالمند، همراه و مکمل کار پزشک است‌در هر تصمیمی که برای سالمندان می‌گیرید، باید توجه داشته باشید که ایشان استرس و چالش‌های روحی زیادی را تحمل می‌کنند. کاهش توان جسمی، از دست دادن کار، دوستان، همسر و یا دوری فرزندان همه از دلایل تشدیدکننده این حالت بد روحی هستند و شما نباید این اوضاع را بدتر کنید! خانه محل آرامش سالمند است که با استخدام پرستار در منزل می‌توانید آن را به فضایی مثبت تبدیل کنید.

حفظ سلامت روحی و جسمی

وجود یک پرستار دلسوز در منزل می‌تواند از انزوا و افسردگی فرد جلوگیری کند. همچنین پرستار سالمند در منزل می‌تواند با رعایت ملاحظات پزشکی از عفونت و ابتلا به انواع بیماری‌ها پیشگیری نماید. استخدام پرستار سالمند تمام وقت دارای اهمیت بسیاری میباشد زیرا که مسئولیت مراقبت و نظارت مداوم بر سالمند را بر عهده دارد. این به معنی این است که سالمند در هر لحظه از روز به مراقبت و حمایت پرستاران نیاز دارد.

کمک به حافظه و جلوگیری از زوال عقل

پژوهش‌ها نشان داده‌اند که حضور سالمند در خانه‌ای که سال‌هاست در آن زندگی کرده، به تقویت حافظه وی کمک شایانی می‌کند و این یکی از راه‌های آسان و در عین حال موثر برای جلوگیری از زوال عقل است.

امکانات بیشتر

واضح است که خانه خود فرد امکانات بیشتری نسبت به یک مرکز نگهداری از سالمندان دارد. همچنین در خانه این امکان وجود دارد که در کوتاهترین زمان ممکن امکانات لازم برای سالمند فراهم شود. همچنین اگر نیاز باشد، تجهیزات پزشکی خانگی نیز در منزل قرار می‌گیرند تا فرد از امکانات پزشکی و درمانی، در محیط آرام خانه بهره‌مند شود.

بهترین موسسه پرستاری از سالمند در منزل شبانه روزی

تمام مزایا و دلایلی که برای استخدام پرستار سالمند در منزل شبانه روزی شرح دادیم، در صورتی محقق می‌شوند که پرستار سالمند را از موسسه پرستاری معتبر استخدام نمایید. سلامت اول بهترین و معتبرترین موسسه پرستاری از سالمند در منزل شبانه روزی است که با کیفیت‌ترین خدمات را با مناسب‌ترین هزینه خدمت هموطنان گرامی ارائه می‌نماید.


سوالات متداول

چرا پرستاران شبانه روزی مهم هستند؟

پرستاران شبانه روزی مهم هستند زیرا سالمندان نیاز به مراقبت و نظارت در طول شب دارند. آنها مسئولیت ارائه مراقبت های پرستاری به سالمندان در طول شب را بر عهده دارند و می توانند به مشکلات و نیازهای فوری ایشان پاسخ دهند.

چرا سالمندان در طول شب نیاز به مراقبت دارند؟

سالمندان در طول شب نیاز به مراقبت دارند زیرا ممکن است به دلیل افت قدرت بدنی، بیماری ها، مشکلات خواب و استراحت و یا عدم توانایی در حرکت، به مشکلات فوری و خطرناک برخورد کنند. در صورت عدم مراقبت و نظارت در طول شب، ممکن است مشکلات سلامتی آنها شدیدتر شود یا بیشتر تأثیر بگیرد.

 چه وظایفی به عهده پرستاران شبانه روزی در مراقبت از سالمندان است؟

وظایف پرستاران شبانه روزی در مراقبت از سالمندان شامل ارائه مراقبت های پرستاری، کنترل و نظارت بر وضعیت سلامتی، ارائه داروها و درمان های مورد نیاز، کمک در تغذیه، ارائه حمایت روحی و روانی، کنترل درد و مدیریت مشکلات خواب و استراحت است.

 چگونه می توانیم اهمیت پرستاران شبانه روزی در مراقبت از سالمندان را تقدیر کنیم؟

می توانیم اهمیت پرستاران شبانه روزی در مراقبت از سالمندان را تقدیر کنیم با ارائه تشکر و قدردانی از زحمات آنها، ایجاد محیط کاری مناسب برای آنها، ارائه فرصت های آموزشی و حرفه ای برای بهبود مهارت هایشان در مراقبت از سالمندان، ارائه پاداش ها و تشویق های مالی و غیره. همچنین، ارزش گذاری عمومی برای نقش و اهمیت پرستاران شبانه روزی در مراقبت از سالمندان می تواند نقش مهمی در تقدیر از آنها داشته باشد.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار