021-27630

خدمات پرستار در منزل

سلامت اول برای رفاه شما عزیزان خدمات پرستار در منزل ارائه میدهد

پرستار در منزل برای مراقبت از گروه های سنی مختلف با شرایط ویژه پزشکی خدمات مراقبتی و درمانی را مطابق با پروتکل های درمانی و مراقبتی ارائه می دهد.

پرستار در منزل برای مراقبت از بیمار در منزل می تواند در اولین فرصت به درخواست خانواده حضور پی دا کند و طبق توافق و شرایط بیمار ساعات کاری مشخصی را در کنار بیمار سپری کند.

خدمات پرستار در منزل به خانواده کمک می کند تا بیمار در زمان نقاهت خود و یا تا زمانی که به مراقبت نیاز دارد در هر کجا که دوست دارد و احساس راحتی بیشتری دارد، زندگی کند.

خدماتی که توسط پرستار در منزل به طورکلی ارائه می شود عبارت است از: هماهنگی مراقبت های پیشرفته، ارزیابی های اولیه، نظارت بر برنامه های مراقبتی و درمانی کوتاه مدت و بلند مدت برای بیمار

پرستار در منزل

پرستار در منزل به ارزیابی محیط اطراف و فضای فییزیکی بیمار می پردازد و با توجه به شرایط جسمان و روانی بیمار و محدودیت هایی که در نتیجه بیماری دارد، به مناسب سازی محیط می پردازد و ایده ها و پیشنهادات خود را برای حفظ استقلال و اعتماد به نفس هرچه بیشتر بیمار ارائه می دهد.

نظارت بر رژیم غذایی بیمار از دیگر وظایف پرستار در منزل است. زمانی که بیمار در بیمارستان بستری است شرایط متفاوتی از نظر تغذیه ای دارند. اما در منزل با توجه به اینکه غذای خانواده تهیه می شود برای تغذیه بیمار باید برنامه مجزا و متناسب با شرایط پزشکی بیمار تهیه شود. تهیه لیست مواد غذایی مناسب براری بیمار، آموزش تغذیه مناسب به بیمار با هدف تقویت مهارت خود مراقبتی، نظارت بر تکنیک های اماده سازی غذا از دیگر اقداماتی است که برای بیمار توسط پرستار در منزل ارائه می دهد.

اگر بیمار قادربه خوردن غذا به صورت مستقل نباشد و یا نیاز به تغذیه وریدی و یا تغذیه از طریق لوله باشد پرستار بیمار این دسته از خدمات را ارائه می دهد.

حفظ و ارتقاء استقلال موضوعی است که تمامی افرادآن را  برای عزیزان خود می خواهند. استفاده از خدمات مراقب و پرستار در منزل از جمله روش هایی است که به واسطه آن خانواده به هدف خود دست پیدا می کند.

پرستار در منزل

کاهش استقلال ممکن است به دلیل افزایش سن، بیماری های دژنراتیو و یا حوادث و سوانح رخ دهد. حضور پرستار در منزل، باعث می شود پرستار مانند عضوی از خانواده با بیمار رفتار کند و تلاش خود را در جهت افزایش استقلال بیمار به کار می گیرد.

در مرکز سلامت اول ما در تلاش هستیم تا علاوه بر برگرداندن توانمندی های جسمی از دست رفته به بیمار عزت نفس او را نیز به کمک پرستاران مجرب خود حفظ کنیم.

برای دستیابی به این هدف خانواده ی بیمار نیز جزء گروه هدف ما به شمار می روند. بهبودی و روحیه بیمار به ارتباط و درک اعضای خانواده بستگی دارد. حضور پرستار در منزل به خانواده کمک می کند تا با بیماریو شرایط جدید آشنایی پیدا کنند اطلاعات جامعی از بیمار خود به دست بیاورند و از این طریق به بیمار کمک کنند تا روند بهبودی خو د را با سرعت بیشتری طی کند.

پرستار در منزل

اقداماتی از جمله تزریقات درمنزل، مراقبت از زخم ها مانند زخم فشاری یا زخم دیابتی و …، پانسمان، ازریابی علائم حیاتی، و ارتباط با پزشک بیمار جهت ارائه گزارش های وضعیت سلامتی بیمار و انجام دستورات پزشک توسط پرستار بیمار انجام می شود.

بیماران مبتلا به بیماری های مزمن به مدت طولانی ترو گاها تا آخر عمر نیاز به مراقبت های تخصصی دارند. برای این گروه از بیماران حضور پرستار در منزل بسیار ضروری است. زیرا مراقبین خانوادگی نیز برای مدت طولانی قادر به حضور در کنار بیمار و ارائه مراقبت های تمام وقت به او نیستند. از دیگر افرادی که از این خدمات بهره مند می شوند بیماران دارای محدودیت حرکتی هستند. این افراد حتی اگر نیازبه مراقبت های تخصصی مداوم نداشته باشند، برای اموری مانند تزریقات و سرم تراپی و یا سایر خدمات نیز می توانند از حضور پرستار در منزل استفاده کنند.

فهرست
تماس