مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

نکات درمان در منزل

نکات درمان در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

نکات درمان در منزل عبارت است از تهیه ی دارو یا خوراکی مقوی که اغلب اثر بخشی اثبات نشده ای دارد و بدون نسخه و نظارت حرفه ای انجام میشود.

تعریف درمان در منزل

ممکن است درمان در منزل خواص پزشکی که موجب درمان درد و ناراحتی مورد نظر است را داشته باشد یا فاقد ان باشد.
هر فرهنگی دیدگاهها و عملکرد خاص خود را راجع به درمان در منزل بیان میکند .کتابهای قدیمی اشپزی معمولا پر است از درمانهایی برای سوء هاضمه و تب .

طبق تعریفی دیگر درمان در منزل عبارت است از معالجه جهت درمان بیماریها یا دردها که در ان از ادویه ها و سبزیجات خاص و مواد معمول دیگر استفاده میشود.

پیشنهاد مطالعه: گیاه درمانی بجای استفاده از داروی شیمیایی

میزان اثر بخشی و انواع درمان در منزل

اثر بخشی روش درمان در منزل احتمالی است زیرا که معمولا انها توسط شخصی غیرحرفه ای به دست ما رسیده است . یک اشتباه رایج این است که درمان در منزل را با درمانهای هومیاپاتیک یکسان فرض میکنیم که در واقع این دو مفهموم ارتباطی با یکدیگر ندارند.
درمان در منزل به طور فزاینده ای در حال رایج شدن است زیرا هزینه و رنج پزشکی مرسوم در حال افزایش است. علاوه بر راحتی ؛ درمان در منزل برای کسانی که به دنبال روش جامع تری برای دردهای خود هستند محبوب است .

درمان گیاهی در منزل

درمان گیاهی در منزل

امروزه گیاهان دارویی به دلیل طبیعت درمانی که دارند توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند زیرا ساده ، بدون عوارض ،غیر شیمیایی و ارزان هستند به علاوه اینکه قابلیت ان را دارند که خودتان به طریق درمان در منزل معالجه را انجام دهید. روند متوسل شدن به درمان در منزل جریان جدیدی نیست در واقع از زمانهای باستان سرچشمه میگیرد . در هندوستان به طور مرسوم گیاهانی با خواص دارویی در باغهایشان کشت میشد که به طور موثر به عنوان کمک به درمان خود جهت مراقبت اولیه از سلامتی استفاده میشدند.
برای درمان در منزل میتوان از درمانهای طبیعی به طور موثر جهت درمان گروهی از ناراحتیها به طور منظم و صحیح استفاده کرد خواه برای تقویت سیستم ایمنی فرزندانتان باشد یا برای پیشگیری از ریزش مو ، درمان آکنه مزمن و شوره ی سر یا در مان تیر کشیدنها ، دردها ، زخمها وسوختگیها باشد.

انواع دیگر داروها

داروهایی که زیاد برای درمان در منزل استفاده میشوند به شکل قلیا ، روغنهای ضروری، آنزیم ها ، عناصر و مواد معدنی اند و به محض انکه به بدن وارد شوند به همان اندازه که مورد نیاز بدن انسان است جذب خواهند شد.

پیشنهاد مطالعه: خواص داروهای گیاهی برای سالمندان

خوراکی‌ها

یکی از نمونه های بسیار رایج در درمان در منزل سوپ مرغ جهت درمان عفونتهای تنفسی مانند سرما خوردگی یا آنفولانزای خفیف است که بر اساس مطالعات اخیر ممکن است واقعا موثر باشد.
آیا شما میدانستید که 6 عدد گیلاس اثری معادل 1 آسپرین دارد؟ به علاوه اینکه گیلاسها مملو از آنتی اکسیدان اند.
دیگر موارد موفق درمان در منزل شامل چای پوست درخت بید برای درمان سر درد و تب است (پوست درخت بید شامل نوعی آسپرین است)

موارد بسیاری وجود دارند که شبیه درمان پزشکی عمل میکنند ، برای درمان در منزل به روش گیاهی یا طبیعی آشپزخانه مکان بسیار خوبی برای شروع است که تقریبا تمام داروهایی که ممکن است شما در رابطه با دردهای رایج به آن نیاز داشته باشید درانجا هست.
یکی از مهمترین واقعیتها درباره ی درمان در منزل از طریق درمانهای گیاهی ان است که مصرف کنندگان باید بدانند که بر خلاف دیگر معالجات درمان در منزل توسط هیچ نهاد حکومتی و سازمان دولتی مدیریت نمیشود این امر به ان معناست که هیچ سیستم تضمین کیفیتی که تضمین کند دارویی که شما خریده اید شامل چیزهایی که ممکن است به شما اسیب برساند نباشد وجود ندارد و یا اینکه تضمین کند داروی شما نسبت به بیماریتان موثر واقع خواهد شد .

سخن پایانی

فقط به یادداشته باشید که روشها وداروهای درمان در منزل معالجه ی معجزه آسایی به وجود نمی اورند و جای توصیه ها و درمانهای نسخه شده توسط پزشک را نمیگیرند . درواقع برخی از داروهای گیاهی زمانی که با دیگر داروها خصوصا داروهای نسخه ترکیب میشوند آثار مضری به وجود می اورند.
اداره ی کل غذا وداروی ایالات متحده به طور مخصوص سازندگان و فروشندگان داروهای گیاهی را از داشتن این ادعا که محصول انها قادر به تشخیص ، درمان و معالجه یاپیشگیری از هر نوع بیماری یا درد است ممنوع کرده است

منابع برای مراقبت از بیمار در خانه

ممکن است مراقبت از بیمار برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از بیمارتان به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از بیمار خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار بیمار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به بیمار عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.